21.03.11, 20:22

Cyfrowy Polsat umocnił w 2009 r. pozycję lidera rynku płatnej telewizji

Cyfrowy Polsat opublikował wyniki finansowe za 2010 rok, umacniając tym samym pozycję lidera rynku płatnej telewizji i wykazując dalszy wzrost wyników operacyjnych i finansowych w porównaniu do analogicznego okresu 2009 roku.

Cyfrowy Polsat opublikował wyniki finansowe za 2010 rok, umacniając tym samym pozycję lidera rynku płatnej telewizji i wykazując dalszy wzrost wyników operacyjnych i finansowych w porównaniu do analogicznego okresu 2009 roku. Liczba abonentów wszystkich trzech usług platformy wzrosła odpowiednio do 3,44 mln abonentów płatnej cyfrowej telewizji satelitarnej, 96 tys. użytkowników MVNO i 26 tys. klientów Internetu HSPA+. Spółka odnotowała dwucyfrowy wzrost przychodów,  EBITDA i zysku netto, utrzymując stabilny wskaźnik odpływu abonentów (churn).

Przychody wzrosły o 17% do niemal 1,5 mld zł; zysk netto wzrósł o 12% do 258 mln zł. Zanotowano   dalszy wzrost średniego przychodu na abonenta – ARPU pakietu Familijnego wzrosło o 4,5% do 42,10 zł, a pakietu Mini o 20,7% do 11,10 zł. Liczba użytkowników usługi telefonii komórkowej wzrosła o 67 tys. do 96 tys. na koniec 2010 r., spośród których 94% stanowili klienci korzystający z oferty abonamentowej. Liczba użytkowników usługi dostępu do Internetu wyniosła 26 tys.

"Dla Cyfrowego Polsatu to kolejny udany i bogaty w ważne wydarzenia rok. W 2010 roku nasz spółka rozwijała się intensywnie zarówno obszarze usług telewizyjnych, jak i telekomunikacyjnych, systematycznie pracując nad zbudowaniem z usług dostępu do Internetu drugiego filaru biznesowego  firmy. W ciągu roku od startu z  Internetem HSPA+, wdrożyliśmy kolejne dwie technologie podnoszące jakość naszych usług – MIMO i najnowocześniejszą LTE, której testy konsumenckie rozpoczęły  się wczoraj" - komentuje Dominik Libicki, Prezes Zarządu, Cyfrowy Polsat SA. "Przełomowym wydarzeniem ubiegłego roku było ogłoszenie transakcji zakupu 100% akcji Telewizji Polsat S.A., dzięki której Grupa Cyfrowy Polsat stanie się niekwestionowanym liderem rynku medialnego, tworząc wspólnie z Telewizją Polsat największą grupę medialną w Polsce. Dostęp do treści programowych Telewizji Polsat pozwoli nam nie tylko umocnić pozycję lidera na rynku płatnej telewizji, ale wraz z dalszym rozwojem usług telekomunikacyjnych z sukcesem oferować nowe, atrakcyjne usługi i produkty" – dodaje Libicki.  

Kluczowymi wydarzeniami dla spółki były m.in.:
- zakup Telewizji Polsat – w listopadzie 2010 r. Cyfrowy Polsat S.A. ogłosił transakcję zakupu 100% akcji Telewizji Polsat S.A. za 3,75 mld zł, dzięki tej transakcji Grupa Cyfrowy Polsat stanie się największą grupą medialną w Polsce;
- Rozbudowa oferty programowej – oferta programowa Cyfrowego Polsatu została poszerzona o 19 nowych kanałów, w tym 10 w jakości HD: Net Geo Wild HD, FilmBox HD, Fox Life HD, Animal Planet HD, AXN HD, FOX HD, National Geographic HD, HBO2 HD, HBO Comedy HD, Cinemax2 HD;
- rozszerzenie oferty programowej VoD - Cyfrowy Polsat poszerzył ofertę VOD o treści z portfolio The Walt Disney Company EMEA oraz Sony Pictures Entertainment;
- Internet w technologii HSPA+ – Cyfrowy Polsat początkowo oferował usługi o prędkości do 21 Mb/s, która po kilku miesiącach została zwiększona do 28,8 Mb/s, dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii MIMO (Multiple Input, Multiple Output).

Komentarze

Powiązane

19.06.24, 07:30
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje
Raport Reuters Institute: RMF FM siódmy raz wygrywa ranking mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków
Radio RMF FM już po raz siódmy rzędu zajęło pierwsze miejsce w rankingu mediów cieszących się największym zaufaniem Polaków, w badaniu prowadzonym przez Reuters Institute for the Study of Journalism. Co istotne, RMF FM jest liderem tego zestawienia od początku jego istnienia.
18.06.24, 12:44
| telewizja / VOD » informacje
Nie tylko Maciej Dowbor. Robert Janowski także żegna się z Polsatem
W nowym, 21. sezonie muzycznego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (Polsat) Robert Janowski nie zasiądzie w fotelu jurorskim.
18.06.24, 11:49
| telewizja / VOD » informacje
Maciej Dowbor kończy pracę w Polsacie
Po 20 latach współpracy, Maciej Dowbor rozstał się z Polsatem. Przez ostatnie dziesięć lat prezenter był współgospodarzem programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.
18.06.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Mecz Polska - Holandia hitem TVP
Ponad 9 mln widzów zgromadził w niedzielę, 16 czerwca br. mecz Polska – Holandia transmitowany na antenach TVP.
17.06.24, 23:38
| telewizja / VOD » informacje
Polsat dementuje: Dorota Gawryluk nie będzie kandydatką w wyborach prezydenckich
Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich.
14.06.24, 21:30
| telewizja / VOD » seriale
Drużyna A oraz Xena: Wojownicza księżniczka w AXN Black
W czerwcu br. AXN Black pokaże popularne amerykańskie seriale lat 90.: „Drużyna A” i „Xena: Wojownicza księżniczka”.
14.06.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Cafe Euro Cast online oraz w Polsat Sport 1
Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała nowy format telewizyjno-internetowy. „Cafe Euro Cast” będzie emitowany od 14 czerwca o godz. 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech.
14.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Play i Antenna Entertainment poszerzają współpracę. AXN Spin debiutuje w ofercie Play
Play (marka działająna na polskim rynku telekomunikacyjnym) i Antenna Entertainment (właściciel portfolio AXN) odnowili oraz poszerzyli wieloletnią współpracę.
13.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Jak nas widzą. Program Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP Polonia
16 czerwca br. na antenie TVP Polonia zadebiutuje program „Jak nas widzą”, której autorką będzie Dorota Wysocka-Schnepf. Gośćmi formatu będą korespondenci zagranicznych mediów akredytowani w Polsce, eksperci spraw międzynarodowych oraz dziennikarze polonijni.
13.06.24, 13:34
| telewizja / VOD » informacje
Paulina Chylewska, Patryk Ganiek i Dariusz Szpakowski poprowadzą teleturniej piłkarski Mecz w TVP1
Telewizja Polska z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej przygotowała show piłkarski „Mecz – teleturniej piłkarski”, którego gospodarzami będą Paulina Chylewska, Patryk Ganiek oraz Dariusz Szpakowski.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.