13.10.11, 19:00

Dziennik Gazeta Prawna w nowej makiecie

„Dziennik Gazeta Prawna” ukaże się w nowej makiecie. Zmieni się logo, nazwy działów i układ merytoryczny treści.

Od 17 października br. „Dziennik Gazeta Prawna” ukaże się w nowej makiecie. Zmieni się logo, nazwy działów i układ merytoryczny treści. Zmianom wydania papierowego towarzyszy odświeżenie layoutu serwisu internetowego GazetaPrawna.pl i uruchomienie nowych serwisów.

DGP w nowej odsłonie więcej miejsca ma poświęcić gospodarce zarówno w aspekcie makro, jak i mikroekonomicznym. Pojawią się nowe działy: Życie Gospodarcze (kraj, świat), Rynki i Firmy oraz dział poradniczy Twoje Pieniądze. Czwarta okładka – nowy dział Twarze Biznesu.pl - poświęcony będzie sylwetkom przedsiębiorców oraz zmianom personalnym na rynku biznesowym. Dział ma również swój odpowiednik w Internecie w postaci serwisu TwarzeBiznesu.pl. W serwisie - oprócz informacji dotyczących liderów, innowacyjnych firm, ciekawych i nowatorskich produktów, pojawiła się możliwość zamieszczania zewnętrznych informacji PR-owych, za pośrednictwem specjalnego formularza.

Wspólnym mianownikiem artykułów w nowej odsłonie „Dziennika Gazety Prawnej”, a zarazem wyróżnikiem tej gazety na tle innych dzienników, ma być mocno podkreślany aspekt prawny w tekstach gospodarczych.
 
Żółte strony DGP mają zyskać na klarowności: grzbiet główny jest informacyjno-problemowy, natomiast, dostępne w wersji dla prenumeratorów tygodniki, mają charakter poradniczo-narzędziowy. W nowej odsłonie DGP nasycenie treściami poradniczymi będzie większe niż dotychczas. Zmienią się tytuły poszczególnych tygodników: „Księgowość i Podatki” (poniedziałki), „Firma i Prawo”,  „Nowe Prawo. Przepisy i Praktyka” (wtorki), „Samorząd i Administracja” (środy), „Kadry i Płace” (czwartki). Rozwinięciu treści prawnych zawartych dziale Kronika Prawa.pl papierowego wydania DGP służy nowy serwis KronikaPrawa.pl - umożliwiający wyszukiwanie ustaw i innych aktów prawnych z archiwum „Dziennika Ustaw”, „Monitora Polskiego”, „Dzienników Urzędowych”, „Dzienników UE” i „Orzecznictwa”.
 
Kolejną nowością DGP jest magazyn „Prawnik”, który w każdą środę dołączany będzie do wydań prenumeraty. „Prawnik” to pierwszy magazyn środowiskowy dla ludzi zajmujących się zawodowo prawem.

Konsultantem zewnętrznym nowego layoutu (makiety) oraz modyfikacji winiety DGP był Marek Knap. Całość oparta jest na kroju pisma Fedra. Zmianom wydania papierowego „Dziennika Gazety Prawnej” towarzyszy odświeżenie jego internetowego odpowiednika – GazetaPrawna.pl. 

Komentarze

Powiązane

20.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 20 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
19.09.23, 23:00
| prasa » informacje
Bauer wydaje drugi numer magazynu Świat Wiedzy - Extra
20 września br. na rynku prasowym ukaże się drugi numer magazynu „Świat Wiedzy- Extra” (Wydawnictwo Bauer).
19.09.23, 15:00
| prasa » informacje | kultura » książki
Premiera książki PrzyPiSy, czyli krótka historia 8 długich lat Jerzego Baczyńskiego
20 września br. do sprzedaży trafi najnowsza książka Jerzego Baczyńskiego, redaktora naczelnego tygodnika „Polityka”, pt.: „PrzyPiSy, czyli krótka historia 8 długich lat”.
19.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
18.09.23, 13:17
| prasa » informacje
Sprzedaż magazynu Forbes Women rośnie
Według danych wydawcy, czerwcowe wydanie „Forbes Women” (3/2023, RASP Polska) odnotowało sprzedaż o 25 proc. wyższą w stosunku do wydania z poprzedniego roku. Tym samym osiągnęło najwyższy wynik sprzedażowy w tym roku.
18.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
17.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
16.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 16 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 16 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
15.09.23, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 15 września (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 15 września? Media zapowiedzi, ważne daty, przegląd informacji. Wszystko, co trzeba wiedzieć.
14.09.23, 20:30
| prasa » ludzie
Katarzyna Gaweł z nową funkcją w RAS Polska
Od września br. Katarzyna Gaweł, pełniąca do tej pory rolę Head of Internal Communications, objęła nowo utworzone stanowisko Head of DEI w RAS Polska.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.