20.08.11, 16:25

Crime & Investigation Network: nowy sezon serialu Kobiety, które zabijają

Serial koncentruje się na przypadkach kobiet-morderczyń z USA, ale schemat, emocje i impuls do działania mógłby być również udziałem polskich kobiet.

Kanał Crime & Investigation Network zaprasza od września na nowy sezon jednego z najpopularniejszych seriali – „Kobiety, które zabijają”.

Przyczyny morderstw są podobne jak w przypadku mężczyzn: nieumiejętność poradzenia sobie z problemami dnia codziennego, zazdrość, zdrada, żądza zysku, wychowanie w patologicznym środowisku czy wreszcie uzależnienie od alkoholu lub narkotyków. Liczną grupę stanowią kobiety, które zabiły w szeroko rozumianej obronie koniecznej, np. w reakcji na długotrwałą przemoc fizyczną i psychiczną – wtedy jest to zwykle zbrodnia będąca efektem nagłej decyzji. Jednak zdarzają się też sytuacje, gdy kobiety drobiazgowo, z zimną krwią planują morderstwo, a następnie pozbywają się ciała i zacierają ślady.

We wrześniu 2007 roku, po roku spotykania się, Kelly i Michael Forbes decydują się pobrać. Dwa miesiące później Kelly siedzi w pokoju przesłuchań i wyjaśnia policji, jak to się stało, że jej mąż leży martwy na podłodze w salonie. Na rozprawie oskarżyciel informuje ławę przysięgłych, że Kelly nie zabiła Michaela w samoobronie: ślady walki były widoczne tylko na szyi Michaela. Co więcej, Kelly miała powód, aby się pozbyć Michaela: był nim kochanek, który na rozprawie zeznawał jako świadek oskarżenia. Ława przysięgłych obradowała dwie godziny, zanim podjęła decyzję o uznaniu Kelly winną morderstwa. Obecnie kobieta odsiaduje 21-letni wyrok w więzieniu Bedford Hills.

Historię Kelly oraz innych kobiet widzowie będą mogli obejrzeć w najnowszym sezonie serialu „Kobiety, które zabijają”. Serial koncentruje się na przypadkach kobiet-morderczyń z USA, ale schemat, emocje i impuls do działania mógłby być również udziałem polskich kobiet. Emitowany od kilku lat, cieszący się niesłabnącą popularnością serial zgłębia losy zwykłych kobiet, które w pewnym momencie tracą panowanie nad sobą, co zazwyczaj kończy się tragicznie dla bliskich lub przypadkowych im osób. Są to kobiety takie jak Nikki Reynolds, nastolatka oskarżona o zadanie ponad 25 ciosów nożem swojej matce. Dziewczyna została skazana na 34 lata więzienia. Nieco później kara została skrócona do 21 lat. Albo Anne Marie Stout, która została uznana winną zabójstwa z premedytacją popełnionego na mężu Billu. Wszystkie kobiety przedstawione w serialu łączy to, że w pewnym momencie dopuściły się zbrodni i teraz ponoszą za to karę, odsiadując długie wyroki w więzieniach amerykańskich.

Każdy godzinny odcinek serialu „Kobiety, które zabijają” przedstawia ciąg wydarzeń z życia jednej kobiety, która została oskarżona o morderstwo, i zawiera wywiady z osobami posiadającymi informacje z pierwszej ręki na temat całej sprawy. Autorzy serialu pokazują, że nawet najzwyklejsi ludzie są zdolni do popełnienia morderstwa z premedytacją.

„Kobiety, które zabijają” to sztandarowy serial Crime & Investigation Network. Najnowszy sezon jest siódmym z kolei. Serial cieszy się wysoką oglądalnością i jest franczyzą, która odniosła największy sukces na kanale Crime & Investigation Network na całym świecie.

24-odcinkowy, siódmy sezon serialu emitowany będzie od 5 do 30 września o godz. 22.30 w dni powszednie.

Komentarze

Powiązane

16.05.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Nowy skład Komisji Etyki TVP
Władze Telewizji Polskiej SA w likwidacji powołały siedmioro nowych członków Komisji Etyki TVP XIV kadencji.
14.05.24, 23:50
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Śleboda. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu SkyShowtime Original
Serwis SkyShowtime ogłosił rozpoczęcie zdjęć do nowej polskiej produkcji oryginalnej – "Śleboda". Produkcja jest serialową adaptacją popularnego etno-kryminału. W rolach głównych serialu Śleboda wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.
12.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska ogłasza beneficjentów 31. akcji charytatywnej Reklama Dzieciom
Siedemdziesiąt organizacji i placówek zostało beneficjentami 31. akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom”, organizowanej przez Telewizję Polską. Dochód ze specjalnego bloku reklamowego wyemitowanego 25 i 26 grudnia 2023 r. w TVP1, wyniósł  1 640 000 zł.  Akcję wsparło piętnastu  reklamodawców.
11.05.24, 20:32
| telewizja / VOD » informacje
Dodatkowe kanały Eurosportu w ofercie Play na czas igrzysk olimpijskich w Paryżu
Warner Bros Discovery w Polsce i Play ogłaszają współpracę, dzięki której abonenci platformy telewizyjnej Play zyskują dostęp do transmisji z Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 na ośmiu kanałach okazjonalnych Eurosportu. 
10.05.24, 13:00
| telewizja / VOD » ludzie
Isobel Yeung dołącza do CNN
Isobel Yeung zajęła stanowisko korespondentki międzynarodowej w biurze sieci CNN w Londynie. Znana ze swoich śledztw i przełomowych reportaży ze stref konfliktów na całym świecie, Yeung będzie relacjonować najważniejsze wydarzenia dla telewizyjnych i cyfrowych platform CNN.
10.05.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
1,7 mln widzów obejrzało transmisję 68. Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 w TVP
We wtorek, 7 maja br. ponad 1,7 mln widzów przy udziałach na poziomie 16,5 proc. obejrzało w TVP1 i TVP Polonia pierwszy półfinał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 z udziałem reprezentantki Polski.
10.05.24, 06:30
| telewizja / VOD » ludzie
Iwona Poreda-Łakomska w zespole programu Reporterzy (TVP1)
Iwona Poreda-Łakomska wzmocniła zespół programu interwencyjnego „Reporterzy” TVP1. Razem z Pawłem Gregorowiczem pokieruje pracą redakcji. Wesprze go w kreowaniu tematów reportaży poruszanych w programie i nadzorowaniu wydań.
09.05.24, 22:25
| telewizja / VOD » ludzie | reklama & PR » ludzie
Z telewizji do MediaMarktPolska. Maciej Dolega szefem PR i rzecznikiem prasowym
Na początku maja br. Maciej Dolega został szefem działu PR i rzecznikeim prasowym MediaMarkt Polska.
09.05.24, 16:45
| telewizja / VOD » informacje
Ruszyły castingi do nowych edycji programów The Voice
Twórcy programów "The Voice of Poland", "The Voice Senior" oraz "The Voice Kids" rozpoczęli poszukiwania nowych muzycznych talentów z całej Polski. Do nowych edycji talent show można zgłaszać się przez internet. 
09.05.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Hokejowe Mistrzostwa Świata w kanałach Polsat Sport. Nadawca szykuje widowiskową scenografię i rozbudowany program
10 maja br. ruszają Hokejowe Mistrzostwa Świata . Kanały z rodziny Polsat Sport pokażą wszystkie 64 mecze mistrzostw na żywo z polskim komentarzem. Transmisjom towarzyszyć będzie rozbudowany program studyjny z udziałem czołowych ekspertów, komentatorów oraz gwiazd hokeja.