06.04.12, 21:16
PLANETE+ DOC również z wrocławską edycją
PLANETE+ DOC poszerza zasięg - w tym roku po raz pierwszy odbędzie się równolegle w Warszawie i we Wrocławiu, a w ramach „weekendu z festiwalem PLANETE+ DOC” także w 22 innych miastach w Polsce.
PLANETE+ DOC poszerza zasięg - w tym roku po raz pierwszy odbędzie się równolegle w Warszawie i we Wrocławiu, a w ramach „weekendu z festiwalem PLANETE+ DOC” także w 22 innych miastach w Polsce.
Festiwal PLANETE+ DOC odbędzie się w dniach 11-20 maja br. w warszawskich kinach: Kinoteka, Luna i KINO.LAB, a edycja wrocławska potrwa tydzień, od 14 do 20 maja. W Dolnośląskim Centrum Filmowym (DCF) zostanie zaprezentowanych 49 filmów. Jury w składzie: Przemysław Wojcieszek, Magda Podsiadły, Lambros Ziotas przyzna Grand Prix Dolnego Śląska - Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego i 3000 euro najlepszemu filmowi z 16 startujących w konkursie głównym o Nagrodę Millenium.
Wrocławską edycję festiwalu swoją obecnością uświetni kilkunastu twórców m.in. Mathieu Roy - współreżyser „Pułapek rozwoju“ (wyprodukowanego przez Martina Scorsese i producentów „Korporacji”), Michael Glawogger (reżyser „Śmierci człowieka pracy”) z premierowym pokazem nagrodzonego w Wenecji filmu „Chwała dziwkom”, czy angielski reżyser James Marsh - laureat Oscara za „Człowieka na linie“. Zaprezentuje on swój najnowszy dokument „Projekt Nim“ - niezwykłą historię szympansa wychowywanego jak człowieka przez amerykańską rodzinę.
Oprócz emocjonujących i wywołujących dyskusję projekcji odbędzie się cykl debat, poruszających najbardziej aktualne problemy w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości XXI wieku. Już pierwszego dnia festiwalu, 14 maja w obecności współtwórcy „Pułapek rozwoju“, Mathieu Roy’a oraz zaproszonych gości odbędzie się dyskusja pt. „Rozwój - miraż wiecznego postępu?“, poświęcona pułapkom postępu i zagrożeniom globalnego rozwoju. W środę, 16 maja po pokazie filmu „Zurbanizowani” Gary’ego Hustwita eksperci będą rozmawiać o perspektywach zrównoważonego rozwoju na poziomie lokalnym podczas debaty „Zrównoważone miasta przyszłości: plany czy marzenia?”. Na panel „Quo vadis Rosjo?“, poświęcony demokracji we współczesnej Rosji, który odbędzie się w czwartek, 17 maja po projekcji „Pocałunku Putina” Lise Birk Pedersen, przyjedzie gość specjalny - Ilya Yashin, lider rosyjskiego ruchu politycznego Solidarnost. Natomiast w sobotę, 19 maja po pokazie „Ambasadora” Madsa Brüggera eksperci porozmawiają z widzami o granicach etyki dziennikarskiej podczas panelu dyskusyjnego „Szara strefa dziennikarstwa: kiedy dziennikarz staje się przestępcą”.
Po filmowych wrażeniach organizatorzy zapraszają na koncerty w Klubie Puzzle. W poniedziałek, 14 maja odbędzie się recital „Marilyn. Miss. M.”, a w środę, 16 maja zagra dla widzów Midi Lidi - czeski eksperymentalny zespół elektro, mieszający pop z dźwiękami elektro lat 90., który występuje w filmie „Świat Marii” Željki Sukovej. Koncerty odbędą się również w pozostałe dni festiwalu.
W programie znajdzie się także transmitowana na żywo we Wrocławiu, Warszawie i Dżubie - stolicy Południowego Sudanu, wideokonferencja ze znaną kanadyjską pisarką Margaret Atwood. Rozmowa odbędzie się w piątek, 18 maja, po pokazie filmu „Dług według Margaret Atwood” Jennifer Baichwal, nakręconego na podstawie książki Atwood „Dług. Rozrachunek z ciemną stroną bogactwa”.
Przedsprzedaż biletów rusza 4 maja we wrocławskim Dolnośląskim Centrum Filmowym. Cena biletów w przedsprzedaży: 12 zł przy zakupie minimum 10 biletów. Cena biletów normalnych: 16 zł.
Aktualnie nie mamy ofert pracy.
Dodaj swoją ofertęDo zdobycia jeden egzemplarz audiobooka.
Do zdobycia jeden egzemplarz książki.
Do zdobycia jeden egzemplarz książki.
Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.
Komentarze