24.11.10, 23:55

Kanały ze znakiem Jakości Trójki

Polskie Radio uruchomiło cztery kolejne internetowe stacje przygotowane przez dziennikarzy Programu 3.

 

Polskie Radio uruchomiło cztery kolejne internetowe stacje przygotowane przez dziennikarzy Programu 3. Autorami nowych kanałów są Marcin Kydryński, Piotr Stelmach, Agnieszka Szydłowska i Michał Margański.

Kanał muzyczny "Siesta" autorstwa Marcina Kydryńskiego to rozszerzenie kultowej już audycji emitowanej w Trójce pod tym samym tytułem. Muzyka prezentowana w tym cyklu łączy wiele muzycznych światów, które się wzajemnie przenikają i uzupełniają. Można tu usłyszeć m.in. Ellington obok Rolling Stonesów, Mozarta przy Stingu, Fado w pobliżu Keitha Jarretta i Grechutę z muzyką Tuaregów.

Kolejną stacją oddaną do dyspozycji słuchaczy Polskiego Radia jest "Program Alternatywny", który jest internetową wersja trójkowej audycji Agnieszki Szydłowskiej. Autorka dobiera muzykę nie zważając na obowiązujące trendy, gatunki czy popularność artystów. Można tu usłyszeć wszystko, co ciekawego dzieje się w światowej muzyce niezależnej.

"Wywiady Piotra Stelmacha" mają być atrakcją dla fanów ambitnej muzyki rozrywkowej. Kanał zawiera ponad 300 wywiadów, m.in. z  Depeche Mode, PJ Harvey, Stingiem i Placebo. Oprócz specjalnie przetłumaczonego i nagranego zapisów rozmów, Piotr Stelmach, dziennikarz radiowej Trójki, opowiada również historie wywiadów i spotkań, które nierzadko obfitowały w niecodzienne i zaskakujące wydarzenia, przeplatając je najlepszymi fragmentami muzycznymi.

"Potrójne Pasmo Przenoszenia" to kanał przygotowany przez Michała "Margana" Margańskiego specjalisty od elektronicznych brzmień. Muzyka, którą prezentuje wciąż wywołuje wiele skrajnych i kontrowersyjnych opinii. Można tu usłyszeć m.in. minimal, drum and bass, breakbeat, techno, ambient, downtempo, house i jego pochodne.

 

Komentarze

Powiązane

21.05.24, 07:30
| radio » informacje
Alicja Majewska twarzą kampanii Radia Pogoda
20 maja br. ruszyła kampania wizerunkowa „Radio Pogoda - najpiękniejsze melodie”, której twarzą została piosenkarka Alicja Majewska.
20.05.24, 10:09
| radio » informacje
Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz gospodarzami niezbędnika przedwyborczego Euro Vibe
Czwórka (Polskie Radio) przygotowała europejski niezbędnik przedwyborczy. „Euro Vibe” na antenie codziennie, od 20 maja br. po godz. 17.00. Gospodarzami cyklu będą Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz.
20.05.24, 07:45
| radio » informacje | internet » informacje
Specjalny serwis Polskiego Radia z okazji Roku Melchiora Wańkowicza
Z okazji Roku Melchiora Wańkowicza i 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino Polskie Radio przygotowało serwis specjalny montecassino.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich reportażystów, korespondentowi wojennemu 2 Korpusu Polskiego – Melchiorowi Wańkowiczowi. 
20.05.24, 01:00
| radio » multimedia
Codziennik medialny: 20 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 maja?
18.05.24, 19:00
| radio » informacje
Koncert z otwarcia sezonu Pokoju na lato. Mikromusic na żywo w Trójce
18 maja o godz. 21.30 Trójka przeprowadzi transmisję koncertu z otwarcia sezonu „Pokoju na lato”. Zespół Mikromusic wystąpi z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha. Patronami medialnymi wydarzenia są Program 3 Polskiego Radia oraz Czwórka.
18.05.24, 18:15
| radio » informacje
Noc Muzeów w Archiwum Polskiego Radia
Archiwum Polskiego Radia organizuje „Noc Muzeów”. Spotkanie z dziennikarzami PR, prezentacja nadzwyczajnych nagrań z Archiwum Polskiego Radia, emisja filmu „Był sobie fono-gram”, kolekcja unikatowych głosów uwiecznionych w wydrukach 3 D – to będzie czekać na odwiedzających 18 maja br. Pałac Staszica (Sala Okrągłego Stołu). Rozpoczęcie o godz. 19.00.
16.05.24, 09:52
| radio » informacje
Próbny lot wraca. Radio Nowy Świat szuka nowych dziennikarzy
Od 9 maja br. w środy o godz. 10:00 i w czwartki o 22:00 Radio Nowy Świat emitować będzie program „Próbny lot”, w której będą prezentować się debiutanci. Zainteresowani, którzy sprawdzą się w roli „lotników” dołączą do redakcji muzycznej Radia Nowy Świat.
15.05.24, 00:01
| radio » informacje
RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki nadaje już testowo
W poniedziałek, 13 maja br. wystartowało nowe radio lokalne – RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki. Rozgłośnia nadaje na częstotliwości 88,4 FM i słychać ją w mieście oraz okolicach.
14.05.24, 23:35
| radio » informacje
Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak? Debata w Czwórce
„Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak?”. Radiowa Czwórka organizuje debatę o kondycji psychicznej młodych i nieco starszych. Wezmą w niej udział nastolatki, studenci, psycholożki, psychiatrzy, pedagodzy i rodzice. Spotkanie poprowadzą Justyna Dżbik - Kluge i Jakub Jamrozek. Start w czwartek, 16 maja br. o godz. 20.00.
14.05.24, 07:30
| radio » badania rynku
RMF FM liderem. Najlepszy wynik Radia Zet od dziesięciu lat
Radio RMF FM umocniło pozycję najchętniej słuchanej stacji w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 lutego 2024 r. do 30 kwietnia 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy