06.04.12, 21:03
Wojciech Łasicki w Jedynce
Wojciech Łasicki został współpracownikiem Redakcji Sportowej Polskiego Radia. Od niedawna przygotowuje i czyta serwisy sportowe na antenie radiowej Jedynki.
Wojciech Łasicki został współpracownikiem Redakcji Sportowej Polskiego Radia. Od niedawna przygotowuje i czyta serwisy sportowe na antenie radiowej Jedynki.
Łasicki już wcześniej związany był z Polski Radiem. W 1992 roku jako student drugiego roku na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW rozpoczął współpracę w Programem 4 Polskiego Radia, gdzie również prowadził wiadomości sportowe. W 1997 roku podjął pracę w telewizji TVN, ale była to krótka przygoda. Już po kilku miesiącach przeniósł się do Radia Zet. W redakcji sportowej tej rozgłośni spędził siedem lat, obsługując największe imprezy sportowe świata, m.in. Igrzyska Olimpijskie Sydney 2000, piłkarskie Mistrzostwa Świata Korea/Japonia 2002 czy kilkakrotnie pustynny rajd Paryż – Dakar. W 2005 roku ponownie rozpoczął współpracę z Polskim Radiem, tym razem już z Radiem Bis. Pracował dla redakcji sportowej oraz prowadził naukowo-podróżniczy magazyn dla młodzieży. Zajmował się też oprawą muzyczną audycji. W 2007 roku trafił do RMF FM. Po piłkarskich Mistrzostwach Europy w 2008 roku rozstał się z tym radiem, a współpracę z motocyklowo – samochodowym rajdowym Orlen Team zaczął łączyć ze swą drugą pasją – muzyką. Od 2009 r. związany z Domem Kultury TuPraga na warszawskiej Pradze Północ.
Obecnie znów powrócił do Polskiego Radia, gdzie przygotowuje i czyta serwisy na antenie radiowej Jedynce. "Sentyment do Polskiego Radia pozostanie już na zawsze. Tu stawiałem pierwsze dziennikarskie kroki, tu spotkałem doskonałych nauczycieli dziennikarstwa, tu miałem szansę współtworzyć redakcje, które swój program kierowały do ludzi młodych, inteligentnych, pomysłowych i ciekawych świata. To tutaj nauczyłem się szacunku dla słowa i szacunku dla słuchaczy. Powrót do Polskiego Radia to jak powrót w rodzinne strony po długiej tułaczce" - mówi Wojciech Łasicki.
Stanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertySpecjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyKierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze