08.06.15, 07:00

Znamy laureatów 11. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty

Fundacja Mimo Wszystko

10-letnia Anna Dąbrowska z Wesołej i 20-letnia Angela Wawrzyk z Czeladzi zostały laureatkami tegorocznego 11. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, organizowanego przez Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Nazwiska zwycięzców ogłoszono w sobotę późnym wieczorem na scenie pod Wieżą Ratuszową na Rynku Głównym w Krakowie, po zakończeniu koncertów finałowych w dwóch kategoriach wiekowych.

Obie laureatki – w kategoriach dla dzieci i dla dorosłych - oprócz statuetki Zaczarowanego Ptaszka otrzymały także roczne stypendia w wysokości 24 tys. zł, ufundowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Zwycięzcy kolejnych miejsc uhonorowani zostali stypendiami: 12-letni Antoni Sorówka ze Szczecina (w kategorii dziecięcej) i 20-letnia Milena Wiśniewska z Malborka (w kategorii dorosłych) jako zdobywcy drugich miejsc uzyskali stypendium w wysokości 10 tys. zł. Stypendia w wysokości 5 tys. zł otrzymali zdobywcy trzecich miejsc 11-letnia Oliwia Maciejuniec z Nowogardu i 22-letnia Monika Wójcikowska z Ożarowa.

Dwanaścioro finalistów (po sześć w każdej kategorii wiekowej) wykonywało piosenki z najpopularniejszych polskich filmów i seriali oraz piosenkę w duecie z towarzyszącą im gwiazdą. Ania Dąbrowska zaśpiewała w duecie z Grzegorzem Hyżym jego piosenkę "Na chwilę", a Angela Wawrzyk porywająco zaśpiewała z zespołem Enej "Skrzydlate ręce". Finalistom towarzyszyli także Irena Santor, Edyta Geppert, Marika i Rafał Brzozowski.

Jak podkreślił przewodniczący jury Krzesimir Dębski, poziom tegorocznego finału był bardzo wysoki. - Ci młodzi ludzie śpiewają, uczą się i studiują na różnych kierunkach, a dodatkowo zajmują się muzyką. To dobry przykład dla nas wszystkich – uczmy się! Gratulujemy wszystkim wykonawcom, poziom był naprawdę wysoki – powiedział Krzesimir Dębski. Oprócz niego w jury zasiadali: Ewa Błaszczyk, Barbara Kurdej-Szatan, Maria Sadowska, Halina Mlynkova-Wronka, Magdalena Waligórska (sekretarz), Piotr Głowacki, Adam Nowak, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jerzy Stuhr i zespół Motion Trio, tj. Paweł Baranek, Marcin Gałażyn i Janusz Wojtarowicz.

Oba finałowe koncerty były rejestrowane przez TVP2, ich emisję przewidziano na czerwiec.

Finał 11. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki odbywał się w ramach 12. Ogólnopolskich Dni Integracji "Zwyciężać Mimo Wszystko", objętych honorowym patronatem małżonki prezydenta RP Anny Komorowskiej. Zwieńczeniem będzie wieczorny koncert "Razem Mimo Wszystko" w niedzielę na Rynku Głównym z udziałem laureatów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki i gwiazd. Wystąpią m.in.: Halina Mlynkova-Wronka, Justyna Steczkowska, Anna Wyszkoni, Ania Rusowicz, Maria Sadowska, Adam Nowak, Łukasz Baruch z grupa wokalną Mezalians Art. Podczas koncertu Anna Dymna zaprezentuje działalność sześciu organizacji pozarządowych, które w różnych dziedzinach pomagają potrzebującym. Będą to Fundacja "Sprawni inaczej", Stowarzyszenie "Piękne Anioły", Fundacja "2 plus 4", Fundacja Przeciwko Leukemii, Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci i Fundacja "Wygrajmy razem".

Komentarze

Powiązane

10.05.23, 20:26
| kultura » informacje
Ryś. Król puszczy. Portret dzikiej przyrody trafi do kin
9 maja br., w warszawskim kinie ELEKTRONIK odbył się premierowy pokaz filmu o tytule "Ryś. Król puszczy" w reżyserii Laurenta Geslina. 
03.05.23, 16:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » informacje
Jan Woźnica zaprojektował zestaw LEGO Ideas Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego
5 maja br. w sprzedaży pojawi się pierwszy zestaw LEGO Ideas zaprojektowany przez polskiego fana – Jana Woźnicę.
30.04.23, 17:00
| kultura » informacje
Męskie Granie 2023 prezentuje tegoroczny line-up
W tym roku odbędzie się już 14. edycja Męskiego Grania. Na dwóch scenach wydarzenia sponsorowanego przez markę Żywiec wystąpi prawie 80 polskich artystów reprezentujących odmienne konwencje, style i pokolenia.
29.04.23, 16:23
| kultura » informacje
Do line-upu RE:Rzeszów Festival dołączają: Rubens i Julia Wieniawa
10 koncertów polskich gwiazd, piknik kulinarny i strefa dla dzieci to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników drugiej edycji RE: Rzeszów Festival. Do ogłoszonych już nazwisk takich jak Sorry Boys, Król, Bedoes 2115 oraz T.Love, dołączają właśnie Rubens i Julia Wieniawa. W tym roku festiwal odbędzie się 28 i 29 lipca BR. na Bulwarach nad Wisłokiem.
22.04.23, 21:00
| kultura » informacje
Ladies' Jazz Festival 2023 odkrywa karty
13 koncertów w osiem dni - tak zapowiada się XIX Ladies’ Jazz Festival, który odbędzie się od 16 do 24 lipca 2023 r. w Gdyni i Wejherowie.
13.04.23, 18:41
| radio » informacje | kultura » muzyka
Premiera zremasterowanych utworów Andrzeja Zauchy w Radiu Nowy Świat
W piątek, 14 kwietnia br., w audycji „Poranna Manna” Wojciech Mann zaprezentuje mniej znane i na nowo zremasterowane utwory Andrzeja Zauchy. Radio Nowy Świat jako pierwsze wyemituje piosenki, czyli muzyczne przygody Andrzeja Zauchy z lat 80, zebrane na jednej płycie „Dwa kroki w chmurach”, której sprzedaż ruszy 22 kwietnia br.
12.04.23, 21:15
| kultura » muzyka
Ruszyła sprzedaż biletów na Męskie Granie 2023
Trasa festiwalowa Męskie Granie powraca. W ramach 14. edycji, projekt sponsorowany przez markę Żywiec, zawita do Szczecina, Poznania, Warszawy, Gdańska, Krakowa, Wrocławia i Żywca. Przedsprzedaż biletów dla posiadaczy Allegro Smart! rusza 12 kwietnia, a pozostałej puli – 13 kwietnia br.
12.04.23, 15:00
| kultura » książki
Finałowa piątka w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego
Jury Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego nominowało do finału książki czterech autorek i jednego autora. Nagroda zostanie przyznana po raz 14.
08.04.23, 09:00
| kultura » muzyka
Król, Sorry Boys oraz Piotr Zioła dołączają do lineupu Olsztyn Green Festival 2023
Organizatorzy Olsztyn Green Festival odkrywają kolejnych artystów i artystki, którzy znajdą się w programie jednego z najpiękniejszych festiwali w Polsce - Olsztyn Green Festival odbywający się w dniach 11-13 sierpnia 2023 r. Na scenie obok: Dawida Podsiadło, Rubensa, Zalewskiego, Nosowskiej, czy Brodki, wystąpią: Król, Sorry Boys oraz Piotr Zioła. 
03.04.23, 07:30
| kultura » książki
10 książek nominowanych do Nagrody im. Kapuścińskiego za najlepszy reportaż 2022 r.
Zbliża się finał 14. edycja Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, przyznawanej najlepszym książkom reporterskim minionego roku, które podejmują ważne problemy współczesności. Jury Nagrody wybrało 10 książek, spośród których wyłoniona zostanie finałowa piątka, a w maju br. ‒ laureat lub laureatka Nagrody. 
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty
Konkursy
do 25.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.