06.10.11, 20:19

Wieczór wyborczy w Polskim Radiu

W dniu wyborów parlamentarnych, 9 października, Polskie Radio przygotuje wieczory wyborcze. Specjalne audycje pojawią się na antenach Jedynki i Trójki o godzinie 21.00.

W dniu wyborów parlamentarnych, 9 października, Polskie Radio przygotuje wieczory wyborcze. Specjalne audycje pojawią się na antenach Jedynki i Trójki o godzinie 21.00.
 
Wieczór wyborczy w Jedynce rozpocznie się o godzinie 20.55. Gośćmi Krzysztofa Grzesiowskiego będą m.in.: prof. Henryk Domański – socjolog, dr Rafał Chwedoruk – politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, Andrzej Jonas – redaktor naczelny tygodnika „The Warsaw Voice” oraz Anatol Arciuch – niezależny publicysta i komentator, m.in. w Polskim Radiu dla Zagranicy. W programie wezmą udział komentatorzy polityczni radiowej Jedynki – Zuzanna Dąbrowska oraz Przemysław Szubartowicz. Zostaną także nadane transmisje z wystąpień szefów partii – m.in. Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego.
 
Wieczór wyborczy w Trójce poprowadzą Beata Michniewicz i Robert Kantereit. Gośćmi będą m.in. socjologowie i politolodzy: dr Jacek Kucharczyk, dr Mikołaj Cześnik i dr Tomasz Żukowski. W radiowym studio pojawią się także politycy z komitetów wyborczych PiS, PO, SLD, PSL, PJN i Ruchu Palikota – Mariusz Błaszczak, Andrzej Halicki, Ryszard Kalisz, Marek Sawicki, Paweł Poncyljusz i Wanda Nowicka. Pod koniec spotkania będzie można posłuchać zaproszonych komentatorów: Andrzeja Stankiewicza i Łukasza Warzechy. Po wyborach, w poniedziałek 10 października br., specjalne wydanie porannego „Zapraszamy do Trójki” (godz. 6.00-9.00), które poprowadzi Marcin Łukawski. W programie aż dwa wydania „Salonu politycznego Trójki”, w których gośćmi będą kolejno przedstawiciele PiS i PO. Oba spotkania z politykami poprowadzi Marcin Zaborski; będzie można je obejrzeć na stronie internetowej Trójki w postaci nagrania wideo. W porannym paśmie pojawią się także komentarze i podsumowanie wyborów, materiały ze sztabów wyborczych oraz przeglądy prasy.
 
Reporterzy Informacyjnej Agencji Radiowej będą w wieczór wyborczy we wszystkich centralach sztabów wyborczych. Stamtąd będą na żywo przekazywać relacje na anteny Polskiego Radia oraz materiały do serwisu komercyjnego IAR.

Polskie Radio 24 – internetowe radio informacyjne dostępne na platformie moje.polskieradio.pl także przygotowało swój wieczór wyborczy, który potrwa od godz. 21.00 do północy. Poprowadzą go Małgorzata Pietkiewicz i Ewa Worobiec. W programie będą m.in. nadawane najciekawsze fragmenty wieczorów wyborczych z Programu 1 i Programu 3. Po zakończeniu audycji, przez całą noc na kanale Polskie Radio 24 będą pojawiać się wejścia reporterów IAR z Państwowej Komisji Wyborczej, jeśli pojawią się w tym czasie nowe komunikaty dotyczące wyniku i przebiegu wyborów.

Na bieżąco o wyborach informować będzie także portal polskieradio.pl. Internauci znajdą na nim przegląd najciekawszych materiałów wyborczych z wszystkich anten Polskiego Radia oraz najświeższe doniesienia o wynikach wyborów.

Komentarze

Powiązane

03.03.24, 22:15
| radio » ludzie
Paweł Pawłowski poprowadzi Rozmowę w Polskim Radiu 24 oraz Debatę dnia
4 marca br., Paweł Pawłowski rozpocznie współpracę z Polskim Radiem 24.  Dziennikarz będzie jednym z prowadzących „Rozmowę w Polskim Radiu 24” o godz. 16.35 i 17.35 oraz „Debatę dnia” o godz. 18.00.
03.03.24, 16:52
| radio » ludzie
Małgorzata Żochowska w Polskim Radiu 24
Do zespołu Polskiego Radia 24 dołącza Małgorzata Żochowska, która będzie jedną z prowadzących pasma programowe w Polskim Radiu 24.
01.03.24, 18:45
| radio » ludzie
Jakub Rybski warszawskim reporterem RMF FM
Do zespołu dziennikarzy RMF FM dołączył Jakub Rybski, który będzie pracować jako reporter w warszawskim oddziale radia.
01.03.24, 16:32
| radio » ludzie
Bartosz Panek szefem Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia
Bartosz Panek objął stanowisko redaktora naczelnego Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Dziennikarz wraca do Polskiego Radia po trzech latach przerwy.
01.03.24, 08:00
| radio » informacje
Między książkami. Rozmowy o książkach z prof. Ryszardem Koziołkiem w Radiu Nowy Świat
Od piątku, 1 marca br. Radio Nowy Świat rozpoczyna emisję nowego cyklu „Między książkami” w audycji „Poranna Manna”. Wojciech Mann co tydzień będzie rozmawiać o książkach z profesorem Ryszardem Koziołkiem. 
01.03.24, 06:30
| radio » informacje
Magdalena Jurkowska naczelną Radia Ostrowiec. Jurkowska: Radio musi mieć stały rytm, ale powinno też zaskakiwać
Magdalena Jurkowska została nową redaktorka naczelną Radia Ostrowiec (woj. świętokrzyskie). Jurkowska na stanowisku zastąpiła Joannę Gergont, która z kolei została redaktor naczelną Radia Kielce.
29.02.24, 19:30
| radio » informacje
Czwórka ponownie na SnowFest Festival
Od 1 do 2 marca br. Czwórka zawita do Szczyrku na „SnowFest Festival” - największy festiwal muzyki i sportów zimowych w Polsce. Dziennikarze zaproszą na relacje i specjalną audycję plenerową „Czwórka na SnowFest”. Na miejscu będzie można także odwiedzić Czwórkową InstaStrefę w Miasteczku Festiwalowym. Program jest patronem medialnym wydarzenia.
29.02.24, 10:55
| radio » informacje
Informator ekonomiczny w nowej odsłonie. Wracają rozmowy z komentatorami
Program 3 Polskiego przygotował nową osłonę „Informatora ekonomicznego”. Od 4 marca br. w ramach programu wracają rozmowy z zaproszonymi komentatorkami i komentatorami. Audycja emitowana będzie od poniedziałku do czwartku o godz. 9.30 na antenie Trójki.
29.02.24, 09:57
| radio » informacje
Dwójka świętuje 87. urodziny
Recital Erica Guo z Żelazowej Woli, koncert Lilianny Stawarz i Marcina Zdunika w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, koncert jazzowy Marcin Wasilewski Trio ze Studia S-3, premierowe słuchowisko to tylko kilka z propozycji, które Program 2 Polskiego Radia przygotował z okazji 87. urodzin rozgłosni.
26.02.24, 10:52
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Ponad 80 stacji radiowych w ofercie platformy IPTV AVIOS
Wzrasta liczba stacji radiowych dostępnych na platformie IPTV AVIOS. Pod koniec stycznia br. było ich 30, obecnie jest już przeszło 80. Wszystkie stacje dostępne są bezpłatnie dla abonentów usługi.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.