06.04.12, 21:13
PWN z nową serią podróżniczą
"Burza depcze mi po piętach" to książka otwierająca nową serię podróżniczą Wydawnictwa Naukowego PWN. Inspirujące wyprawy bez granic, odkrywanie nowych, fascynujących zakątków, zwyczajne i niezwyczajne rozmowy z napotkanymi ludźmi - oto świat, który odsłonią przed czytelnikami autorzy kolejnych książek serii. Jeszcze w tym roku w podróż czytelników zabiorą nas Maya Stoop, opisująca „swoje” Włochy w Perfumerii kardynała, oraz Magdalena Skopek, która odkryje na kartach Dobrej krwi tajemnice Półwyspu Jamalskiego.
Tym, co łączy książki z podróżniczego cyklu, są autorzy: debiutanci, odkrywcy i pasjonaci, a przede wszystkim niespokojne dusze, których oryginalne spojrzenie pozwala przedstawić czytelnikom świat w innym niż dotychczas wymiarze. Pierwsze trzy książki w nowej serii PWN napisane są przez kobiety. Kultura, uwarunkowania społeczne i polityczne, ciekawostki kulinarne i przyrodnicze, podejrzane kobiecym okiem stają się przygodą i pretekstem do pokazania różnorodności odwiedzanych krajów. Opisując mało znane miejsca i często zaskakujące sytuacje, debiutantki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych, przełamują stereotypy związanie z podróżowaniem. Kilkumiesięczne „bycie w drodze” okazuje się czymś zupełnie naturalnym, wpisanym w codzienne życie, bez względu na odległość od domu, ilość przebytych kilometrów, trudności, jakie trzeba pokonać. Na każdym kroku podróżniczkom towarzyszy pasja, determinacja i spontaniczność.
"Burza depcze mi po piętach" to opowieść o samotnej wędrówce z plecakiem po sześciu krajach Ameryki Południowej. Dorota Głuska decyduje się na kilkumiesięczną przerwę w pracy, pakuje najpotrzebniejsze rzeczy i rusza w drogę. Taka ucieczka od codzienności jest dla niej czymś naturalnym - to efekt połączenia marzeń i determinacji, aby je zrealizować. Plastyczne opisy i sposób prowadzenia narracji pozwalają czytelnikowi podążać krok w krok za autorką, dzięki czemu wspólnie z nią odbywa „wielką włóczęgę” po drogach i bezdrożach Chile, Argentyny, Boliwii, Peru, Ekwadoru i Kolumbii. Oczami autorki ogląda gwarne stolice i spokojne rezerwaty przyrody, unikatowe cuda natury i zapierające dech w piersiach pejzaże.
Maya Stoop na kartach "Perfumerii kardynała" ukazuje zupełnie nowe oblicze Włoch. Jako podróżniczka odkrywa miejsca odległe od tych powszechnie odwiedzanych przez turystów, jako długoletnia mieszkanka Italii barwnie opowiada o swoich sąsiadach, włoskiej codzienności i smakach kuchni śródziemnomorskiej. To książka pełna intrygujących, wyrazistych i zabawnych opisów miejsc, kultury i tradycji tego – wydawałoby się – znanego nam kraju. Autorka zakochana we Włoszech, potrafiąca dostrzec i w pasjonujący sposób opisać ich mniej znane zakamarki, daje czytelnikowi poczucie wolności, inspiruje i wyzwala pragnienie, aby znaleźć się przy włoskim stole i rozkoszować winem z miejscowej winnicy.
"Dobra krew" to osobista relacja z wyprawy „na koniec ziemi”. W podróż na Jamał, bo o nim tu mowa, wybrała się Magdalena Skopek. Dotarła tam do Nieńców – odciętego od cywilizacji, koczowniczego ludu zajmującego się polowaniami i hodowlą reniferów. Jako przybyszka o nienieckim imieniu Mjagnie przez dwa miesiące koczowała z rodziną Akatteto. Powoziła zaprzęgiem reniferów, wyprawiała skóry, robiła nici ze ścięgien, chodziła w ubraniach z renich skór, jadła surowe mięso i ryby, spała w legowisku w czumie, gotowała, przynosiła wodę z jezior, zbierała krzaki na ogień, odwiedzała święte miejsca. Jej życie w północnosyberyjskiej tundrze okazało się surową i niepowtarzalną przygodą, z której przywiozła niezwykłą książkę i zdjęcia – obrazy zupełnie nieznanego świata i ludzi żyjących w zgodzie z rytmem przyrody.
Kierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertyStanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertySpecjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyOd wirtualnej rozrywki i (nie)etycznych zagrywek w marketingu po historie opowiedziane za pomocą liczb. Ruszyły zapisy na pierwszy tej jesieni webinar w ramach cyklu DIMAQ Voice.
Konferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze