10.11.11, 21:29

Konferencja MEDIONALIA 2011

W dniach 12-13 listopada, w Audytorium Novum na terenie Politechniki Gdańskiej odbędzie się konferencja dla dziennikarzy studenckich MEDIONALIA.

W dniach 12-13 listopada br., w Audytorium Novum na terenie Politechniki Gdańskiej odbędzie się konferencja dla dziennikarzy studenckich MEDIONALIA.

MEDIONALIA to warsztaty dziennikarskie dla studentów zaangażowanych w mediach. Konferencja odbędzie się po raz drugi, ponieważ organizatorzy ponowili ubiegłoroczny pomysł, który cieszył się dużym zainteresowaniem i zebrał dobre opinie. Tak jak w ubiegłym roku, konferencja odbędzie się na terenie Politechniki Gdańskiej w Audytorium Novum. Będzie składać się z części dyskusyjnej (panele dyskusyjne na auli) i warsztatowej (w mniejszych grupach). Konferencja skierowana jest do młodych, studenckich dziennikarzy, którzy nie posiadają humanistycznego wykształcenia, a jednak chcą rozwijać się w dziedzinie dziennikarstwa. Ponadto celem konferencji jest zintegrowanie środowiska młodych dziennikarzy, by stworzyć im perspektywy do łatwiejszego wejścia na rynek pracy. Formuła konferencji jest otwarta i bezpłatna.

Prelegentami podczas konferencji będą profesjonaliści, tacy jak: Adam Hlebowicz – Radio PLUS, Hanna Kordalska-Rosiek – TVP Gdańsk, Adam Kasprzyk – TVN 24, Tomasz Słomczyński – Dziennik Bałtycki oraz Michał Lewandowski – rzecznik prasowy Lechii, Natalia Hatalska – blogerka.

Warsztaty odbędą się w Radiu Plus, Radiu Gdańsk, TVP Gdańsk, Gazecie Wyborczej oraz będą dotyczyły fotografii, reportażu, recenzji oraz public relations.

Konferencja jest organizowana pod patronatem: prof. dr hab. inż. Henryka Krawczyka Rektora Politechniki Gdańskiej, dr hab. Piotra Dominiaka prof. PG Dziekana Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG, dr hab. inż. Krzysztofa Goczyły prof. PG Dziekana Wydziału Elektroniki Telekomunikacji, i Informatyki Politechniki Gdańskiej, prof. dr hab. inż. Jacka Namieśnika Dziekana Wydziału Chemicznego, Tasku oraz Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej.

Organizatorem konferencji jest Ruch Akademicki POD PRĄD na PG, a wspomaga je Koło Mechanik z Wydziału Mechanicznego.

Komentarze

Powiązane

29.09.23, 09:00
| prasa » ludzie
Michał Wodziński redaktorem naczelnym dziennika Fakt
1 listopada 2023 r. Michał Wodziński obejmie stanowisko redaktora naczelnego gazety codziennej "Fakt" i będzie odpowiedzialny za pracę redakcji oraz strategię rozwoju dziennika oraz serwisu Fakt.pl.
29.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 29 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 29 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
28.09.23, 11:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Dziennikarz dla planety. Konkurs o Nagrodę Radia Zet z nową kategorią
Konkurs o Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego po raz kolejny rozszerza swoją formułę. W tym roku nagrodzi również dziennikarzy za ich działalność w zakresie odpowiedzialności klimatycznej.
28.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 28 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 28 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
27.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 27 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 27 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
26.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 26 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 26 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
25.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 25 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 25 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
24.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
23.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 23 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 23 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
22.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.