29.09.13, 18:57

Michał Pol obejmie szefostwo nowego newsroomu sportowego Ringier Axel Springer

Michał Pol
fot. Twitter

Od 1 października Ringier Axel Springer Polska łączy swoje redakcje sportowe, tworząc wspólny newsroom sportowy. Marcin Kalita przestaje pełnić funkcję redaktora naczelnego "Przeglądu Sportowego", a jego obowiązki przejmuje Michał Pol, który jednocześnie staje na czele nowego newsroomu.

Prace nad utworzeniem wspólnego newsroomu sportowego w Ringier Axel Springer Polska trwały od sierpnia, kiedy to do zespołu dołączył Michał Pol. W skład weszły redakcje Przeglądu Sportowego, Sportu, działu sportowego Faktu oraz serwisów internetowych wydawcy. Połączenie wszystkich redakcji sportowych w jeden organizm ma na celu usprawnienie procesu tworzenia kontentu i wykorzystywania go wszędzie, gdzie Ringier Axel Springer Polska informuje o sporcie – w gazetach, czasopismach, ich wersjach mobilnych oraz w Internecie. Ponadto nowy newsroom planuje rozwinięcie współpracy z Onetem, zwłaszcza w zakresie produkcji multimedialnych.

"To unikatowa struktura w skali kraju. Silny zjednoczony organizm pozwoli nam tworzyć multimedialny, ekspercki kontent sportowy i szybko publikować go w wielu kanałach dystrybucji. To będzie korzystne zarówno dla naszych tytułów prasowych, jak i dla serwisów internetowych" - mówi Michał Pol.

Wprowadzenie nowej struktury newsroomu wiąże się ze zmianami personalnymi. Od 1 października nowym redaktorem naczelnym Przeglądu Sportowego zostaje Michał Pol, który zastąpi na tym stanowisku Marcina Kalitę, pełniącego tę rolę przez ostatnich pięć lat. "Po rozważeniu wielu za i przeciw uznałem, że lepiej będzie, jeśli pożegnam się z dotychczas sprawowaną funkcją redaktora naczelnego. Rezygnuję ze stanowiska, wciąż jednak w razie potrzeby będę służyć głosem doradczym i wspierać realizację tzw. projektów okołowydawniczych" - mówi Marcin Kalita. Nowym zastępcą naczelnego "Przeglądu" będzie Przemysław Rudzki, dotychczasowy szef działu sportowego "Faktu". Ponadto Rudzki będzie odpowiadał za produkty printowe. Z kolei za kanał online będzie odpowiedzialny Rafał Romaniuk – dotychczas w "Przeglądzie Sportowym", sekretarz Działu Piłka Nożna.

Komentarze

Powiązane

20.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
19.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
18.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
17.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
16.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
15.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba  wiedzieć.
14.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 14 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 14 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
13.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 13 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 13 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
12.07.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 12 lipca (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 12 lipca? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
11.07.24, 06:30
| prasa » informacje
Czułość. Wolność. Równowaga. Akcja społeczna Wysokich Obcasów i Wyborczej
Rozpoczęta 5 lipca br. nowa akcja społeczna „Czułość. Wolność. Równowaga” to inicjatywa „Wysokich Obcasów” i „Wyborczej”. Akcja potrwa rok.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 23.08.24

Do zdobycia komplet książek - "Agent. Zakładniczka" oraz "Agent. Okup".

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.