24.11.10, 23:55

Kanały ze znakiem Jakości Trójki

Polskie Radio uruchomiło cztery kolejne internetowe stacje przygotowane przez dziennikarzy Programu 3.

 

Polskie Radio uruchomiło cztery kolejne internetowe stacje przygotowane przez dziennikarzy Programu 3. Autorami nowych kanałów są Marcin Kydryński, Piotr Stelmach, Agnieszka Szydłowska i Michał Margański.

Kanał muzyczny "Siesta" autorstwa Marcina Kydryńskiego to rozszerzenie kultowej już audycji emitowanej w Trójce pod tym samym tytułem. Muzyka prezentowana w tym cyklu łączy wiele muzycznych światów, które się wzajemnie przenikają i uzupełniają. Można tu usłyszeć m.in. Ellington obok Rolling Stonesów, Mozarta przy Stingu, Fado w pobliżu Keitha Jarretta i Grechutę z muzyką Tuaregów.

Kolejną stacją oddaną do dyspozycji słuchaczy Polskiego Radia jest "Program Alternatywny", który jest internetową wersja trójkowej audycji Agnieszki Szydłowskiej. Autorka dobiera muzykę nie zważając na obowiązujące trendy, gatunki czy popularność artystów. Można tu usłyszeć wszystko, co ciekawego dzieje się w światowej muzyce niezależnej.

"Wywiady Piotra Stelmacha" mają być atrakcją dla fanów ambitnej muzyki rozrywkowej. Kanał zawiera ponad 300 wywiadów, m.in. z  Depeche Mode, PJ Harvey, Stingiem i Placebo. Oprócz specjalnie przetłumaczonego i nagranego zapisów rozmów, Piotr Stelmach, dziennikarz radiowej Trójki, opowiada również historie wywiadów i spotkań, które nierzadko obfitowały w niecodzienne i zaskakujące wydarzenia, przeplatając je najlepszymi fragmentami muzycznymi.

"Potrójne Pasmo Przenoszenia" to kanał przygotowany przez Michała "Margana" Margańskiego specjalisty od elektronicznych brzmień. Muzyka, którą prezentuje wciąż wywołuje wiele skrajnych i kontrowersyjnych opinii. Można tu usłyszeć m.in. minimal, drum and bass, breakbeat, techno, ambient, downtempo, house i jego pochodne.

 

Komentarze

Powiązane

18.09.23, 11:01
| radio » informacje
Urodzinowa trasa Radia ZET. Stacja spełni wybrane życzenia słuchaczy
Radio ZET rusza w swoją urodzinową trasę po Polsce. 28 września br. stacja skończy 33 lata.
17.09.23, 13:00
| radio » informacje
48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na antenach Jedynki i Trójki
W dniach 18 – 23 września br. odbędzie 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego patronem medialnym jest Polskie Radio. Jedynka i Trójka zaplanowały rozmowy, audycje plenerowe i relacje dziennikarskie z wydarzenia.
17.09.23, 09:00
| radio » informacje
Skarb. Pierwsze słuchowisko kryminalne w ofercie Radia 357
Radio 357 rusza z emisją pierwszego słuchowiska kryminalnego „Skarb”, którego scenariusz oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Produkcja powstała wspólnie z Krajm Story.
15.09.23, 11:45
| radio » informacje
Muzyczne wybory. Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje
Słuchacze Radia Złote Przeboje będą mogli wziąć udział w muzycznych wyborach z udziałem artystów. Zwieńczeniem akcji "Gwiazdy rządzą w Radiu Złote Przeboje" będzie "Wielki muzyczny wieczór wyborczy".
14.09.23, 18:04
| radio » informacje
Tu się dzieje! Radio ZET promuje jesienną ramówkę
Pod hasłem "Tu się dzieje!" rusza kampania reklamowa Radia Zet, która będzie promowała jesienną ramówkę stacji. Działania promocyjne obejmą telewizję, sieci kin, internet oraz nośniki reklamy zewnętrznej.
14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
14.09.23, 11:45
| radio » informacje
Tytus Hołdys współgospodarzem Listy Przebojów Muzyki Filmowej w RMF Classic
Od jesiennej ramówki „Lista Przebojów Muzyki Filmowej” RMF Classic będzie miała dwoje prowadzących – do Jadwigi Polus dołącza Tytus Hołdys.
13.09.23, 18:00
| radio » badania rynku
Olsztyn: RMF FM liderem, Antyradio awansuje na drugie miejsce
RMF FM pozostaje niezagrożonym liderem w Olsztynie. Na drugie miejsce awnasowało Antyradio - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 lutego 2023 r. do 31 lipca 2023 r. (Olsztyn).
13.09.23, 07:00
| radio » badania rynku
RMF FM traci. Radio Zet z najlepszym wynikiem od 2014 r.
Radio RMF FM pozostaje absolutnym liderem, ale udział stacji wyraźnie stopniał. Z kolei Radio Zet zanotowało duży wzrost tzw. Słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 30 września 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.09.23, 13:00
| radio » informacje
Konkurs „Kolorowy piórnik” w Polskim Radiu Dzieciom
Rozpoczyna się konkurs plastyczny "Kolorowy piórnik" Polskiego Radia Dzieciom, skierowany do dzieci w wieku 3-10 lat. Prace można zgłaszać do 24 września 2023 r. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie Polskiego Radia Dzieciom i w mediach społecznościowych.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.