09.01.12, 18:46

Nowa odsłona lot.com

Polskie Linie Lotnicze LOT zmieniły szatę graficzną oraz wprowadziły nowe rozwiązania, które ułatwią korzystanie pasażerom ze strony internetowej lot.com.

Polskie Linie Lotnicze LOT zmieniły szatę graficzną oraz wprowadziły nowe rozwiązania, które mają ułatwić korzystanie pasażerom ze strony internetowej lot.com. Nowa odsłona strony internetowej polskiego przewoźnika pojawiła się w miniony weekend.

Strona lot.com oprócz zmiany wizualnej na nowocześniejszą, będzie miała również czytelniejszy i przejrzystszy układ informacji. Selekcja najważniejszych informacji dla podróżnych oraz odpowiednie ich umieszczenie na stronie zostały wprowadzone zgodnie z tzw. "web usability" (użyteczność serwisów internetowych) które mają ułatwić poruszanie się użytkowników po serwisie LOT-u.

Wprowadzone rozwiązania są wynikiem badań opinii i sugestii pasażerów, którzy wskazali udogodnienia pomocne dla nich przy korzystaniu z lot.com i systemu rezerwacyjnego linii. Pod tym kątem stworzono właśnie zakładkę "Leć" w której zawarte są wszystkie kompletne informacje oraz warunki podróży, zwłaszcza tych wymagających specjalnej asysty m.in. dla osób niepełnosprawnych, lotu z dziećmi czy przewozu zwierząt.

Duży nacisk przy projektowaniu nowej odsłony lot.com położono na wyeksponowanie standardów obsługi i zalet produktu na pokładach samolotów LOT-u. W zakładce zatytułowanej "Lataj z LOT-em" umieszczono szereg informacji wraz z ilustracjami opisujących m.in. menu na pokładach samolotów, flotę, personel pokładowy czy serwis podczas rejsów. Wkrótce pojawi się także nowa, specjalna zakładka poświęcona magazynowi pokładowemu „Kalejdoscope”, w której umieszczone będzie m.in. internetowe wydanie bieżącej i drukowanej wersji magazynu.

"Strona internetowa to obecnie wizytówka każdej z firm, dlatego LOT z myślą o unowocześnianiu swojego wizerunku oraz stałemu podwyższaniu standardów obsługi pasażerów przedstawia nową odsłonę lot.com" - mówi Marcin Pawluk, Dyrektor E-Commerce w PLL LOT S.A. "Podczas prac nad ulepszoną wersją wzięliśmy oczywiście pod uwagę opinię naszych podróżnych, którzy korzystają z serwisu i wiedzą jakie rozwiązania sprawią, aby lot.com był bardziej czytelny oraz wygodniejszy w użyciu. Zostaje mi tylko zachęcić i powiedzieć wszystkim - kliknij na lot.com" – dodaje Marcin Pawluk.

Wśród nowych rozwiązań na lot.com znalazła się zakładka, w której zostały zawarte dokładne informacje dotyczące możliwości odprawy czy to przez Internet, Call Center czy poprzez Web kiosk na lotniskach w Europie i na świecie.

Nowa odsłona strony LOT-u została zaprojektowana przez agencję 180heartbeats we współpracy z firmą Comarch. Zmiany zostały wprowadzone w sobotę 6 stycznia br.

Komentarze

Powiązane

16.07.24, 08:30
| internet » informacje
Będą ostrzegać przed burzami. Gazeta.pl i Polscy Łowcy Burz przygotują specjalne alerty pogodowe
Gazeta.pl rozpoczyna w trakcie wakacji współpracę ze specjalistami ze Stowarzyszenia Skywarn Polska znanymi jako Polscy Łowcy Burz. Eksperci od ekstremalnych zjawisk pogodowych przygotują alerty pogodowe, związane m.in. z frontami burzowymi.
13.07.24, 16:00
| internet » informacje
Podcast „WojewódzkiKędzierski” w wakacyjnej odsłonie
Wakacyjne wydanie podcastu „WojewódzkiKędzierski” rusza w poniedziałek, 15 lipca br. Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski będą rozmawiać z artystami muzycznymi.
09.07.24, 23:41
| internet » informacje
Karoliną Walczowska gospodynią formatu Onet Wakacje
Od lipca br. na stronie głównej Onetu pojawia się nowy program „Onet Wakacje” z Karoliną Walczowską w roli prowadzącej. Program jest emitowany w każdy piątek o godz. 12.00 na Onet.pl i jest częścią cyklu redakcyjnego „Onet Wakacje”, który przez całe wakacje pojawia się na stronie głównej Onetu.
09.07.24, 16:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Złap urlop od codzienności czyli Wyborcza na wakacje
Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl rozpoczęły kampanię pod hasłem “Złap urlop od codzienności”. Specjalnej ofercie prenumeraty na wakacje towarzyszą działania redakcyjne: cykle artykułów, podcasty, a dla podróżujących z przygodami czekać będzie Biuro Interwencji Turystycznej.
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
06.07.24, 23:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem. II sezon formatu w Onecie
W niedzielę, 30 czerwca br. o godz. 10:00 na stronie głównej Onet.pl i na kanale YouTube Onet On Tour pojawił się premierowy odcinek II sezonu programu „Onet On Tour. Dalmacja z Marcinem Prokopem”. Dziennikarz pokaże internautom Dalmację.
03.07.24, 19:00
| internet » informacje
Żyjemy tenisem! Interia relacjonuje Wimbledon
Interia na bieżąco będzie relacjonować Wimbledonem. Artur Gac, wysłannik portalu, przekazywać będzie informacje prosto z Londynu. Ofensywę medialną Interii ma wzmocnić kolejna odsłona kampanii „Żyjemy sportem”.
03.07.24, 07:30
| radio » informacje | internet » informacje
IV edycja Konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki. Zgłoszono ponad 320 podcastów
Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs ma upamiętniać redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 r. Najlepsze podcasty wyłoni 45-osobowe jury.
02.07.24, 09:55
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Bielak redaktorem naczelnym wszystkich serwisów Grupy INFOR
Na początku lipca br. Łukasz Bielak stanął na czele wszystkich serwisów internetowych należących do Grupy INFOR.
01.07.24, 16:30
| internet » ludzie
Dariusz Dziduch redaktorem naczelnym BiznesInfo
Dariusz Dziduch objął funkcję naczelnego serwisu BiznesInfo (Iberion) w połowie czerwca br.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 23.08.24

Do zdobycia komplet książek - "Agent. Zakładniczka" oraz "Agent. Okup".

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.