08.06.14, 00:33

Nowe logo dla Polski. Będzie zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów zakupu jego praw autorskich

Nowe logo Polski
Fot.: materiały prasowe

Rada Promocji Polski przyjęła koncepcje  linii graficznej znaku występującego w spocie promocyjnym „Polska. Spring into new.” jako logo Polski. Przekazano ją do dalszych prac tj. opracowania Księgi Identyfikacji Wizualnej. To ukoronowanie trwających od półtora roku działań nad stworzeniem spójnej komunikacji Marki Polska prowadzonych przez Radę Promocji Polski i Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR.

Projekt ten od półtora roku, jest realizowany i koordynowany przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR. Po głosowaniu przez Radę Promocji Polski nad przyjęciem linii graficznej znaku kończącego jubileuszowy spot Ministerstwa Spraw Zagranicznych, jako loga Polski, SKM SAR zadeklarował zorganizowanie zbiórki pieniędzy na pokrycie kosztów zakupu jego praw autorskich. „Stowarzyszenie będzie partycypować i pokryje część kosztu jego zakupu. Wierzymy, że znak, który jest zgodny z wcześniej opracowaną przez SKM SAR i przyjętą przez RadęStrategią komunikacji marki Polska” stanie się jedynym obowiązującym logotypem Polski. Po 25 latach niepodległości Polacy zasłużyli na znak, który obrazuje nasz narodowy charakter, nasze niegodzenie się na zastaną rzeczywistość, a „sprężyna” doskonale obrazuje tą naszą energię, niepokorność oraz kreatywność” - powiedział Paweł Tyszkiewicz, Dyrektor Zarządzający SKM SAR.

Wdrożenie logotypu Polski byłoby ukoronowaniem wysiłków Stowarzyszenia dążącego do uregulowania identyfikacji wizualnej kraju i niezaprzeczalnym sukcesem dla całej branży zajmującej się efektywną komunikacją marek i ich produktów (w tym identyfikacjami wizualnymi). „Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko tego celu jak teraz, gdy wszystkie instytucje zajmujące się promocją Polski podpisały się pod jednym projektem. Chcemy pozyskać logotyp dzięki finansowaniu publiczno – prywatnemu fundatorów znaku. W tym celu zostanie powołana Rada Znaku składająca się z przedstawicieli urzędów prowadzących kampanie zagraniczne i firm. Będzie ona podejmować decyzje m.in. w zakresie zarządzania własnością logotypu przez podmioty komercyjne” - podsumował Tyszkiewicz.

Znak kończący film promocyjny został przygotowany przez jednego z najwybitniejszych światowych specjalistów w zakresie brandingu marek państw i miast - Wally’ego Olins’a i jego firmę Saffron Brand Consultants. Znak wraz z hasłem powstał w oparciu o stworzoną 10 lat temu ideę „Creative Tension - twórczego napięcia”, które Olins dostrzegł w Polakach. Przygotowany dla Polski znak był ostatnim projektem przed śmiercią Brytyjczyka w kwietniu br.

Przyjęty przez Radę Promocji Polski znak, jako logo Polski, jest następstwem trwających od półtora roku prac nad stworzeniem spójnej komunikacji Marki Polska. W październiku 2013 roku, Radzie udało się jednogłośnie zatwierdzić dokument: „Zasady Komunikacji marki POLSKA”, przygotowany przez ekspertów Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR i Związku Firm Public Relations. W tej chwili wdrażane są szkolenia dla pracowników administracji państwowej ministerstw i regionów ze stosowania Zasad w praktyce, przy kreowaniu komunikacji regionalnej i ministerialnej, prowadzone przez strategów z SKM SAR – autorów strategii.

Zaakceptowana linia logotypu parasolowego dla działań promocyjnych jest kolejnym krokiem w procesie ujednolicania komunikacji zagranicznej projektów pod Marką Polska. Trwająca obecnie ogólnoeuropejska kampania promocyjna „Polska. Spring into new” ma na celu przedstawić sukces, jaki udało się osiągnąć Polakom na przestrzeni ostatnich 25 lat i pokazać jak zmienili się, dzięki możliwościom jakie dała nam  niepodległość. Okazją do jej przeprowadzenia są trzy jubileusze przypadające w tym roku: odzyskanie wolności, wstąpienie do NATO oraz akcesja do Unii Europejskiej.

Komentarze

Powiązane

27.09.23, 17:00
| reklama & PR » informacje
Kampania profrekwencyjna To Twój Wybór - głos kobiet ma znaczenie
Do udziału w nadchodzących wyborach ma przekonać kobiety kampania profrekwencyjna „To Twój Wybór”, zainicjowana przez Fundację Batorego i Inicjatywę Głos Kobiet, grupę organizacji społecznych, działających na rzecz ochrony i promocji praw kobiet.
27.09.23, 13:00
| reklama & PR » informacje
Polsat partnerem II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki
Polsat Sport i Grupa Polsat Plus to główni partnerzy medialni drugiej edycji Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki, który odbędzie się w Zakopanem w dniach 26 – 28 września br. Moderatorami kilku paneli dyskusyjnych będą dziennikarze i komentatorzy Polsatu Sport.
27.09.23, 11:00
| reklama & PR » ludzie
Lidia Święcka awansuje w Social Lama
Na początku września br., Lidia Święcka awansowała w agencji Social Lama na stanowisko Social Media Specialist.
26.09.23, 19:00
| reklama & PR » informacje
Kaufland podpowiada jak nie marnować żywności w najnowszej akcji
Kraje członkowskie Unii Europejskiej marnują średnio 153 mln ton żywności rocznie. Zjawisko jest powszechne również w Polsce. Aby skutecznie ograniczać jego skalę, konieczne są konsekwentne działania edukacyjne. Sieć Kaufland prezentuje niezmienne zaangażowanie w tym obszarze, realizując kolejną odsłonę kampanii pod hasłem „Marnowanie? Nie mam w planie!”.
26.09.23, 17:00
| reklama & PR » informacje
Bilety na mecze UEFA do wygrania w kampanii Pyszne.pl „Zamów. Graj. Wygrywaj”
Rusza kampania Pyszne.pl – oficjalnego partnera UEFA. W ramach akcji organizatorzy przygotowali konkursy z niemal 50 tysiącami nagród dla uczestników. Kampania Zamów. Graj. Wygrywaj potrwa do 26 października br. 
26.09.23, 15:00
| reklama & PR » informacje
Chapter1 przygotowuje nowy layout opakowań marki Altax
Poznańska agencja strategiczno-kreatywna Chapter1 pracuje nad nowym layoutem opakowań produktów marki Altax, z portfolio firmy SHERWIN-WILLIAMS Poland. Działania te są częścią całościowego procesu redesignu opakowań tej marki, której grupą docelową są majsterkowicze, głównie mężczyźni w wieku 30-50 lat.
26.09.23, 13:00
| reklama & PR » informacje
mBank. Technologia do usług. Marka wprowadza nowe pozycjonowanie marki
Ruszyła kampania wizerunkowa mBanku pod hasłem „mBank. Technologia do usług”, w której bank wprowadza nowe pozycjonowanie marki. Marka w spotach podkreśla, że w dobie wyścigu technologicznego swoje produkty i usługi tworzy tak, by były intuicyjne i proste w obsłudze.
26.09.23, 11:00
| reklama & PR » informacje
Nikon sponsorem Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury” 2023
Firma Nikon objęła rolę sponsora strategicznego festiwalu, konkursów Związku Polskich Fotografów Przyrody „Fotograf Roku 2023” oraz Otwartego Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Przyrodniczej „Dzikie, piękne, polskie”, do którego zgłoszenia przyjmowane są do 30 września br. 
26.09.23, 09:00
| reklama & PR » informacje
Łowcy.B w kampanii wizerunkowej Focus Park z Rybnika
Centrum Handlowe Focus Park w Rybniku rozpoczęło kampanię, której głównymi bohaterami są członkowie kabaretu Łowcy.B. Po raz pierwszy, grupa podjęła długofalową współpracę wizerunkową z centrum handlowym. 
26.09.23, 07:00
| reklama & PR » informacje
Grupa RMF podwyższa ceny reklam na listopad i grudzień
Grupa RMF ogłosiła nowe cenniki reklam, kótre będą obowiązywały od 6 listopada do 31 grudnia 2023 r. Średnie podwyżki we wszystkich stacjach i pakietach wyniosą ok. 4,9 proc.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 26.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.