06.04.12, 21:03

Wirtualna wycieczka po Mińsku Mazowieckim

Panoramy sferyczne to znany i popularny sposób prezentacji rożnych pomieszczeń, miejsc i obiektów, który pozwala na ich tzw. wirtualne zwiedzanie.

Panoramy sferyczne (czyli takie, w których można "rozejrzeć" się w każdą stronę w tym "pod siebie" i "nad siebie") to znany i popularny sposób prezentacji rożnych pomieszczeń, miejsc i obiektów, który pozwala na ich tzw. wirtualne zwiedzanie. Taki sposób prezentacji lokalnych miejsc od dawna stosuje również serwis "Wirtualny Mińsk Mazowiecki – minskmaz.com".

Jednak panoramy sferyczne mają swoje ograniczenie. Pomimo, że idealnie sprawdzają się w plenerze oraz w pomieszczeniach takich jak pokoje czy kościoły, to nie są wystarczające do prezentacji sal muzealnych. W takich pomieszczeniach, na ścianach i w gablotach znajdują się dziesiątki eksponatów, które dla osoby „zwiedzającej” mogą być istotne a samo ich „obejrzenie” z daleka nie dostarcza żadnych informacji.

Pomysł na rozwiązanie tego problemu powstał przy okazji realizacji „Wirtualnej wycieczki po  Muzeum 7. Pułku Ułanów Lubelskich oddział Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim”. Na panoramy wykonane w tym miejscu zostały naniesione specjalne "strefy", które pozwalają kliknąć na oglądane przedmioty, co w efekcie powoduje wysunięcie się szczegółowego opisu wybranego eksponatu, dodatkowo rozpoczyna się również odtwarzanie narracji na jego temat.

Wirtualnie zwiedzając mińskie muzeum można przemieszczać się pomiędzy 9 miejscami, z czego 5 to sale z "klikalnymi" eksponatami. Zdjęcia eksponatów i ich dźwiękowe opisy Muzeum przygotowało we własnym zakresie. Proces przygotowania i wprowadzania danych był prowadzony przez Andrzeja Wiśniewskiego – informatyka muzeum, opisy przeczytał Artur Piętka - pracownik. W sumie „powiększyć” można prawie 150 eksponatów.

Wirtualna wycieczka po Muzeum 7. Pułku Ułanów Lubelskich będzie zapewne ciekawą pozycją dla miłośników historii z całej Polski. Dzięki tej funkcjonalności będą oni mieli dostęp do zwiedzania zasobów muzeum bez konieczności wychodzenia z domu.

"Internet to dziś jeden z fundamentalnych kanałów do udostępniania informacji oraz prezentacji różnych zasobów. Cieszę się, że internauci z całej Polski będą mogli w nieograniczony sposób zdobywać wiedzę na temat dziejów 7 Pułku Ułanów Lubelskich poprzez bardzo komunikatywną i atrakcyjną wirtualną wycieczkę  po salach muzealnych" - powiedział Leszek Celej, dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej.

Wszystkie materiały muzeum przygotowało we własnym zakresie a wycieczka technicznie jest integralną częścią hobbistycznego portalu "Wirtualny Mińsk Mazowiecki" – jej budżet zamknął się w kwocie 0 zł. Autorem portalu i innych "Wirtualnych wycieczek" jest Leszek Sikorski.

Komentarze

Powiązane

14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
13.09.23, 19:00
| internet » informacje
Co drugi nastolatek czerpie wiedzę o finansach z TikToka i YouTube’a
Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie Santander Bank Polska pokazują, że nastolatkowie nisko oceniają swoją wiedzę na temat finansów.
12.09.23, 21:15
| internet » informacje
Onet Rano Finansowo powered by BI. Mikołaj Kunica i Marcin Lis gospodarzami nowego formatu Onetu i Business Insider Polska
W ofercie platformy Onet znajdzie się program „Onet Rano Finansowo powered by BI”. To propozycja programowa w ramach formatu „Onet Rano”. Odcinki programu, który przygotowuje redakcja Business Insider Polska, będą emitowane w każdą środę o godz. 10.00.
12.09.23, 12:07
| internet » informacje
Nowa odsłona strony głównej serwisu Medonet.pl
Z początkiem września 2023 r. na stronie głównej Medonet.pl wprowadzono nowy wygląd, który oprócz bardziej przejrzystej nawigacji, oferuje lepszą ekspozycję personalizowanych treści dla użytkowników i reklamodawców.
12.09.23, 06:00
| internet » ludzie
Krzysztof Majak nowym zastępcą redaktora naczelnego Onetu
Krzysztof Majak zostanie zastępcą redaktora naczelnego Onetu, a Piotr Markiewicz będzie nowym szefem strony głównej
06.09.23, 17:45
| internet » informacje
Interia na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Interia, jako jedyny portal horyzontalny w Polsce, objęła patronatem 48. edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Interia uruchomi festiwalowe studio, gdzie eksperci filmowi i reporterzy będą relacjonować wydarzenia festiwalowe i rozmawiać z laureatami nagród.
06.09.23, 10:16
| internet » informacje
Money.pl uruchomił licznik obietnic wyborczych
Money.pl podsumował obietnice komitetów wyborczych, a Forum Obywatelskiego Rozwoju obliczyło ich koszty. Portal udostępnił na stronie licznik, który sumuje te koszty.
06.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Diginomia – świat cyfrowego biznesu. Agnieszka Mosór rusza z cyklem programów o sztucznej inteligencji i cyfrowej rewolucji w biznesie
Agnieszka Mosór, wieloletnia reporterka i gospodyni „Wydarzeń” w Polsacie, wraca do mediów. Po roku przerwy, dziennikarka rusza z własnym kanałem na YouTube „Diginomia – świat cyfrowego biznesu”.
05.09.23, 15:00
| internet » ludzie
Łukasz Szymak dołącza do Zarządu MZN Property SA oraz Grupy Morizon-Gratka
Z początkiem 2024 r. Łukasz Szymak obejmie funkcję CEO MZN Property SA oraz CEO Grupy Morizon-Gratka, a dotychczas pełniący te obowiązki Jarosław Święcicki przejdzie do rady nadzorczej MZN Property SA. W okresie przejściowym od 1 września br. Szymak będzie pełnił funkcję COO (dyrektora operacyjnego) obu spółek.
05.09.23, 10:01
| internet » informacje
Stan wyjątkowy na wybory. Będą dwie premiery tygodniowo
Od 5 września br. „Stan Wyjątkowy” będzie emitowany dwa razy w tygodniu. Premiery będą się odbywać na stronie głównej Onetu we wtorki o godz. 19:00, w soboty o godz. 20:00 i będą dostępne dla wszystkich użytkowników. Podcast będzie dostępny również w aplikacji Onet Audio.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.