28.04.13, 20:23

POPloty

Logo POPlotów
fot.: portalmedialny.pl

POPloty (29.04.2013 r.). Jak zawsze wsadzamy kij w mrowisko. Tym razem piszemy o rychłym końcu pewnej radiowej stacji z Krakowa, starcie pewnej telewizji i o Rozrywce w kablu...

Koniec maja odciśnie się piętnem na historii krakoskiej radiofonii. Wraz z nastaniem Dnia Dziecka, na częstotliwości 100,5 FM zamilknie rozgłośnia, według koncesji mająca status studencki. Rektorzy krakoskich uczelni powiedzieli „pas” i nie dadzą się już więcej cyckać z kasy. Biorąc pod uwagę badania słuchalności, prawdopodobnie niewielu mieszkańców Krakowa zauważy brak jednej stacji radiowej na zatłoczonej skali eteru. Redakcja z ulicy Pomorskiej nie składa jednak broni – ambitna, kulturalna, niezależna, alternatywna (i inne takie tam) Radiofonia będzie nadal grała w Internecie, na kompach, tabletach i bidetach. Dla przyjaciół i znajomych królika.

Z dziennikarskiego obowiązku, masując bolące zęby,  zaczęliśmy ostatnio częściej zaglądać na fale 100,5 FM. Pomijając leki wzrost słuchalności rozgłośni, zauważyliśmy obecność muzyki poważnej w godzinach nocnych. Jako żywo przypomina nam się śp. Blue FM, które w ostatnich tygodniach życia raczyło słuchaczy muzyką filharmoniczną. Drodzy redaktorzy, a wrony z Plant kiedy będą? Po Juwenaliach?

„Niech żyje wolność”, „Majteczki w kropeczki”, „A ona tańczy”. Te inne szlagiery zagościły w parafialnych odbiornikach sieci Plus. Tradycyjnie biskupi nie mają nic do gadania w tej sprawie, a gawiedź na pewno podniesie słuchalność, zwłaszcza w małych miasteczkach. Jak to mówią w Toruniu? Alleluja i do przodu! 

Podsłuchane. Operator kablowy do swojego kolegi po fachu. – Masz już Rozrywkę w kablu? – Nie. Nie współpracujemy z Polsatem.

Objawienie na rynku stacji niusowych, TV Republika rozpoczyna promocję na miarę Paszportu Polsatu. Karta Klubu Telewizji Republika umożliwi płatny dostęp do programu stacji, zniżki na e-wydania jedynej słusznej prasy. Ciekawą zapowiedzią jest benefit zniżek w restauracjach. Co to będzie? Tradycyjny polski schabowy z kapustą? Do kompletu benefitów proponujemy darmowe wydania extra niesamowitości smoleńskich, a na koniec odpust zupełny. 

„Abonenci! Nie idźcie tą drogą!” – zaapelowała platforma nc+ wprowadzając kosmetyczne zmiany w swojej ofercie. Fakt 150 tysięcy wniosków z wypowiedzeniem zrobił wrażenie, a zapewne to dopiero początek. Czekając na kolejne ciężarówki wypełnione ciepłymi słowami od abonentów, żegnamy się francuskim „Au revoir!”. 

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli | mazowieckie

Przejdź do oferty

Filmograf

FILMOTEKA NARODOWA – INSTYTUT AUDIOWIZUALNY | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji i marketingu

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie | Cała Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 08.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 06.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.