25.09.13, 10:30

Polskie Radio z nagrodami. Wyróżnienia dla Tomasza Zimocha i Jedynki dziecom

Logo
Logo Programu Pierwszego Polskiego Radia fot. materiały prasowe

W poniedziałek, 23 września br., w Teatrze Starym w Lublinie odbyła się uroczysta Gala Finałowa wieńcząca XIII Program Mistrz Mowy Polskiej. Decyzją jury tytuł Mistrza Mowy Polskiej otrzymał Tomasz Zimoch, dziennikarz Naczelnej Redakcji Sportowej Polskiego Radia. Wyróżniona została także audycja "Jedynka dzieciom", która zdobyła tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej w plebiscycie Vox Populi.

Plebiscyt Mistrz Mowy Polskiej jest jednym z najważniejszych wydarzeń dotyczących kultury języka polskiego. W tym roku Akademia już po raz trzynasty uhonorowała osoby, które posługują się poprawną i barwną polszczyzną oraz posiadają niekwestionowane zasługi w jej rozwoju i popularyzacji. W gronie tegorocznych laureatów nagrody Mistrz Mowy Polskiej, obok Tomasza Zimocha, znaleźli się również Grażyna Lutosławska z Radia Lublin oraz prof. Arkadiusz Jawień.

Podczas gali wręczone zostały również doroczne nagrody Akademii Mistrzów Mowy Polskiej przyznawane placówkom życia publicznego szczególnie zasłużonym w pielęgnowaniu i kultywowaniu najlepszych wzorców polszczyzny. Tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej Vox Populi publiczność przyznała audycji dla dzieci "Jedynka dzieciom" autorstwa Anny Podwójci, Agnieszki Kunikowskiej, Joanny Ficińskiej, Agnieszki Ciecierskiej, Elżbiety Matyi, Katarzyny Hagmajer-Kwiatek oraz Justyny Majchrzak. Audycja, adresowana do słuchaczy w wieku od 6 do 12 lat, w niezwykle ciekawy sposób prezentuje różne wiadomości z dziedzin nauki, kultury i życia codziennego. "Jedynki dzieciom" można słuchać codziennie o godz. 19.30 na antenie Pierwszego Programu Polskiego

Komentarze

Powiązane

18.09.23, 14:43
| radio » informacje | internet » informacje
Onet uruchomił Radio Onet na wybory
Ruszyło Radio Onet z codzienną ramówką przygotowaną specjalnie z okazji nadchodzących wyborów parlamentarnych. Portal przygotował również serwis wyborczy, a także codzienny newsletter wyborczy.
18.09.23, 11:01
| radio » informacje
Urodzinowa trasa Radia ZET. Stacja spełni wybrane życzenia słuchaczy
Radio ZET rusza w swoją urodzinową trasę po Polsce. 28 września br. stacja skończy 33 lata.
17.09.23, 13:00
| radio » informacje
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na antenach Jedynki i Trójki
W dniach 18 – 23 września br. odbędzie 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego patronem medialnym jest Polskie Radio. Jedynka i Trójka zaplanowały rozmowy, audycje plenerowe i relacje dziennikarskie z wydarzenia.
17.09.23, 09:00
| radio » informacje
Skarb. Pierwsze słuchowisko kryminalne w ofercie Radia 357
Radio 357 rusza z emisją pierwszego słuchowiska kryminalnego „Skarb”, którego scenariusz oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Produkcja powstała wspólnie z Krajm Story.
15.09.23, 11:45
| radio » informacje
Muzyczne wybory. Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje
Słuchacze Radia Złote Przeboje będą mogli wziąć udział w muzycznych wyborach z udziałem artystów. Zwieńczeniem akcji "Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje" będzie "Wielki muzyczny wieczór wyborczy".
14.09.23, 18:04
| radio » informacje
Tu się dzieje! Radio ZET promuje jesienną ramówkę
Pod hasłem "Tu się dzieje!" rusza kampania reklamowa Radia Zet, która będzie promowała jesienną ramówkę stacji. Działania promocyjne obejmą telewizję, sieci kin, internet oraz nośniki reklamy zewnętrznej.
14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
14.09.23, 11:45
| radio » informacje
Tytus Hołdys współgospodarzem Listy Przebojów Muzyki Filmowej w RMF Classic
Od jesiennej ramówki „Lista Przebojów Muzyki Filmowej” RMF Classic będzie miała dwoje prowadzących – do Jadwigi Polus dołącza Tytus Hołdys.
13.09.23, 18:00
| radio » badania rynku
Olsztyn: RMF FM liderem, Antyradio awansuje na drugie miejsce
RMF FM pozostaje niezagrożonym liderem w Olsztynie. Na drugie miejsce awnasowało Antyradio - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lutego 2023 r. do 31 lipca 2023 r. (Olsztyn).
13.09.23, 07:00
| radio » badania rynku
RMF FM traci. Radio Zet z najlepszym wynikiem od 2014 r.
Radio RMF FM pozostaje absolutnym liderem, ale udział stacji wyraźnie stopniał. Z kolei Radio Zet zanotowało duży wzrost tzw. Słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 30 września 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.