06.04.12, 21:06

Nagroda Dziennikarska im. Piotra Różyckiego wręczona

Tygodnik "Angora" po raz szósty uhonorował autorów najlepszych tekstów z polskiej  prasy regionalnej przedrukowanych przez ANGORĘ w 2011 roku.

Tygodnik "Angora" po raz szósty uhonorował autorów najlepszych tekstów z polskiej  prasy regionalnej przedrukowanych przez ANGORĘ w 2011 roku. Uroczyste wręczenie nagrody  miało miejsce 15 marca w  łódzkim Spatifie.

W tym roku Kapituła Nagrody Tygodnika Angora, w składzie prof. Kazimierz Wolny-Zmorzyński z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Jerzy Jastrzębski z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz prof. Janusz Adamowski z Uniwersytetu Warszawskiego, Paweł Woldan, redaktor naczelny "ANGORY" i red. Henryk Martenka, sekretarz Kapituły postanowiła wyróżnić pięć dziennikarskich tekstów i ich autorów. Każdy z laureatów otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych.

Za kryterium oceny Kapituła przyjęła jakość warsztatu dziennikarskiego oraz  doniosłość tematu opisanego.

Wśród nagrodzonych znaleźli się: red. Dorota Mękarska z „Nowin Gazety Codziennej” za reportaż „Chłopak z Dydni zaśpiewał politycznie”; red. Jacek Rosada z „Gońca Ziemi Wronieckiej” za reportaż pt. „Kapliczka wdzięczności”; red. Krzysztof Strauchmann z „Nowej TrybunyOpolskiej” za tekst „Krawiec elfów”; red. Piotr Subik z „Dziennika Polskiego” za artykuł „Zdolni z ograniczeniami; red. Wojciech Kamiński z „Gazety Krakowskiej” za wywiad z Samuelem i Adą Wellenbergami.

"Siłą lokalnych mediów jest duża grupa poważnych dziennikarzy, piszących bardzo wartościowe teksty.  Nasza nagroda ma na celu wyróżnienie tych najlepszych. Cieszę się, że nominowane teksty od wielu lat trzymają niezmienny, wysoki poziom" – powiedział redaktor naczelny ANGORY Paweł Woldan.

Patronem nagrody jest zmarły w 2004 roku Piotr Różycki  - jeden z założycieli tygodnika "Angora", a także jego pierwszy redaktor naczelny, piastujący to stanowisko przez 14 lat. 

Komentarze

Powiązane

28.09.23, 11:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Dziennikarz dla planety. Konkurs o Nagrodę Radia Zet z nową kategorią
Konkurs o Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego po raz kolejny rozszerza swoją formułę. W tym roku nagrodzi również dziennikarzy za ich działalność w zakresie odpowiedzialności klimatycznej.
28.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 28 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 28 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
27.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 27 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 27 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
26.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 26 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 26 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
25.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 25 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 25 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
24.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
23.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 23 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 23 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
22.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
21.09.23, 17:45
| prasa » informacje | internet » informacje
Wczytaj się. Nie daj sobą manipulować. Kampania promująca treści i subskrypcję Wyborcza.pl
21 września br. ruszyła kampania zachęcająca do korzystania z rzetelnych źródeł informacji i czytania treści przygotowywanych przez dziennikarki i dziennikarzy “Wyborczej”.
21.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.