28.11.11, 18:25
TVP Szczecin zdobywcą Grand Prix XVIII edycji PiK
Grand Prix Osiemnastego Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP SA zdobył zespół „Kroniki. Obraz Dnia” TVP Szczecin. W tej kategorii Jury przyznało też dwa równorzędne wyróżnienia dla zespołów: „Teleskopu” TVP Poznań i „Kroniki” TVP Kraków.
Grand Prix Osiemnastego Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP SA zdobył zespół „Kroniki. Obraz Dnia” TVP Szczecin. W tej kategorii Jury przyznało też dwa równorzędne wyróżnienia dla zespołów: „Teleskopu” TVP Poznań i „Kroniki” TVP Kraków.
Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom 18. PiK-u odbyło się 25 listopada br. w Szczyrku (TVP Katowice). Jury Konkursu pod przewodnictwem Juliusza Brauna, prezesa Zarządu TVP spośród zgłoszonych prac nagrodziło w sześciu kategoriach siedemnastu autorów audycji regionalnych oraz trzy programy informacyjne. Uczestnicy 18. Przeglądu wzięli także udział w warsztatach analitycznych prowadzonych przez jurorów.
W kategorii AUTOR NAJLEPSZEJ RELACJI REPORTERSKIEJ (w tym relacji „na żywo”) pierwszą nagrodę otrzymała Justyna Śliwowska (TVP Białystok) za materiał „Jedwabne i inne”. Dwie równorzędne drugie nagrody przypadły: Mariuszowi Studziennemu (TVP Opole) za materiał „Obóz harcerski” i Annie Ołdakowskiej (TVP Warszawa) za materiał „Dworzec widmo”, trzecią nagrodę dostała Dorota Kaczor (TVP Wrocław) za materiał „Florecista”.
W kategorii AUTOR NAJLEPSZEGO PROGRAMU KULTURALNEGO Jury nie przyznało pierwszej nagrody, a drugie miejsce przypadło równorzędnie Aleksandrze Żaczek z TVP Kielce za program „Wieści spod Łysicy: Siła wrażliwości” i Jackowi Grudniowi z TVP Łódź za program „Łódź kreatywna – L. Stadt”. Ponadto Jury przyznało dwie równorzędne trzecie nagrody: Krzysztofowi Glondysowi (TVP Kraków) za program „Kraków.pl – Kultura” oraz Janowi Nowarze i Marcinowi Pawełczakowi (TVP Opole) za program „Odsłony: O teatrze bez końca”.
W kategorii AUTOR NAJLEPSZEGO PROGRAMU BUDUJĄCEGO TOŻSAMOŚĆ REGIONALNĄ pierwszą nagrodę otrzymała Beata Hyży-Czołpińska z TVP Białystok za program „Był wśród nas”, drugą nagrodę - Leszek Myczka z TVP Opole za program „Pan Tadeusz, czyli 40 lat telewizji w Opolu”. Natomiast dwie równorzędne trzecie nagrody dostały Violetta Rotter-Kozera z TVP Katowice za program „Fascynujące Śląskie” i Hanna Kordalska-Rosiek z TVP Gdańsk za program „Jak daleko stąd do Warszawy”. Jury przyznało także dwa równorzędne wyróżnienia: Paulinie Rubczak, Annie Trzcińskiem z TVP Bydgoszcz za program „Walentynki w Chełmnie” oraz Jolancie Roman-Stefanowskiej z TVP Gdańsk za program „Droga”.
W kategorii TELEWIZYJNE ODKRYCIE ROKU – OSOBOWOŚĆ TELEWIZYJNA jury nie przyznało żadnej nagrody, natomiast dwa równorzędne wyróżnienia otrzymali: Wojciech Jermakow (TVP Olsztyn) i Sebastian Napieraj (TVP Szczecin).
NAJLEPSZYM DZIENNIKARZEM SPORTOWYM został Hubert Malinowski z TVP Bydgoszcz. Jury postanowiło nie przyznawać drugiej i trzeciej nagrody.
Organizatorami PiK18 byli m.in.: Akademia Telewizyjna (koordynator projektu), TVP Katowice (gospodarz), Biuro Marketingu i Promocji, TVP INFO oraz Biuro Koordynacji Programowej. Pierwszy Przegląd i Konkurs Dziennikarski Programów Regionalnych TVP (PiK1) miał miejsce w Warszawie w 1996 roku. Kolejne odbyły się: PiK2 w Jadwisinie (1998r.), PiK3 w Białymstoku (luty 2000r.), PiK4 w Gdańsku (czerwiec 2000r.), PiK5 w Poznaniu (grudzień 2000r.), PiK6 w Olsztynie (grudzień 2001r.), PiK7 w Szczecinie (kwiecień 2003r.), PiK8 w Lublinie (marzec 2004r.), PiK9 w Bydgoszczy (grudzień 2004r.), PiK10 w Rzeszowie (czerwiec 2005r.), PiK11 we Wrocławiu (grudzień 2005r.), PiK12 w Łodzi (czerwiec 2006r.), PiK13 w Krakowie (grudzień 2006r.), PiK14 w Gdańsku (czerwiec 2007r.), PiK15 w Olsztynie (w Rynie, październik 2008r.), PiK16 w Poznaniu (listopad 2010r.) i ostatni PiK17 w Gdańsku (maj 2011r.). W sumie przyznano już ponad 300 nagród i wyróżnień.
Konferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze