06.04.12, 21:16

Święta z RMF Classic

Trzy świąteczne wieczory w RMF Classic to spotkania z trójką niezwykłych osobowości muzycznych.

Trzy świąteczne wieczory w RMF Classic to spotkania z trójką niezwykłych osobowości muzycznych. W Wielką Sobotę znany krakowski artysta Grzegorz Turnau zabierze słuchaczy  na muzyczną wyprawę szlakiem własnych wielkanocnych podróży. Z kolei niedzielny koncert wielkanocny ułoży Sebastian Karpiel Bułecka - lider zespołu Zakopower. Ostatni świąteczny wieczór spędzimy w RMF Classic z jednym z najsłynniejszych artystów XX. wieku –  Paulem McCarteny’em.

Wielki Piątek. W piątkowy wieczór Alicja Myśliwiec  będzie próbowała odpowiedzieć razem z księdzem Jackiem Stryczkiem -  happenerem i duszpasterzem ludzi biznesu na takie pytania m.in. jak: dlaczego Wielkanoc ma słabszy PR niż Boże Narodzenie? Po co konfesjonał stanął pod galerią handlową?  I co wspólnego ma Ewangelia ze światem biznesu?Start programu o 20:30. Gościem wielkopiątkowej Nocy Poetów Piosenki będzie Poeta Ciszy - Leszek Aleksander Moczulski, autor słów do takich polskich szlagierów, takich  jak "Cała jesteś w skowronkach" Skaldów, "Korowodu" Marka Grechuty, czy "Na plażach Zanzibaru" z repertuaru Grzegorza Turnaua. Od 22:00 zaprasza Michał Łanuszka.

Wielkanocna Sobota. W Wielką Sobotę od 9:00 w menu RMF Classic pojawią się czekoladowe zajączki z Berlina i mona - 'małpi tort' z Katalonii. Pod hasłem "Wielkanoc bez granic" Dariusz Stańczuk zaprosi gości z kilku europejskich krajów, a także zza oceanu, którzy opowiadać będą o najbardziej malowniczych zwyczajach świątecznych. Przemówią między innymi: Abel Murcia z Instytutu Cervantesa, Daniel Goepfert z Instytutu Goethego, Alain Schneider z Instytutu Francuskiego, Konsul Królestwa Danii Janusz Kahl. W Wielką Sobotę stacja także przedstawi historie pewnych podróży Grzegorza Turnaua. Jak w tytule jednej z jego płyt, słuchacze wyruszą w muzyczną podróż śladami Wielkanocy, które przyszło mu spędzać poza Krakowem. Artysta opowie o tych podróżach z Magdą Miśką-Jackowską (od godz. 21.00).

Wielkanocna Niedziela. O 9:00 Ewa Stanek zabierze słuchaczy na Kalatówki. To wyjątkowe miejsce, gdzie narodziło się narciarstwo w polskich Tatrach, a w 1910 r. odbyły się pierwsze zawody. Od lat miłośnicy białego szaleństwa toczą tu bój o wielkanocne jajo  jeżdżąc na starym sprzęcie. Po drodze na Kalatówki swoją pustelnię, na Śpiącej Górce, mają albertyni.  Złożymy im wizytę, wstępując wcześniej do albertynek. Wyprawimy się tam w poszukiwaniu ciszy. Muzykę w niedzielny wielkanocny wieczór dobierze specjalnie Sebastian Karpiel Bułecka. Na spotkanie zaprasza Michał Łanuszka.

Wielki Poniedziałek. Od 9:00 Ula Urzędowska i Jowita Dziedzic-Golec zastanawiać się będą m.in.: dlaczego jedni „Mazurki” Chopina widzą na zielono, a innym V Symfonia Beethovena kojarzy się zawsze z czerwienią? O barwy w muzyce zapytają Wiesława Ochmana i Jana Kantego Pawluśkiewicza, artystów, którzy łączą pasję do muzyki z pasją malarstwa. Po południu Anna Piekarczyk będzie zgłębiać naukową i mistyczną naturę wody. Dowiemy się m.in.  dlaczego woda staje się święta, skąd wziął się jej kult w starożytności i święte rzeki w Indiach. Ostatni świąteczny wieczór słuchacze w RMF Classic spędzą z jednym z  najsłynniejszych muzyków XX wieku - Paulem McCarteny’em. Legendarny Beatles wydał właśnie  płytę z zestawem standardów - „Kisses on the Bottom. W RMF Classic opowie o pasji tworzenia i swoich inspiracjach. Na spotkanie z gwiazdą od 21:00 zaprasza Dariusz Stańczuk.

Komentarze

Powiązane

20.03.23, 10:42
| radio » informacje | internet » informacje
Dobra robota: zarobki. Marcin Łukasik gospodarzem specjalnego sezonu podcastu Pracuj.pl
Zespół Pracuj.pl przygotowuje specjalny sezon podcastu „Dobra robota”. Najnowsza seria związana jest z kampanią zatytułowaną „Wszystko, co chcieliście wiedzieć o zarobkach, ale baliście się zapytać”.
18.03.23, 17:00
| radio » informacje
Krzysztof Komeda w Polskim Radiu. Premiera zestawu serii z utworami Krzysztofa Komedy
17 marca br. Agencja Muzyczna Polskiego Radia odbyła się premiera zestawu serii „Krzysztof Komeda w Polskim Radiu”. Wszystkie osiem płyt z nagraniami pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, wydawane oddzielnie w latach 2014-2019, trafią teraz do sprzedaży razem.
17.03.23, 19:03
| radio » informacje
Chopin na Rakowieckiej. Cykl recitali na antenie Polskiego Radia Chopin
Polskie Radio Chopin w sobotę, 18 marca br. przeprowadzi transmisję Inauguracyjnego Koncertu z cyklu „Chopin na Rakowieckiej”. Wybrane kompozycje Fryderyka Chopina zaprezentuje pianistka - profesor Beata Bilińska. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke, dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia.
16.03.23, 10:41
| radio » informacje
Aplikacja Radia Nowy Świat z nowymi podcastami i usługą CarPlay
10 marca br. pojawiła się aplikacja Radia Nowy Świat w nowej wersji. Nowością jest usługa CarPlay oraz dostępność podcastów extra plus w aplikacji z nowymi propozycjami od redaktorów: Wojciecha Manna i Macieja Jankowskiego oraz Jana Janczego.
16.03.23, 06:30
| radio » ludzie
Krzysztof Grządzielski reporterem Radia ZET w Poznaniu
Krzysztof Grządzielski został nowym reporterem Radia ZET w Poznaniu. Zastąpił Dankę Woźnicką, która z końcem lutego br. rozstała się z rozgłośnią.
15.03.23, 12:42
| radio » informacje
Piosenki z tekstem. Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat gospodarzami koncertu Radia Nowy Świat i Akademii Teatralnej
17 kwietnia br. o godz. 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się koncert, który organizują Radio Nowy Świat i Akademia Teatralna w Warszawie.
14.03.23, 17:00
| radio » informacje
Cenniki Grupy RMF bez zmian
Grupa RMF ogłosiła cenniki reklamowe swoich stacji i pakietów na kolejne dwa miesiące. Pozostaną one bez zmian w stosunku do obecnie obowiązujących.
14.03.23, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: duży spadek Eski
Eska mimo dużego spadku, pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (sieci radiowe).
13.03.23, 20:46
| radio » informacje
Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II. Okolicznościowy cykl w Jedynce
Program 1 Polskiego Radia będzie emitował nagrania z wypowiedziami papieża Polaka. Cykl „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” będzie emitowany w Jedynce od poniedziałku do piątku o godz. 18.36, w soboty o godz. 18.33, w niedziele o godz. 18.25. Emisja potrwa do 2 kwietnia br.
13.03.23, 10:06
| radio » informacje
RMF FM liderem, duży wzrost Jedynki
RMF FM pozostaje liderem rynku. Jedynka uzyskała rekordowy wzrost udziału - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.