04.12.06, 21:53

13 PiK rozstrzygnięty

1 grudnia w Krakowie rozstrzygnięto 13. Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych TVP.Grand Prix dla najlepszego programu informacyjnego otrzymał zespół „Aktualności” TVP3 Katowice. Nagrodę za najlepszego newsa przyznano Annie Kurzępie z TVP3 Lublin.
1 grudnia w Krakowie rozstrzygnięto 13. Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych TVP.Grand Prix dla najlepszego programu informacyjnego otrzymał zespół „Aktualności” TVP3 Katowice. Nagrodę za najlepszego newsa przyznano Annie Kurzępie z TVP3 Lublin.

Najlepszy program informacyjny
Grand Prix dla zespołu „Aktualności” TVP3 Katowice przyznano za większe niż w innych regionalnych programach informacyjnych „bycie z ludźmi” i towarzyszenie mieszkańcom regionu, nie tylko w jego stolicy.
Wyróżniono „Teleskop” TVP3 Poznań, wybijający się estetyką przekazu i niekonwencjonalnym ujęciem tematów kulturalnych, oraz „Panoramę” TVP3 Gdańsk, konsekwentnie przedstawiającą wydarzenia poprzez losy konkretnych ludzi a także potrafiącą atrakcyjne pokazywać dobre wiadomości.

Autor najlepszego reportażu
Dwie równorzędne drugie nagrody otrzymały reportaże „Zobaczcie nasze piekło” Ewy Slezak i Artura Koziołka z TVP3 Katowice oraz „Maciek i Róża” Joanny Bednarz z TVP3 Lublin. Trzecia nagrodę zdobył Piotr Wąsiński z TVP3 Wrocław za reportaż „Nagroda, jak kara”. Wyróżnienie za dociekliwość dziennikarską przyznano Agnieszce Borkowskiej z TVP3 Warszawa, autorce reportażu „Po Twojej stronie”.

Autor najlepszego newsa
Pierwszą nagrodę w kategorii „autor najlepszego newsa” otrzymała reporterka TVP3 Lublin Anna Kurzępa za materiał „Odnaleziony”, Opowiada on o człowieku, którego oficjalnie nie ma –nie posiada dokumentów ani nie figuruje w żadnych rejestrach. Jan Kaproń przybył w okolice Starej Wsi koło Hrubieszowa jako 14-latek aby pracować przy zbiorze buraków i został tam… 46 lat. Nie ma stałego miejsca zamieszkania, Utrzymuje się z dorywczych zajęć na roli. Niezwykła historia została opowiedziana głównie za pomocą wypowiedzi innych ludzi z dyskretnym tekstem narracji, co pozwoliło na przedstawienie klimatu miejsca. Puentą materiału jest wypowiedź jego bohatera.
Drugą nagrodę otrzymała Joanna Górska z TVP3 Olsztyn za „Ustawki uczniów”.

Autor najlepszej debaty
Najlepszą debatą okazał się „Czerwiec’56” TVP3 Poznań autorstwa: Agaty Ławniczak, Przemysława Wenerskiego i Przemysława Terleckiego. Jury uznało program za udany przykład realizacji widowiska, które w żaden sposób nie przypomina rocznicowych programów "ku czci".

Autor najlepszej rozmowy
Za najlepszą rozmowę uznano „Czwarta władzę” TVP3 Katowice, prowadzoną przez Marka Czyża i Jacka Dokutowicza.
Wyróżnienia otrzymali: Bożena Wójtowicz - Waszak za „Kątem oka” TVP3 Szczecin, Celina Witas i Joanna Szelągowska za „Kontrowersje” TVP3 Warszawa.

Najlepszy prezenter prognozy pogody
W tym roku po raz pierwszy o laury ubiegali się prezenterzy prognozy pogody. Nagród nie przyznano. Wyróżnienia otrzymały: Magdalena Żakowska z TVP3 Bydgoszcz, Patrycja Kasperczyk z TVP3 Poznań i Anna Matusiak z TVP3 Wrocław.

Jury
Wyboru laureatów dokonało jury w składzie: Bronisław Wildstein – prezes TVP, przewodniczący, Andrzej Mietkowski, Mariusz Pilis, Piotr Legutko, Barbara Paciorkowska, Andrzej Jurga, Radosław Rybiński, Marzena Paczuska-Tętnik, Elżbieta Piętak, Ryszard Giedrojć, Halina Marszałek-Mrozowska, Jarosław Kret.
Nagrodzone programy opublikowane zostaną na płycie DVD dostępnej w Akademii Telewizyjnej.

Warsztaty, seminaria, panele
Podczas PiK-u przeprowadzono zajęcia warsztatowe, podczas których przedstawiono i omówiono najciekawsze z konkursowych materiałów. W czasie sesji ewaluacyjnej przedstawiciele oddziałów zaprezentowali pomysły na programy, które mogłyby być realizowane w kooperacji z antenami TVP. Konkursowi towarzyszył także panel tematyczny, podczas którego Andrzej Mietkowski i Mariusz Pilis oraz szefowie Polskiej Sekcji BBC Marek Cajzner i Grzegorz Paluch przedstawili standardy informacji dla kanału TVP Info.

Komentarze

Powiązane

22.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
#ineaczej. INEA z nową kampanią wizerunkową
Do 15 października br. potrwa kampania wizerunkowa firmy INEA. W nowej akcji wykorzystano motyw ucznia i mistrza.  
21.07.24, 08:00
| telewizja / VOD » informacje
Igrzyska Olimpijskie Paris 2024 na Eurosport w Vectrze
Widzowie będą mogli oglądać transmisje Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 na dziesięciu kanałach Eurosport dostępnych w ofercie Vectry. 
20.07.24, 08:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Interia i Polsat partnerami Polskiego Komitetu Olimpijskiego i reprezentacji Polski
Grupa Polsat Plus kontynuuje współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim oraz Olimpijską Reprezentacją Polski. Umowa została zawarta na cztery lata z opcją jej przedłużenia. 
19.07.24, 12:30
| telewizja / VOD » informacje
Polsat Box zaproponuje osiem dodatkowych kanałów Eurosport na IO Paris 2024
Abonenci Polsat Box i użytkownicy Polsat Box Go zyskają bezpłatny dostęp do 8 dodatkowych kanałów Eurosport poświęconych Letnim Igrzyskom Olimpijskim. 
19.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Box Go promuje swoją ofertę w nowej kampanii
Ruszyła kampania reklamowa promująca ofertę Polsat Box Go. Użytkownicy mogą zyskać dostęp do 140 kanałów telewizyjnych. 
18.07.24, 09:53
| telewizja / VOD » informacje
Immergo będzie współpracować z Pasjatv
Immergo, firma działająca na rynku rozwiązań OTT i dystrybucji treści wideo, rozpoczyna współpracę z Pasjatv.
18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 23.08.24

Do zdobycia komplet książek - "Agent. Zakładniczka" oraz "Agent. Okup".

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.