28.03.07, 19:16

Wirtualna Polska i NetSprint.pl rozpoczęły testy Linku Telefonicznego

Wirtualna Polska i NetSprint.pl testują nowy, rozliczany w modelu „pay per call”, produkt reklamowy.
Wirtualna Polska i NetSprint.pl testują nowy, rozliczany w modelu „pay per call”, produkt reklamowy. Link Telefoniczny wyświetlany będzie powyżej wyników wyszukiwania w postaci krótkiego tekstu reklamowego wraz ze specjalnym numerem telefonu. Reklamodawca płacić będzie jedynie za rzeczywiste połączenia klientów z numerem telefonu przedsiębiorcy. Oficjalne wprowadzenie Linku Telefonicznego do oferty reklamowej planowane jest w kwietniu.

Wirtualna Polska i NetSprint.pl testują Link Telefoniczny – nowy produkt reklamowy w wyszukiwarce, płatny w modelu „pay per call”. Link Telefoniczny to reklama tekstowa, wyświetlana na górze wyników wyszukiwania, składająca się z tekstu reklamowego oraz specjalnego numeru telefonu. Link Telefoniczny powstał z myślą o przedsiębiorcach lokalnych – w szczególności tych, którzy nie posiadają strony WWW – oraz wszystkich firmach prowadzących sprzedaż przez telefon.

Link Telefoniczny będzie rozliczany w modelu „za kontakt”, czyli za połączenie telefoniczne trwające dłużej niż 10 sekund. Takie rozwiązanie, w połączeniu z geotargetowaniem i wyświetlaniem użytkownikowi reklamy ściśle związanej z wpisywanymi przez niego do wyszukiwarki określonymi słowami kluczowymi, pozwoli reklamodawcy na efektywne dysponowanie budżetem reklamowym.

Każdemu reklamodawcy, korzystającemu z Linków Telefonicznych, przydzielony zostanie indywidualny numer telefonu, wyświetlany obok tekstu reklamowego. W zależności od potrzeb, będzie to numer 0800 lub lokalny. Wszystkie rozmowy od zainteresowanych Klientów będą automatycznie przekierowywane na telefon reklamodawcy. W okresie testów Link Telefoniczny będzie wyświetlany tylko w wyszukiwarce na portalu Wirtualna Polska oraz na serwisie www.netsprint.pl.

Prezes NetSprint.pl, Artur Banach tak komentuje plany wprowadzenia nowego produktu: „Wierzymy, że Link Telefoniczny będzie doskonałą ofertą dla tych firm, które cenią sobie telefoniczny kontakt z klientami lub, z jakiś względów, nie chcą ich kierować na swoje strony internetowe. Obserwując systematyczny wzrost liczby zapytań związanych z lokalnym biznesem, uważamy, że właśnie lokalne firmy mogą być szczególnie zainteresowane naszym nowym produktem. Od lat wraz z Wirtualną Polską staramy się zaspokajać ich potrzeby. Jako pierwsi na polskim rynku uruchomiliśmy np. Link Lokalny. We współpracy z portalem Panorama Firm (pf.pl) prezentujemy – jako jedyna wyszukiwarka w Polsce – dane teleadresowe polskich przedsiębiorstw od razu w wynikach wyszukiwania. Wprowadzenie Linku Telefonicznego konsekwentnie wpisuje się w tę strategię działań.”

Rozwiązanie od strony technologicznej przygotowane zostało we współpracy z firmą easyCALL.pl, która dostarcza infrastrukturę, technologie przekierowania połączeń telefonicznych oraz system bilingowy do rozliczania usługi.

Komentarze

Powiązane

19.02.24, 11:52
| internet » informacje
Klub Świadomej Konsumentki. Nowy projekt serwisu WP Kobieta
Redakcja serwisu WP Kobieta uruchamia Klub Świadomej Konsumentki, w którym czytelniczki będą mogły za darmo testować różne produkty i dzielić się swoimi opiniami.
19.02.24, 09:30
| internet » badania rynku | reklama & PR » informacje
Ponad 450 osób przeszkolonych z badania Mediapanel
W 2023 r. firmy Gemius i Polskie Badania Internetu uruchomiły szkolenia z badania Mediapanel, przeznaczone dla podmiotów z branży medialnej. W pierwszym etapie szkoleń, w okresie od września 2023 r. do stycznia 2024 r. wzięło w nich udział ponad 450 osób.
18.02.24, 12:59
| internet » ludzie
Krzysztof “Chris” Sulenta awansuje w MassiveMusic Warsaw
MassiveMusic Warsaw, kreatywna agencja muzyczna, awansowała Krzysztofa Sulentę na stanowisko senior music creative.
17.02.24, 12:00
| internet » informacje | kultura » informacje
Rusza ósma edycja Plebiscytu O!Lśnienia – Nagród Kulturalnych Onetu i Miasta Krakowa
Po raz ósmy zostaną przyznane O!Lśnienia, nagrody kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Zwycięzców wybiorą internauci, a głosowanie potrwa do północy 1 marca br. 
16.02.24, 18:45
| internet » informacje
Jak pisać o klimacie 2.0. Czym jest dezinformacja klimatyczna i jak z nią walczyć. Druga część poradnika Gazeta.pl dla dziennikarek i dziennikarzy
Poradnik o dezinformacji klimatycznej dla dziennikarzy i dziennikarek to kontynuacja wydanej w 2023 r. publikacji Gazeta.pl „Jak pisać o klimacie”, której celem jest wsparcie przedstawicieli mediów ogólnopolskich i lokalnych, powstała we współpracy z Fundacją Climate Strategies Poland.
16.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Co to będzie. Polityczny wideopodcast od Gazeta.pl
Portal Gazeta.pl rusza z nowym formatem politycznym, prowadzonym przez Martę Nowak oraz Miłosza Wiatrowskiego-Bujacza. Wideopodcast będzie publikowany  w każdy czwartek. Pierwszy odcinek został wyemitowany 15 lutego br.
15.02.24, 15:00
| radio » informacje | internet » informacje
Sprawa Rusałki. Nowa superprodukcja Audioteki
15 lutego br. udostępniono dwa pierwsze odcinki z sześciu odcinków nowej superprodukcji Audioteki – „Sprawa Rusałki”.
15.02.24, 12:48
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
W poprzedniej pracy nie było OK. Krzysztof Stanowski w kampanii rocketjobs.pl
Krzysztof Stanowski, twórca Kanału Zero, wziął udział w kampanii reklamowej portali pracy rocketjobs.pl i justjoin.it „Misja Zmiana”, w której namawia do zmiany pracy na własnych warunkach. Jest to już kolejna wspólna akcja marek z właścicielem Kanału Zero.
14.02.24, 15:30
| radio » informacje | internet » informacje
NOIZZ uruchamia podcast Komfort Guys
W czwartek, 15 lutego br., w Onet Audio, na NOIZZ.pl oraz na wybranych platformach podcastowych ruszy „Komfort Guys” - rozmowy o emocjach, z którymi można się utożsamiać, niezależnie od tego, czy jest to radość, smutek, bliskość, samotność, euforia, czy może przygnębienie.
14.02.24, 14:35
| prasa » informacje | internet » informacje
Nie żyje Mariusz Jabłoński
Zmarł Mariusz Jabłoński, właściciel portalu OstrowiecNews.pl.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.