15.09.11, 23:00

Magda Jethon: W Trójce stawiamy na rozwój i nowe pomysły

Od 19 września br., Trójka wprowadza nową ramówkę. Na nasze pytania dotyczące zmian odpowiada Magdalena Jethon, p.o. Dyrektora Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Od poniedziałku, 19 września br., Trójka wprowadza nową ramówkę. Największe zmiany dotkną dotychczasowe pasmo 9.00-12.00, które przez wiele lat prowadził Piotr Baron. Przesunięta została także Akademia Rozrywki. Na nasze pytania dotyczące zmian odpowiada Magda Jethon,  Dyrektora Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Kuba Wajdzik:  W nowej ramówce z anteny znika pasmo "Tu Baron", bardzo dobrze przyjmowane przez zarówno słuchaczy, jak i samą branżę radiową. Skąd taki pomysł?
Magda Jethon: W tradycji Trójki jest proponowanie słuchaczom rozwiązań nieszablonowych, zaskakujących i intrygujących. Trójka to także różnorodność form i treści oraz bogactwo dziennikarskich-radiowych osobowości. Chcemy to wykorzystać i stąd na antenie pojawi się coś - jak mogę wnioskować z pytania - nieoczywistego i nieoczekiwanego.

KW: Na całym świecie dąży się, żeby w dni powszednie był jeden gospodarz danego pasma w prime-time. Skąd więc próba dzielenia takiego pasma pomiędzy kilka osób?

MJ: Wzorzec, o którym Pan wspomina, dotyczy mediów komercyjnych. Nie odnosiłabym go do mediów publicznych, a zwłaszcza do radiowej Trójki. W Trójce, do czasu dyrekcji Witolda Laskowskiego, a więc przez 40 lat, każde pasmo codziennie prowadzone było przez innego dziennikarza.  Wystarczy wspomnieć "Zapraszamy do Trójki", prowadzone m. in. przez Grzegorza Miecugowa, Tomasza Sianeckiego czy Pawła Zegarłowicza. Takie są tradycje Trójki.  Różni prowadzący gwarantują świeżość spojrzenia i różnorodność sposobu prowadzenia audycji. W Trójce stawiamy na rozwój i nowe pomysły.
A poza tym Piotr Baron to przede wszystkim dziennikarz muzyczny, zasługuje na autorską audycję muzyczną. Takiej niestety do tej pory nie miał. Najwyższy czas, by to się zmieniło.

KW: Skąd pomysł na przesunięcie Akademii Rozrywki na nową porę (godz. 14.05)?
MJ:  Staramy się stosować zasadę przeplatania audycji muzycznych audycjami słownymi (i odwrotnie). Zatem po 12 mamy żywą dyskusję ekspertów i słuchaczy w "Za, a nawet przeciw" Kuby Strzyczkowskiego, w następnej godzinie pojawi się muzyczny Piotr Baron, a o 14 - Artur Andrus i dowcipne słowo w "Akademii rozrywki". Po Arturze znów znajdzie się na antenie godzinna audycja muzyczna  „W tonacji Trójki”

KW:  Jaki będzie nosił tytuł nowy program codzienny Piotra Barona o 13.05 i co się w nim znajdzie?
MJ: Tytułu nie zdradzę, ale nie dlatego, że nie chcę, tylko dlatego, że go nie znam. W wymyślenie nowego "szyldu" Piotr chce wciągnąć słuchaczy i dlatego także ja czekam niecierpliwie na pierwsze audycje, w których na pewno padnie wiele ciekawych propozycji. Co do zawartości - jak już wspomniałam, będzie to autorska audycja muzyczna. Jak mówi sam autor przyjdzie do radia z trzema kolegami: rockiem, bluesem i jazzem. Ale jak znam Piotra, nie ograniczy się wyłącznie do tych trzech gatunków.

Komentarze

Powiązane

01.03.24, 06:30
| radio » informacje
Magdalena Jurkowska naczelną Radia Ostrowiec. Jurkowska: Radio musi mieć stały rytm, ale powinno też zaskakiwać
Magdalena Jurkowska została nową redaktorka naczelną Radia Ostrowiec (woj. świętokrzyskie). Jurkowska na stanowisku zastąpiła Joannę Gergont, która z kolei została redaktor naczelną Radia Kielce.
29.02.24, 19:30
| radio » informacje
Czwórka ponownie na SnowFest Festival
Od 1 do 2 marca br. Czwórka zawita do Szczyrku na „SnowFest Festival” - największy festiwal muzyki i sportów zimowych w Polsce. Dziennikarze zaproszą na relacje i specjalną audycję plenerową „Czwórka na SnowFest”. Na miejscu będzie można także odwiedzić Czwórkową InstaStrefę w Miasteczku Festiwalowym. Program jest patronem medialnym wydarzenia.
29.02.24, 10:55
| radio » informacje
Informator ekonomiczny w nowej odsłonie. Wracają rozmowy z komentatorami
Program 3 Polskiego przygotował nową osłonę „Informatora ekonomicznego”. Od 4 marca br. w ramach programu wracają rozmowy z zaproszonymi komentatorkami i komentatorami. Audycja emitowana będzie od poniedziałku do czwartku o godz. 9.30 na antenie Trójki.
29.02.24, 09:57
| radio » informacje
Dwójka świętuje 87. urodziny
Recital Erica Guo z Żelazowej Woli, koncert Lilianny Stawarz i Marcina Zdunika w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, koncert jazzowy Marcin Wasilewski Trio ze Studia S-3, premierowe słuchowisko to tylko kilka z propozycji, które Program 2 Polskiego Radia przygotował z okazji 87. urodzin rozgłosni.
26.02.24, 10:52
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Ponad 80 stacji radiowych w ofercie platformy IPTV AVIOS
Wzrasta liczba stacji radiowych dostępnych na platformie IPTV AVIOS. Pod koniec stycznia br. było ich 30, obecnie jest już przeszło 80. Wszystkie stacje dostępne są bezpłatnie dla abonentów usługi.
26.02.24, 07:30
| radio » informacje
KBR będzie dalej współpracować z Adres:Media
Komitet Badań Radiowych kontynuuje współpracę z firmą Adres:Media, skupiającą grono doradców z obszaru badań, marketingu, reklamy i mediów. 
24.02.24, 09:00
| radio » informacje
Radio Nowy Świat razem z Ukrainą
W drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę Radio Nowy Świat będzie wspominać i rozmawiać o sytuacji naszych wschodnich sąsiadów. Stacja uruchomiła również specjalną zbiórkę.
24.02.24, 05:00
| radio » informacje
Give Peace A Chance. Polskie stacje radiowe przeciwko wojnie. Polskie Radio przyłączyło się do akcji
Polskie rozgłośnie radiowe solidarnie w drugą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie. 24 lutego br., punktualnie o 9:45 (GMT + 1), na antenach polskich stacji radiowych zabrzmi utwór „Give Peace A Chance” Johna Lennona. To symboiczny gest solidarności z narodem ukraińskim, a także wyraz sprzeciwu wobec wojny i okrucieństwa wojsk rosyjskich.
23.02.24, 07:30
| radio » informacje
Progresywni wirtuozi oraz Blok wschodni w Radiu Nowy Świat
„Progresywni wirtuozi” oraz „Blok wschodni” to niedzielne audycje, które pojawią się w ramówce Radia Nowy Świat. Ich premiera została zaplanowana na 25 lutego br. Adrianna Calińska-Czaniecka oraz Tomasz Ławnicki zaproponują dwie godziny zupełnie różnej muzyki. Audycje będą nadawane raz w miesiącu.
23.02.24, 06:30
| radio » informacje
Radio Kraków sprzedaje fortepian Steinway D-274. Kupi go Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Radio Kraków podpisało umowę z Polskim Wydawnictwem Muzycznym w sprawie fortepianu koncertowego Steinway D-274, który krakowska rozgłośnia zakupiła za milion złotych w ubiegłym roku.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.04.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

27.02.2024 r., godz. 15.00, online.