06.04.12, 21:03

Wirtualna wycieczka po Mińsku Mazowieckim

Panoramy sferyczne to znany i popularny sposób prezentacji rożnych pomieszczeń, miejsc i obiektów, który pozwala na ich tzw. wirtualne zwiedzanie.

Panoramy sferyczne (czyli takie, w których można "rozejrzeć" się w każdą stronę w tym "pod siebie" i "nad siebie") to znany i popularny sposób prezentacji rożnych pomieszczeń, miejsc i obiektów, który pozwala na ich tzw. wirtualne zwiedzanie. Taki sposób prezentacji lokalnych miejsc od dawna stosuje również serwis "Wirtualny Mińsk Mazowiecki – minskmaz.com".

Jednak panoramy sferyczne mają swoje ograniczenie. Pomimo, że idealnie sprawdzają się w plenerze oraz w pomieszczeniach takich jak pokoje czy kościoły, to nie są wystarczające do prezentacji sal muzealnych. W takich pomieszczeniach, na ścianach i w gablotach znajdują się dziesiątki eksponatów, które dla osoby „zwiedzającej” mogą być istotne a samo ich „obejrzenie” z daleka nie dostarcza żadnych informacji.

Pomysł na rozwiązanie tego problemu powstał przy okazji realizacji „Wirtualnej wycieczki po  Muzeum 7. Pułku Ułanów Lubelskich oddział Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim”. Na panoramy wykonane w tym miejscu zostały naniesione specjalne "strefy", które pozwalają kliknąć na oglądane przedmioty, co w efekcie powoduje wysunięcie się szczegółowego opisu wybranego eksponatu, dodatkowo rozpoczyna się również odtwarzanie narracji na jego temat.

Wirtualnie zwiedzając mińskie muzeum można przemieszczać się pomiędzy 9 miejscami, z czego 5 to sale z "klikalnymi" eksponatami. Zdjęcia eksponatów i ich dźwiękowe opisy Muzeum przygotowało we własnym zakresie. Proces przygotowania i wprowadzania danych był prowadzony przez Andrzeja Wiśniewskiego – informatyka muzeum, opisy przeczytał Artur Piętka - pracownik. W sumie „powiększyć” można prawie 150 eksponatów.

Wirtualna wycieczka po Muzeum 7. Pułku Ułanów Lubelskich będzie zapewne ciekawą pozycją dla miłośników historii z całej Polski. Dzięki tej funkcjonalności będą oni mieli dostęp do zwiedzania zasobów muzeum bez konieczności wychodzenia z domu.

"Internet to dziś jeden z fundamentalnych kanałów do udostępniania informacji oraz prezentacji różnych zasobów. Cieszę się, że internauci z całej Polski będą mogli w nieograniczony sposób zdobywać wiedzę na temat dziejów 7 Pułku Ułanów Lubelskich poprzez bardzo komunikatywną i atrakcyjną wirtualną wycieczkę  po salach muzealnych" - powiedział Leszek Celej, dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej.

Wszystkie materiały muzeum przygotowało we własnym zakresie a wycieczka technicznie jest integralną częścią hobbistycznego portalu "Wirtualny Mińsk Mazowiecki" – jej budżet zamknął się w kwocie 0 zł. Autorem portalu i innych "Wirtualnych wycieczek" jest Leszek Sikorski.

Komentarze

Powiązane

16.02.24, 18:45
| internet » informacje
Jak pisać o klimacie 2.0. Czym jest dezinformacja klimatyczna i jak z nią walczyć. Druga część poradnika Gazeta.pl dla dziennikarek i dziennikarzy
Poradnik o dezinformacji klimatycznej dla dziennikarzy i dziennikarek to kontynuacja wydanej w 2023 r. publikacji Gazeta.pl „Jak pisać o klimacie”, której celem jest wsparcie przedstawicieli mediów ogólnopolskich i lokalnych, powstała we współpracy z Fundacją Climate Strategies Poland.
16.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Co to będzie. Polityczny wideopodcast od Gazeta.pl
Portal Gazeta.pl rusza z nowym formatem politycznym, prowadzonym przez Martę Nowak oraz Miłosza Wiatrowskiego-Bujacza. Wideopodcast będzie publikowany  w każdy czwartek. Pierwszy odcinek został wyemitowany 15 lutego br.
15.02.24, 15:00
| radio » informacje | internet » informacje
Sprawa Rusałki. Nowa superprodukcja Audioteki
15 lutego br. udostępniono dwa pierwsze odcinki z sześciu odcinków nowej superprodukcji Audioteki – „Sprawa Rusałki”.
15.02.24, 12:48
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
W poprzedniej pracy nie było OK. Krzysztof Stanowski w kampanii rocketjobs.pl
Krzysztof Stanowski, twórca Kanału Zero, wziął udział w kampanii reklamowej portali pracy rocketjobs.pl i justjoin.it „Misja Zmiana”, w której namawia do zmiany pracy na własnych warunkach. Jest to już kolejna wspólna akcja marek z właścicielem Kanału Zero.
14.02.24, 15:30
| radio » informacje | internet » informacje
NOIZZ uruchamia podcast Komfort Guys
W czwartek, 15 lutego br., w Onet Audio, na NOIZZ.pl oraz na wybranych platformach podcastowych ruszy „Komfort Guys” - rozmowy o emocjach, z którymi można się utożsamiać, niezależnie od tego, czy jest to radość, smutek, bliskość, samotność, euforia, czy może przygnębienie.
14.02.24, 14:35
| prasa » informacje | internet » informacje
Nie żyje Mariusz Jabłoński
Zmarł Mariusz Jabłoński, właściciel portalu OstrowiecNews.pl.
14.02.24, 10:26
| internet » badania rynku
Pomponik.pl pozostaje liderem wśród serwisów plotkarskich
Pomponik.pl (Interia) w styczniu 2024 r. osiągnął rekordowy wynik – 8,8 mln RU. Serwis zdecydowanie wyprzedził inne serwisy plotkarskie. 
08.02.24, 17:30
| radio » informacje | internet » informacje
newonce zmienia strategię i odchodzi od modelu subskrypcyjnego
newonce odchodzi od modelu subskrypcyjnego. Od dłuższego czasu nowe treści tworzone przez tę platformę udostępniane były nieodpłatnie, natomiast 1 lutego br. otwarto archiwum, dzięki czemu wszyscy użytkownicy ponownie zyskali dostęp do pełnych wersji materiałów.
08.02.24, 10:19
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Youtuberzy promują włoski region Piemont w ramach kampanii Qual'Italy
Agencja KERRIS odpowiada za realizację kampanii Qual'Italy dla ENIT – Narodowej Agencji Turystyki Włoskiej. Działania mają na celu promocję Włoch, ze szczególnym uwzględnieniem regionu Piemont, jako niepowtarzalnej destynacji turystycznej.
07.02.24, 15:30
| internet » ludzie | reklama & PR » ludzie
Jarosław Machocki wcześniej związany z Gremi Media, przechodzi do Iberionu
Do Iberionu dołączył Jarosław Machocki. Spółka zapowiada, że to pierwszy z ponad dziesięciu transferów, które spółka ogłosi w połowie lutego br.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty
Konkursy
do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

do 14.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 12.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.