27.01.12, 14:59

Press-Service MM: ACTA zdominowała wszystkie media

Protesty przeciwko podpisaniu przez Polskę ACTA wywołały medialną burzę. „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” przebadał doniesienia na ten temat we wszystkich mediach: prasie, internecie, radiu i telewizji.

Protesty przeciwko podpisaniu przez Polskę ACTA wywołały medialną burzę. „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” przebadał doniesienia na ten temat we wszystkich mediach: prasie, internecie, radiu i telewizji. W ciągu tygodnia o ACTA pojawiło się ponad 12,8 tysiąca publikacji. Choć krytyka rządu przybrała ogromną skalę, to mówienie o jej negatywnych skutkach wizerunkowych dla ekipy Donalda Tuska wydaje się zdaniem agencji jednak przedwczesne.

Media zainteresowały się przede wszystkim atakami hakerskimi na strony rządowe i protestami ulicznymi. W samej prasie od 20-26 stycznia analitycy wyszukali 582 publikacje poruszające te kwestie. W tym czasie w mediach audiowizualnych tematy podjęto w 2639 materiałach.

Portale internetowe opublikowały 9,6 tys. takich informacji. Niewiele miejsca analizowane media poświęciły natomiast merytorycznej dyskusji na temat samej umowy handlowej ACTA, zobowiązującej jej sygnatariuszy do walki m.in. z łamaniem prawa własności intelektualnej.

„Protesty trwają, rząd podpisuje” („Rzeczpospolita”, 26 styczna 2012) „ACTA niebezpieczne dla wolności” („Dziennik Gazeta Prawna”, 25 stycznia 2012), „Rząd knebluje internet” („Gazeta Polska Codziennie”, 25 stycznia 2012), „Rośnie gniew na ACTA” („Gazeta Wyborcza”, 25 stycznia 2012), „Cyberochrona Polski padła” („Rzeczpospolita”, 25 stycznia 2012), „Hakerzy pokonali Tuska” („Super Express”, 24 stycznia 2012) – to tylko niektóre z tytułów, które silnie oddziałują na emocje.

Jak pokazuje sondaż TNS OBOP przeprowadzony 19-23 stycznia, poparcie dla Platformy Obywatelskiej w porównaniu z grudniem wzrosło o 1 punkt procentowy. Jednocześnie, jak poinformował kilka godzin temu serwis prawo.vagla.pl, swoją dymisję w ramach protestu przeciwko podpisaniu umowy, złożył prof. Mieczysław Muraszkiewicz - szef Rady Informatyzacji.

Sytuacja rozwija się bardzo dynamicznie, a medialny – i społeczny – szum wokół ACTA wcale nie słabnie, co potwierdzają badania mediów społecznościowych. Tylko 27 stycznia do godz, 12:00 na Facebooku ukazało się ponad 1,5 tys. materiałów.

Komentarze

Powiązane

29.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 29 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 29 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
28.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 28 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 28 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
27.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 27 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 27 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
26.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 26 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 26 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
25.05.23, 12:30
| prasa » informacje
IX edycja Konkursu TGE dla mediów Platynowe Megawaty 2022. Lista laureatów plebiscytu
Znamy zwycięzców IX edycji Konkursu dla mediów „Platynowe Megawaty”. Wygranymi tegorocznej odsłony plebiscytu zostali: Dariusz Ciepiela, Robert Kiewlicz, Jakub Wiech, Wojciech Krzyczkowski oraz Bartłomiej Sawicki. Kapituła Konkursu przyznała także trzy wyróżnienia specjalne: dla Tomasza Elżbieciaka, Mateusza Kokoszkiewicza oraz redakcji Polityki Insight Energy.
25.05.23, 08:30
| prasa » informacje
150 pytań i odpowiedzi współczesnej nauki w magazynie Świat Wiedzy Extra
Po sześcioletniej przerwie na rynek powraca magazyn „Świat Wiedzy Extra” (Wydawnictwo Bauer).
25.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 25 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 25 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
24.05.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 maja (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 maja? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
23.05.23, 18:37
| radio » informacje | prasa » informacje
O tym się mówi. Nowy cykliczny raport dziennikarski IMM i Radia ZET
Radio ZET i Instytut Monitorowania Mediów (IMM) rozpoczęli współpracę w ramach projektu Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jej efektem będzie wspólny cykliczny raport „O tym się mówi”, prezentujący publikacje o najwyższym zasięgu i cytowalności w innych mediach.
23.05.23, 13:08
| prasa » informacje | internet » informacje
Tygodnik Angora uruchomił portal Angora24.pl
Tygodnik „Angora” rozszerza swoje portfolio. Wydawnictwo uruchomiło portal Angora24.pl. Układ nowej strony ma nawiązywać do papierowego odpowiednika.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.