13.04.07, 21:30

RZ: Więcej Murdocha w TV Puls

News Corp. Ruperta Murdocha ma już ponad jedną trzecią telewizji oo. franciszkanów i fotel prezesa stacji - dowoiedziała się "Rzeczpospolita.
News Corp. Ruperta Murdocha ma już ponad jedną trzecią telewizji oo. franciszkanów i fotel prezesa stacji - dowoiedziała się "Rzeczpospolita.

"Jesteśmy postrzegani jako coraz bardziej liczący się na rynku konkurent" - mówi dla RZ Dariusz Dąbski, przewodniczący rady nadzorczej telewizji Puls.

To postrzeganie ma związek z udziałowcem stacji, medialnym gigantem News Corp., który - jak dowiedziała się "Rz" - zwiększył ostatnio swój udział w spółce, gdzie od czerwca ubiegłego roku miał 25 proc. kapitału zakładowego. Teraz pośrednio przez spółkę TV Inwestycje kontroluje już 35 proc. TV Puls.

Wysłannik News Corp. Farrell Meisel objął stanowisko jej prezesa. W nowym, trzyosobowym zarządzie spółki pozostał franciszkanin o. Zdzisław Dzido, dotychczasowy prezes spółki. Trzecią osobą jest dyrektor finansowa TV Puls Beata Dymacz.

Jak pisze "Rzeczpospolita", ojciec Dzido będzie nadal dbał o rodzinno-chrześcijański charakter stacji, w której kontrolny udział utrzymali ojcowie franciszkanie. Jak wyjaśnia Dariusz Dąbski, nowy zarząd pracuje już od kilku tygodni nad strategią i budżetem stacji na najbliższe miesiące. Wiadomo również, że rozmawia z kandydatami na kluczowe stanowiska w firmie. Już w marcu, gdy w Polsce pojawił się Farrell Meisel - fachowiec z międzynarodowym, 30-letnim doświadczeniem w mediach - spekulowano, że jednym z jego pierwszych zadań będzie ściągnięcie do TV Puls gwiazd z innych stacji. Trwają wciąż intensywne rozmowy z gwiazdami i kandydatami na dwa kluczowe stanowiska dyrektorów, którzy podzielą się odpowiedzialnością za program stacji - jeden ma odpowiadać za część informacyjną, a drugi za filmowo-rozrywkową. Według źródeł "Rz" na celowniku Pulsu są teraz m.in. producent telewizyjny Maciej Pawlicki, członek zarządu Polsatu Tomasz Lis, Bogdan Rymanowski z TVN i Andrzej Mietkowski, były szef Agencji Informacji TVP.

Przedstawiciele TV Puls nie chcą jednak mówić bardziej szczegółowo o strategii rozwoju stacji ani planowanych wydatkach, które - według rynkowych pogłosek - mają w najbliższych miesiącach sięgnąć 100 mln złotych. Zachowują dyskrecję z obawy przed konkurencją, która pilnie śledzi poczynania polskiego przyczółka Ruperta Murdocha. Ostatnich zmian w TV Puls nie omawiała na razie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Nie ma jednak obaw, by miała zastrzeżenia do tej operacji - pisze Rzeczpospolita.

"We wszystkich przypadkach z ubiegłego i tego roku KRRiT wyrażała na przejęcia zgodę. Nie mabowiem przesłanek, na podstawie których moglibyśmy jej nie wydać. Zwykle zachowujemy się jak notariusz, a nadawcy informują nas o zmianach właścicielskich kilka dni przed ich realizacją" - mówi dla Rzeczpospolitej Wojciech Dziomdziora z KRRiT. Jak dodaje, dopiero gdyby w TV Puls doszło do przejęcia większości udziałów, można by się zastanawiać, czy podlega to przepisom o przejęciu kontroli nad stacją. Inwestycja News Corp. w polską stację TV Puls wpisuje się w szersze plany koncernu, który inwestuje na europejskich rynkach coraz śmielej. Czasem wręcz kosztem stacji telewizyjnych, jakie ma w Stanach Zjednoczonych, gdzie sprzedaje swoje telewizyjne spółki, żeby zwiększyć inwestycje w Europie.

Komentarze

Powiązane

22.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
#ineaczej. INEA z nową kampanią wizerunkową
Do 15 października br. potrwa kampania wizerunkowa firmy INEA. W nowej akcji wykorzystano motyw ucznia i mistrza.  
21.07.24, 08:00
| telewizja / VOD » informacje
Igrzyska Olimpijskie Paris 2024 na Eurosport w Vectrze
Widzowie będą mogli oglądać transmisje Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 na dziesięciu kanałach Eurosport dostępnych w ofercie Vectry. 
20.07.24, 08:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Interia i Polsat partnerami Polskiego Komitetu Olimpijskiego i reprezentacji Polski
Grupa Polsat Plus kontynuuje współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim oraz Olimpijską Reprezentacją Polski. Umowa została zawarta na cztery lata z opcją jej przedłużenia. 
19.07.24, 12:30
| telewizja / VOD » informacje
Polsat Box zaproponuje osiem dodatkowych kanałów Eurosport na IO Paris 2024
Abonenci Polsat Box i użytkownicy Polsat Box Go zyskają bezpłatny dostęp do 8 dodatkowych kanałów Eurosport poświęconych Letnim Igrzyskom Olimpijskim. 
19.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Box Go promuje swoją ofertę w nowej kampanii
Ruszyła kampania reklamowa promująca ofertę Polsat Box Go. Użytkownicy mogą zyskać dostęp do 140 kanałów telewizyjnych. 
18.07.24, 09:53
| telewizja / VOD » informacje
Immergo będzie współpracować z Pasjatv
Immergo, firma działająca na rynku rozwiązań OTT i dystrybucji treści wideo, rozpoczyna współpracę z Pasjatv.
18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 23.08.24

Do zdobycia komplet książek - "Agent. Zakładniczka" oraz "Agent. Okup".

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.