03.02.12, 14:35
Startuje Kinomuzeum w Muzeum Sztuki Nowoczesnej
W piątek, 3 lutego br. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ul. Pańskiej w Warszawie inauguruje swoją działalność Kinomuzeum – nowe, wyjątkowe warszawskie kino. Sponsorem projektu jest CANAL+.
W piątek, 3 lutego br. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ul. Pańskiej w Warszawie inauguruje swoją działalność Kinomuzeum – nowe, wyjątkowe warszawskie kino. Sponsorem projektu jest CANAL+.
"CANAL+ jako stacja organicznie związana z filmem od lat jest mecenasem polskiej kinematografii i wspiera różnorodne inicjatywy, które promują najlepsze produkcje filmowe. Takim właśnie projektem jest Kinomuzeum" – mówi Agatha Slaby, Dyrektor ds. Public Relations spółki CANAL+ Cyfrowy. "Dzięki tej współpracy abonenci CANAL+ będą mieli zapewnioną pulę bezpłatnych biletów na pokazy filmowe i wszystkie wydarzenia w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, na które zazwyczaj trudno się dostać ze względu na wielkie zainteresowanie amatorów sztuk wizualnych i filmowych" – dodaje Slaby.
Kinomuzeum rozpocznie swoją działalność premierowym pokazem „Wstydu” Steve’a McQueena z ostatniego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Abonenci CANAL+ szczegółowe informacje o wejściówkach znajdą na profilu CANAL+ FILM na Facebooku.
W repertuarze Kinomuzeum znajdą się filmy, które miały premiery w ramach najważniejszych festiwali filmowych, a także wartościowe produkcje spoza głównego nurtu dystrybucji kinowej. W programie opracowanym na najbliższy miesiąc kinomani będą mogli obejrzeć dzieła takich twórców, jak Miranda July („Przyszłość”), Jan Svankmajer („Przeżyć swoje życie”), Wilhelm Sasnal („Z daleka widok jest piękny”), Phil Mulloy („Goodbye Mister Chistie”), Wojciech Smarzowski („Róża”) oraz Jerzy Skolimowski (legendarny film „Na samym dnie” odrestaurowany w wersji HD). Pokazom filmowym Kinomuzeum towarzyszyć będą wykłady, spotkania z reżyserami i artystami.
W piątek, 3 marca 2012 roku odbędzie się także oficjalna inauguracja internetowej Filmoteki Muzeum Sztuki Nowoczesnej, czyli archiwum gromadzącego polskie filmy eksperymentalne i sztukę wideo (około 600 tytułów) otwartego dla wszystkich w domenie publicznej. Otwarcie Kinomuzeum oraz internetowej Filmoteki stanowi kontynuację działań Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie związanych z Nagrodą Filmową PISF i Muzeum przyznawaną raz do roku artyście z pola sztuk wizualnych na realizację filmu fabularnego. Jej druga edycja zostanie ogłoszona już w lutym, w ramach Kinomuzeum.
Z okazji uruchomienia Kinomuzeum w hallu wejściowym Muzeum zawiśnie neon legendarnego warszawskiego kina „Skarpa”, rozebranego pod budowę apartamentowca w 2008 roku. W kinie Skarpa, otwartym w 1960 roku, odbywały się najważniejsze premiery filmów polskich (m.in. „Człowieka z marmuru” Andrzeja Wajdy) i zagranicznych.
Aktualnie nie mamy ofert pracy.
Dodaj swoją ofertęKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze