06.04.12, 21:10

Serial The Slap na Sundance Channel

Premiera miniserialu „The Slap” odbędzie się na kanale filmowym Sundance Channel w czwartek 12 kwietnia br. o 22:00.

Premiera miniserialu „The Slap” odbędzie się na kanale filmowym Sundance Channel w czwartek 12 kwietnia br. o 22:00. Serial, który składa się z ośmiu godzinnych odcinków, powstał w oparciu o bestseller autorstwa Christosa Tsiolkasa – „Klaps”.

Produkcja śledzi wstrząsające reperkusje jednego wydarzenia w grupie przyjaciół i rodziny. Jest to cięty i kontrowersyjny portret życia przedstawicieli klasy średniej oraz moralności, która kształtuje współczesną, wielokulturową Australię. W rolach głównych występują: nominowana do Oscara oraz Złotego Globa Sophie Okonedo (Hotel Ruanda), Jonathan LaPaglia (Cold Case), Alex Dimitriades (Neighbours), Melissa George (Chirurdzy – Grey's Anatomy), Essie Davis (Australia) oraz Diana Glenn (Home and Away).

 „The Slap” zdobył w ostatnim czasie pięć nagród na uroczystościach Australian Academy of Cinema 2012 oraz Television Arts Awards, które wyróżniają najlepsze spośród australijskich filmów i programów. Serial został nagrodzony w kategoriach Najlepszy Program Telewizyjny, Miniserial, Najlepsza reżyseria telewizyjna, Najlepszy scenariusz telewizyjny, Najlepszy odtwórca roli głównej w serialu telewizyjnym (Alex Dimitriades) oraz Najlepszy występ gościnny lub Drugoplanowa rola w serialu telewizyjnym (Diana Glenn). Serial został także ciepło przyjęty w Wielkiej Brytani. Londyński Times nazwał go „najbardziej porywającym serialem telewizyjnym …szczerym, innym niż wszystkie i niezwykle frapującym”. Sunday Telegraph stwierdził, że jest to „wnikliwa analiza kłótni w wielopokoleniowej grupie, do której należą członkowie rodziny i przyjaciele.” The Observer napisał: „pomysłowe zdjęcia kamerą oraz interesujące zabiegi filmowe nadają dodatkowej głębi i intymności dobrze opowiedzianej historii,” a Daily Mail nazwał go „imponującym i pochłaniającym serialem”. Dziennik The Sun napisał natomiast, że miniserial „z całą pewnością wywoła żywą dyskusję”.

„The Slap” został wyprodukowany przez Matchbox Pictures dla ABC TV Australia, Screen Australia, Film Victoria oraz DCD Rights. Tony Ayres prowadzi program, a jego producentem jest Helen Bowden, Tony Ayres oraz Michael McMahon.

Komentarze

Powiązane

29.09.23, 06:00
| telewizja / VOD » informacje
III Międzynarodowy Festiwalu Heart of Europe. Lista laureatów
28 września br. podczas uroczystej gali wieńczącej III Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny i Forum Heart of Europe nagrodzono najlepsze produkcje zgłoszone przez nadawców publicznych z Europy Środkowo – Wschodniej.
28.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Premiera filmu dokumentalnego „Nowe okno na Wszechświat” tylko w TVP Nauka
25 grudnia 2021 r. kosmiczny Teleskop Jamesa Webba został wyniesiony w przestrzeń kosmiczną z Europejskiego Centrum Kosmicznego w Gujanie Francuskiej. Film dokumentalny „Nowe okno na Wszechświat” Roberta Szaja i Bogumiła Radajewskiego to zapis przygotowań do tego historycznego wydarzenia, rozmowy m.in. z twórcami teleskopu.
28.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje
II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych na antenach TVP Kultura i TVP Kultura 2
Od 5 do 15 października 2023 r. odbędzie się II edycja Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Na antenie TVP Kultura i platformie streamingowej TVP Kultura 2 widzowie będą mogli śledzić zmagania uczestników trzeciego etapu konkursu.
28.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
Kanał FAST Patronite Podróże debiutuje na platformie Pilot WP
Na platformie Pilot WP pojawił się nowy kanał „Patronite Podróże”. To kanał typu FAST (Free Ad-Supported Television), czyli telewizji wspieranej reklamami, który oferuje oryginalne treści podróżnicze w zupełnie nowej formie.
27.09.23, 21:00
| telewizja / VOD » seriale
Nowy serial Rafi w Polsat Box Go
Nowy metafizyczno-obyczajowy serial „Rafi” w reżyserii Bartosza Prokopowicza 6 października br. będzie miał premierę w Polsat Box Go. Serial będzie można oglądać wyłącznie w pakiecie Polsat Box Go Premium w serwisie Polsat Box Go. Produkcja powstała na zlecenie Telewizji Polsat.
25.09.23, 17:00
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Razem najlepiej. Castorama uruchamia autorski podcast
“Razem najlepiej” to nowy projekt Castoramy, który ma promować kluczowe dla marki wartości. Będą to rozmowy o sile relacji z drugim człowiekiem, naszych wyborach i codziennym życiu. W roli prowadzącej wystąpi Katarzyna Jaroszyńska.
25.09.23, 15:00
| telewizja / VOD » seriale
Kreskówki w ofercie telewizji Metro
od 2 października br., naziemna telewizja Metro wprowadza nowe pasmo rozrywki dla najmłodszych widzów. W ofercie kanału znajdą się najpopularniejsze kreskówki, m.in. „New Looney Tunes”, „Batwheels” oraz „Tom i Jerry Show”. Animacje emitowane będą od poniedziałku do piątku, o godz. 06:00.
25.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
MIXTAPE TV zmienia ramówkę i wprowadza nowe formaty
Od połowy września br. MIXTAPE TV wprowadza nowości programowe. Dodatkowo, 17 września br. uruchomiono nową stronę internetową. Stacja od niedawna stcja korzysta także z uproszczonej wersji logotypu.
21.09.23, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
TVP Nauka zaprasza do Fromborka z okazji 550. roczniy urodzin Mikołaja Kopernika
W sobotę, 23 września i w niedzielę, 24 września br. TVP Nauka zaprasza do Fromborka, gdzie podsumuje rok Mikołaja Kopernika obchodzony w związku z 550. rocznicą jego urodzin. 
21.09.23, 14:02
| telewizja / VOD » informacje
Porażka nowości Polsatu. The Real Housewives. Żony Warszawy oraz Temptation Island Polska z późniejszą porą emisji
Od środy, 27 września br. w Polsacie pojawi się nowe pasmo filmowe. Tym samym dwa programy z jesiennej ramówki Polsatu - „The Real Housewives. Żony Warszawy” i „Temptation Island Polska” od przyszłego tygodnia będą miały nowe godziny emisji.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.