17.10.10, 13:29

Internet MIMO 28,8 Mb/s w Cyfrowym Polsacie

Od 22 października br. Cyfrowy Polsat zwiększy prędkość transmisji danych do 28,8 Mb/s.

Od 22 października br. Cyfrowy Polsat zwiększy prędkość transmisji danych do 28,8 Mb/s. W tym celu zostanie wykorzystana nowoczesna technologia MIMO (Multiple Input, Multiple Output), zmająca zapewnić użytkownikom wyższy poziom usług i lepszą jakość transferu. Jednocześnie do sprzedaży trafi nowy modem Huawei E182E MIMO.

"(...) blisko połowa stacji bazowych, z których korzysta Cyfrowy Polsat została uruchomiona w MIMO, a kolejne przybywają codziennie. Wprawdzie to telewizja stanowi podstawę naszego portfolio usług, ale Internet decyduje w dużej mierze o atrakcyjności naszej oferty zintegrowanej" – mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowy Polsat S.A. "W sytuacji rozwoju społeczeństwa informacyjnego, popyt na usługi dostępu do Internetu będzie rósł. Dotyczy to głównie lokalizacji o niskiej penetracji usługą, w szczególności tą szerokopasmową. Dla wielu gospodarstw domowych – zwłaszcza w małych miastach lub na wsiach – Internet Cyfrowego Polsatu jest albo będzie jedynym rozwiązaniem, a zaproponowana przez nas oferta usług zintegrowanych, tzw. Multioferta, łącząca w jeden produkt telewizję, Internet, telefon będzie coraz bardziej kuszącą propozycją – zarówno dla obecnych, jak i potencjalnych klientów. Wierzę w siłę naszego Internetu i możliwości, które zapewni naszym klientom" – dodaje Libicki.

Technologia MIMO pracująca w oparciu o zastosowanie wielu anten nadawczych i odbiorczych w stacji bazowej i terminalu, umożliwia jednoczesne przesłanie kilku różnych strumieni danych, dzięki czemu uzyskuje się wyższą, do 28,8 Mb/s przepływność, lepszą jakość transmisji oraz optymalizuowane jest wykorzystanie częstotliwości. Pozwala to na swobodne korzystanie ze wszystkich zastosowań Internetu – praca z przeglądarką, pobieranie i wysyłanie plików, odtwarzanie filmów, transmisje on-line materiałów HD i 3D, itp. Poza modemem Huawei E182E MIMO, spółka wprowadzi w tym miesiącu do sprzedaży router Huawei D105, zwiększający funkcjonalność usługi dostępu do Interentu Cyfrowego Polsatu.

Obecnie około 50% populacji naszego kraju jest w zasięgu szerokopasmowego Internetu Cyfrowego Polsatu. W pierwszej połowie br. zdecydowało się na niego 10 tys. gospodarstw domowych, a dostęp do niego posiadają mieszkańcy ponad 11 tysięcy miejscowości. W ostatnich tygodniach dołączyły do nich - Białystok, Wrocław, Przasnysz, Skarżysko-Kamienna i Węgrów. Do końca br. planowana jest rozbudowa zasięgu, która pozwoli dotrzeć do 56% klientów Cyfrowego Polsatu, 67% populacji kraju,  ponad 42 tysięcy miejscowości i pokryć 44% powierzchni kraju.

Komentarze

Powiązane

17.03.23, 06:30
| internet » informacje | biznes i technologie » informacje
Brand24 rozważa pozyskanie inwestora
Wrocławska spółka Brand24 chce przeanalizować możliwość pozyskania partnera, który przyspieszyłby dynamiczny rozwój firmy na rynkach zagranicznych.
15.03.23, 14:27
| internet » informacje
Ringier Axel Springer Polska łączy redakcje et Lifestyle, Onet Kultura i Ofeminin
Od kwietnia br. Ringier Axel Springer Polska połączy redakcje Onet Lifestyle, Onet Kultura i Ofeminin. Na czele zespołu stanie Dominika Olszyna-Kniaź, dotychczasowa redaktorka naczelna Onet Lifestyle i Onet Kultura. 
13.03.23, 16:00
| internet » informacje
Halo, tu bank. Podcast BGK w języku migowym
„Halo, tu bank” to autorski projekt Banku Gospodarstwa Krajowego, który ma uczyć o zrównoważonym rozwoju i angażować społeczność do udziału w wyzwaniach w tym temacie. Jest to pierwszy podcast firmowy przetłumaczony na polski język migowy.
13.03.23, 08:30
| radio » informacje | internet » informacje
Onet nawiązuje współpracę podcastową i muzyczną z Radiem 357
W piątek 10 marca br., aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowane przez zespół Radia 357. Do najpopularniejszych podcastów w Polsce dołączy ponad 80 odcinków podcastów Radia 357.
09.03.23, 19:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Słynne głosy w nowej kampanii platformy Audioteka
8 marca br. miała miejsce premiera nowego spotu reklamowego Audioteki. Krótki klip zabiera widza w animowaną podróż przez historie i gatunki, które można poznać dzięki produkcjom dostępnym w katalogu marki. 
09.03.23, 16:00
| internet » ludzie
Magdalena Wysocka na czele zespołu Programmatic w Grupie OLX
Grupa OLX zmianach wprowadza zmiany organizacyjne w strukturze zespołu programmatic. Do tej pory każdy z rynków europejskich OLX, m.in. Polska, Ukraina, Rumunia, Bułgaria, Portugalia w obszarze programmatic obsługiwany był przez osobne, samodzielne zespoły zarządzane na szczeblach lokalnych.
09.03.23, 12:00
| internet » ludzie
Piotr Kozłowski redaktorem naczelnym serwisu Autoswiat.pl od kwietnia
Piotr Kozłowski przechodzi do redakcji Autswiat.pl i od 1 kwietnia 2023 r. obejmie funkcję redaktora naczelnego serwisu. Z kolei Robert Rybicki, dotychczasowy szef redakcji, obejmie nowe stanowisko menedżera ds. paid content i lead generation w Autoswiat.pl.
09.03.23, 10:00
| internet » ludzie
Sylwester Kubiak awansuje w Gemius w Polsce. Został Dyrektorem Sprzedaży
Na początku marca br. Sylwester Kubiak objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży Gemius w Polsce. W nowej roli będzie odpowiadał za planowanie i wdrażanie strategii sprzedaży na rynku polskim oraz współpracę z kluczowymi klientami.
08.03.23, 10:28
| internet » informacje
Okres w moim życiu. Gazeta.pl rusza z akcją społeczną
„Okres w moim życiu” to kampania społeczna Gazeta.pl i inicjatywy TakDlaPodpasek.pl, realizowana wspólnie z Okresową Koalicją i Kulczyk Foundation. Celem akcji jest normalizacja tematu menstruacji oraz zaapelowanie o wprowadzenie do polskich szkół darmowych środków higieny osobistej i edukacji menstruacyjnej. 
06.03.23, 08:42
| internet » informacje
Instytut Jagielloński uruchamia platformę Jagielloński Research
Instytut Jagielloński, ośrodek analityczny specjalizujący się w zagadnieniach energetyki i gospodarki, uruchamia nową platformę analityczną. Jagielloński Research zawiera dane, które mają byćaktualizowane kilka razy dziennie i wzbogacone o wizualizacje i interaktywne wskaźniki.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.