13.04.07, 16:28

Rybiński został szefem Wiadomości

Dorota Gawryluk nie została szefem "Wiadomości".
Radosław Rybiński został szefem "Wiadomości" (TVP1). Poinformowała o tym Rzeczpospolita. Do tej pory, będąc na wypowiedzeniu, pełnił funkcję p.o. szefa programu

Rybiński do telewizji trafił za prezesury Jana Dworaka, był wiceszefem "Wiadomości". Gdy szefem Agencji Informacji został Andrzej Mietkowski, Rybiński został szefem "Wiadomości". Miesiąc temu, kiedy wraz z Andrzejem Urbańskim na stanowisko szefa Agencji Informacji TVP przyszedł Jarosław Grzelak, wraz z częścią zespołu podał się do dymisji. Stwierdził, że odchodzi, bo "musiałby pracować w warunkach wotum nieufności ze strony zarządu". Chodziłoo krytyczne oceny, jakie wobec "Wiadomości" formułował Andrzej Urbański. Jednak mimo złożonego wypowiedzenia Rybiński administrował zespołem. I ku zaskoczeniu wielu zaczął go kompletować - pisze Rzeczpospolita.

Według spekulacji, to Dorota Gawryluk miała zostać szefem "Wiadomości". Prezenterka odeszła na urlop w proteście przeciw upolitycznieniu TVP po odwołaniu ze stanowiska prezesa Bronisława Wildsteina. W zeszłym tygodniu w mediach pojawiła się informacja, że Gawryluk przedstawiła prezesowi Andrzejowi Urbańskiemu warunki, na których miałaby powrócić. Pierwszy to całkowita niezależność w robieniu programu, drugi - powrót do TVP znanego reportera Jacka Karnowskiego i wydawcy "Wiadomości" Marzeny Paczuskiej.

Jednak urlop Gawryluk się skończył, a jej nazwisko nie znalazło się w grafiku dyżurów prezenterów. "To oznacza jedno: TVP nie zaakceptowała warunków, które upubliczniły media" - powiedział "Rzeczpospolitej" pracownik "Wiadomości" TVP. Na korytarzach powtarza się zdanie, które miał wypowiedzieć prezes Urbański: "Dobrze, że Gawryluk, Karnowski i Paczuska odeszli, bo musiałbym ich wyrzucić" - pisze "Rzeczpospolita".

Dziennik dalej pisze, że zdaniem dziennikarzy Rybiński zapewnił zespół, że Dorota Gawryluk i Marzena Paczuska z TVP nie odejdą, choć nie będą już pracować w programie informacyjnym. Dorota Gawryluk odmówiła komentarza. Marzena Paczuska nie kryje zaskoczenia: "Jestem pracownikiem Agencji Informacji i wydawcą "Wiadomości" i nikt ze mną na temat odejścia z programu nie rozmawiałRybiński twierdzi, że mówił jedynie, iż "Wiadomości" będą pracować w takim samym składzie.

Skład zespołu będzie musiał być uzupełniony. Po odejściu Jacka Karnowskiego i Dominiki Długosz na pierwszą linię frontu zostali przeniesieni reporterzy, którzy do tej pory pracowali przy wcześniejszych wydaniach "Wiadomości". Ściągnięto też osoby z ośrodków regionalnych.

Komentarze

Powiązane

18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
17.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Euro 2024 hitem weekendu. Ale oglądalność spotkań z polską drużyną była wyższa
Blisko 7,3 mln widzów oglądało w niedzielę, 14 lipca br. mecz Hiszpania – Anglia transmitowany na antenach TVP. Ponad 6,4 mln widzów śledziło spotkanie przed telewizorami w domach, a 900 tys. widzów oglądało finał Euro 2024 poza domem.
17.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
AVIOS ma nowy skład. Zarządu i plany ekspansji
Stanowisko Prezesa Zarządu w spółce AVIOS objął dr inż. Tymoteusz Biłyk, twórca marki AVIOS i członek Rady Metodologicznej ds. RPD (Return Path Data) przy projekcie Telemetria Polska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
16.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Nowa struktura programów dla zagranicy. Zmiany dotkną Biełsat i TVP World
Telewizja Polska włączy swoje obcojęzyczne kanały do jednej struktury organizacyjnej. W skład nowo tworzonej jednostki wejdą dwie anteny: obecny kanał TVP World nadawany w języku angielskim oraz Telewizja Biełsat, emitująca program po białorusku, rosyjsku i ukraińsku. Szefem nowej struktury będzie Michał Broniatowski.
16.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Milion widzów oglądało program Lepsza Polska Kontynuacja formatu od września
Program publicystyczny Doroty Gawryluk „Lepsza Polska” w pierwszym, wiosennym sezonie oglądało średnio milion widzów. Stacja zapowiada kontynuację formatu.
15.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » informacje
21 edycja formatu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Aleksander Sikora wśród uczestników
Polsat jesienią pokaże 21. sezon programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Do Macieja Rocka w roli gospodyni programu dołączy Agnieszka Hyży.
15.07.24, 12:14
| telewizja / VOD » informacje
Top of the Top Sopot Festival w sierpniu. Wystapią m.in. Ewa Bem, Urszula, Kayah i Rubens
19 sierpnia br. ruszy Top of the Top Sopot Festival. Podczas czterech dni koncertów w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Całość wydarzenia będzie transmitowana antenie TVN.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.