31.01.12, 17:57

Skaner Plustek OpticPro ST640 już w sprzedaży

Firma MODECOM, dystrybutor marki Plustek, wprowadziła do sprzedaży skaner OpticPro ST640.

Firma MODECOM, dystrybutor marki Plustek, wprowadziła do sprzedaży skaner OpticPro ST640. Urządzenie przeznaczone jest do skanowania negatywów 35mm, slajdów 35mm, filmów zwojowych 120/220, błon fotograficznych do rozmiaru 5''x7'' oraz fotografii i dokumentów do rozmiaru 8''x11''.

"To kolejny, premierowy produkt marki Plustek, który mamy przyjemność wprowadzić do sprzedaży. Jest to wydajne urządzenie, z którego będą zadowoleni zarówno wymagający fotoamatorzy, jak i osoby zawodowo zajmujące się obróbką zdjęć oraz grafiki. Do budowy skanera wykorzystano technologię CCD (Charge Coupled Device), która zapewnia uzyskanie szerokiej gamy kolorów z bardzo dobrym odwzorowaniem cieni i przejść tonalnych, zapewniając tym samym wysoką jakość reprodukcji kopiowanych materiałów" - powiedział Krzysztof Wójciak, dyrektor zarządzający MODECOM.

OpticPro ST640 charakteryzuje się wysoką rozdzielczością optyczną 3200 dpi (interpolowana do 3200x6400 dpi), a skanowanie kolorowych dokumentów formatu A4 odbywa się w czasie 31 sekund. Urządzenie zostało wyposażone w technologię IDEAS (Intelligent Detection & Easy Scan Technology), która automatyzuje proces cyfryzacji dokumentów, optymalnie dobierając ustawienia i upraszczając obsługę.

"Technologia IDEAS zwiększa komfort obsługi i pozwala skrócić czas potrzebny do zeskanowania dokumentów. Dzięki niej, za pomocą jednego przycisku możemy uzyskać bardzo dobrej jakości, cyfrowe kopie. Funkcja ta automatycznie wykrywa obrazy wielokrotne, rozpoznaje ich typ, prostuje przekrzywienia, lokalizuje brzegi i skanuje każdy do oddzielnego pliku. Ponadto, mamy możliwość skorzystania z jednego z 4 klawiszy szybkiego dostępu, dzięki którym szybko skopiujemy dokument, rozpoznamy tekst (OCR), zapiszemy skan do pliku (PDF) oraz wyślemy wiadomość e-mail wraz z zeskanowaną treścią. Producent oddał do dyspozycji użytkowników również dodatkowy przycisk, któremu poprzez dołączone oprogramowanie Action Manager, możemy przypisać jedną z wielu dostępnych funkcji. To właśnie dzięki tym rozwiązaniom obsługa skanera OpticPro ST640 jest niezwykle intuicyjna i mimo rozbudowanym możliwości nie wymaga zaawansowanej wiedzy" - dodaje Krzysztof Wójciak.

W zestawie ze skanerem znajdują się również trzy podajniki do kliszy, przeznaczone do różnych typów negatywów i slajdów: na film 12 x 35mm (4 klatki x 3 paski), na 6 slajdów 35mm zmontowanych w ramkach, oraz na klatki filmu 120/220 do wymiaru 5'' x 7''. Użytkownicy otrzymują także bogate oprogramowanie, pozwalające na efektywną pracę z urządzeniem zaraz po jego instalacji, m.in. ABBYY FineReader 9.0 Sprint, ImageFolio 4.5, PageManager 7.10.

Komentarze

Powiązane

30.05.24, 21:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Answear.com w I kw. 2024 r.: zwiększa swoje przychody i inwestuje mimo wymagającej sytuacji rynkowej
Answear.com podsumowuje I kw. 2024 r. Pomimo wymagającej sytuacji rynkowej, a także okresu inwestycji w rozwój marki PRM, spółka utrzymała dodatnie dynamiki wzrostu sprzedaży, a także przeprowadziła inwestycje związane z uruchomieniem dwóch concept store w Warszawie dla marki PRM oraz Answear.
29.05.24, 14:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Grupa Polsat Plus w I kwartale 2024 r.: 184 mln zł zysku netto
Cyfrowy Polsat skupia się w ostatnim czasie, m.in. na zwiększaniu zasięgu sieci 5G Plusa, ale także na inwestycjach w zieloną energię. Spółka podsumowała wyniki finansowe obejmujące I kwartał 2024 r.
28.05.24, 14:35
| biznes i technologie » informacje
Auchan Polska i Intermarché chcą zawiązać sojusz zakupowy
Sieci handlowe Auchan Polska i Intermarché nawiązały współpracę partnerską, której celem jest utworzenie długoterminowego sojuszu zakupowego na polskim rynku. Wyrazem zawartego porozumienia jest podpisany list intencyjny, w którym obie sieci uzgodniły zamiar powołania wspólnych struktur zakupowych na najbliższych 10 lat.
25.05.24, 13:23
| biznes i technologie » informacje
Żabka uruchomi w tym roku ponad 140 sklepów sezonowych
W tym roku Żabka będzie miała ponad 140 sklepów sezonowych, czyli o blisko 20 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Pierwsze z nich zostały otwarte przed majówką.
21.05.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Fast foody odbijają się od dna. Wzrost ruchu o 4,7 proc.
W I kw. br. ruch w restauracjach typu fast food zwiększył się o 4,7 proc. rdr. Przy tym pizzerie rok do roku odnotowały o ponad połowę mniejszy wzrost niż lokale oferujące kanapki i dania z kurczaka. Jednocześnie liczba klientów wszystkich badanych placówek była o 4,2 proc. większa niż rok wcześniej.
16.05.24, 06:30
| biznes i technologie » informacje
SIXT Polska nawiązuje współpracę z Clear Communication Group
Firma SIXT Polska, dostawca usług mobilnych, rozpoczęła w maju br. współpracę z agencją PR Clear Communication Group. W ramach tego partnerstwa, CCG będzie odpowiedzialna za kontakty z mediami oraz wsparcie bieżących działań public relations, które obejmują zarówno komunikację korporacyjną, jak i produktową.
14.05.24, 19:30
| biznes i technologie » informacje
Agencja Lightscape partnerem IAB Polska. Współpraca na rzecz rozwoju branży marketingu cyfrowego
Z początkiem lutego br. agencja Lightscape rozpoczęła współpracę z IAB Polska. To największa organizacja z branży marketingu cyfrowego w kraju, zrzeszająca niemal 250 firm.  Agencja Lightscape odpowiada za prowadzenie kompleksowych działań z zakresu Digital PR i media relations. 
08.05.24, 06:30
| biznes i technologie » informacje
Polacy coraz chętniej sięgają po marki własne
Popularność marek własnych jest coraz większa. Wartość tego sektora na polskim rynku wzrosła o 19 p.p. rdr. i w 2023 r. przekroczyła aż 50 mld zł. Ponadto 27 proc. konsumentów deklaruje, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy chce kupować jeszcze więcej takich produktów. 
03.05.24, 20:48
| biznes i technologie » informacje
Polpharma i marka Metafen stawiają na komunikację do młodych
Polska firma Polpharma, która specjalizuje się w produkcji leków, stawia na nową komunikację marki Metafen skierowaną do młodych odbiorców.
03.05.24, 10:20
| biznes i technologie » informacje
Pierwsza kolejowa makieta Lego na dworcu w Legnicy
Kończą się obchody jubileuszu 15-lecia dolnośląskiego przewoźnika - Kolei Dolnośląskich. 29 kwietnia br. w holu dworca w Legnicy odsłonięto pierwszą w Polsce makietę kolejową wykonaną w całości z klocków Lego. To wspólna inicjatywa KD i PKP S.A.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.