06.04.12, 21:16

Święta z RMF Classic

Trzy świąteczne wieczory w RMF Classic to spotkania z trójką niezwykłych osobowości muzycznych.

Trzy świąteczne wieczory w RMF Classic to spotkania z trójką niezwykłych osobowości muzycznych. W Wielką Sobotę znany krakowski artysta Grzegorz Turnau zabierze słuchaczy  na muzyczną wyprawę szlakiem własnych wielkanocnych podróży. Z kolei niedzielny koncert wielkanocny ułoży Sebastian Karpiel Bułecka - lider zespołu Zakopower. Ostatni świąteczny wieczór spędzimy w RMF Classic z jednym z najsłynniejszych artystów XX. wieku –  Paulem McCarteny’em.

Wielki Piątek. W piątkowy wieczór Alicja Myśliwiec  będzie próbowała odpowiedzieć razem z księdzem Jackiem Stryczkiem -  happenerem i duszpasterzem ludzi biznesu na takie pytania m.in. jak: dlaczego Wielkanoc ma słabszy PR niż Boże Narodzenie? Po co konfesjonał stanął pod galerią handlową?  I co wspólnego ma Ewangelia ze światem biznesu?Start programu o 20:30. Gościem wielkopiątkowej Nocy Poetów Piosenki będzie Poeta Ciszy - Leszek Aleksander Moczulski, autor słów do takich polskich szlagierów, takich  jak "Cała jesteś w skowronkach" Skaldów, "Korowodu" Marka Grechuty, czy "Na plażach Zanzibaru" z repertuaru Grzegorza Turnaua. Od 22:00 zaprasza Michał Łanuszka.

Wielkanocna Sobota. W Wielką Sobotę od 9:00 w menu RMF Classic pojawią się czekoladowe zajączki z Berlina i mona - 'małpi tort' z Katalonii. Pod hasłem "Wielkanoc bez granic" Dariusz Stańczuk zaprosi gości z kilku europejskich krajów, a także zza oceanu, którzy opowiadać będą o najbardziej malowniczych zwyczajach świątecznych. Przemówią między innymi: Abel Murcia z Instytutu Cervantesa, Daniel Goepfert z Instytutu Goethego, Alain Schneider z Instytutu Francuskiego, Konsul Królestwa Danii Janusz Kahl. W Wielką Sobotę stacja także przedstawi historie pewnych podróży Grzegorza Turnaua. Jak w tytule jednej z jego płyt, słuchacze wyruszą w muzyczną podróż śladami Wielkanocy, które przyszło mu spędzać poza Krakowem. Artysta opowie o tych podróżach z Magdą Miśką-Jackowską (od godz. 21.00).

Wielkanocna Niedziela. O 9:00 Ewa Stanek zabierze słuchaczy na Kalatówki. To wyjątkowe miejsce, gdzie narodziło się narciarstwo w polskich Tatrach, a w 1910 r. odbyły się pierwsze zawody. Od lat miłośnicy białego szaleństwa toczą tu bój o wielkanocne jajo  jeżdżąc na starym sprzęcie. Po drodze na Kalatówki swoją pustelnię, na Śpiącej Górce, mają albertyni.  Złożymy im wizytę, wstępując wcześniej do albertynek. Wyprawimy się tam w poszukiwaniu ciszy. Muzykę w niedzielny wielkanocny wieczór dobierze specjalnie Sebastian Karpiel Bułecka. Na spotkanie zaprasza Michał Łanuszka.

Wielki Poniedziałek. Od 9:00 Ula Urzędowska i Jowita Dziedzic-Golec zastanawiać się będą m.in.: dlaczego jedni „Mazurki” Chopina widzą na zielono, a innym V Symfonia Beethovena kojarzy się zawsze z czerwienią? O barwy w muzyce zapytają Wiesława Ochmana i Jana Kantego Pawluśkiewicza, artystów, którzy łączą pasję do muzyki z pasją malarstwa. Po południu Anna Piekarczyk będzie zgłębiać naukową i mistyczną naturę wody. Dowiemy się m.in.  dlaczego woda staje się święta, skąd wziął się jej kult w starożytności i święte rzeki w Indiach. Ostatni świąteczny wieczór słuchacze w RMF Classic spędzą z jednym z  najsłynniejszych muzyków XX wieku - Paulem McCarteny’em. Legendarny Beatles wydał właśnie  płytę z zestawem standardów - „Kisses on the Bottom. W RMF Classic opowie o pasji tworzenia i swoich inspiracjach. Na spotkanie z gwiazdą od 21:00 zaprasza Dariusz Stańczuk.

Komentarze

Powiązane

21.04.24, 08:00
| radio » informacje
Wieczór wyborczy po II turze wyborów samorządowych na antenach RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 wyemitują specjalny wieczór wyborczy po głosowaniu w II turze na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów w tegorocznych wyborach samorządowych.
19.04.24, 07:48
| radio » informacje
Roman Czejarek Zasłużony Dla Kultury Polskiej
18 kwietnia br. w Zamku Królewskim w Warszawie, podczas inauguracji obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków 2024, odbyło się wręczenie odznaczeń dla służb konserwatorskich, społecznych opiekunów zabytków i osób zasłużonych dla bezpieczeństwa dziedzictwa kultury. Wśród uhonorowanych znalazł się dziennikarz Jedynki Roman Czejarek.
18.04.24, 10:33
| radio » ludzie
Katarzyna van Rooijen korespondentką Polskiego Radia w Holandii
Polskie Radio ma swoją korespondentkę w Holandii. Katarzyna van Rooijen, związana od lat z Informacyjną Agencją Radiową, powraca do Polskiego Radia.
18.04.24, 06:30
| radio » informacje
Jedynka obchodzi 98. urodziny
W czwartek, 18 kwietnia br. Program 1 Polskiego Radia będzie świętował swoje 98. urodziny. Z tej okazji na antenie stacji pojawią się audycje specjalne związane z jubileuszem, a w nich wspomnienia, rozmowy z gośćmi i niespodzianki dla słuchaczy.
16.04.24, 08:30
| radio » informacje
Pytam o zdrowie. Nowy pdocast w ofercie Radia Nowy Świat
W niedzielę, 14 kwietnia br. w ofercie Radia Nowy Świat zadebiutował nowy podcast extra Kseni Maćczak „Pytam o zdrowie”, który będzie się ukazywał raz w miesiącu.
16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy