22.07.10, 21:15

Festiwal Dwa Brzegi 2010

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zaprasza widzów do świata muzyki w filmowym ujęciu.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zaprasza widzów do świata muzyki w filmowym ujęciu. Czwarta z kolei edycja odbędzie się w dniach 31 lipca - 8 sierpnia 2010 r, w Kazimierzu Dolnym – Janowcu n/ Wisłą. 

Sekcja Muzyka. Moja Miłość to dziewięć tytułów, z których pięć zostanie pokazanych w Kazimierzu premierowo. Na DWÓCH BRZEGACH pojawi się muzyka z czterech stron świata.

Fani Jima Morrisona nie mogą tego przegapić. The Doors – Historia  nieopowiedziana w reżyserii Toma DiCillo będzie mieć swoją premierę w Kazimierzu Dolnym. Dodatkowy smaczek filmu to narrator, w którego rolę wcielił się Johnny Depp. Dla samych The Doors sztuka filmowa ma szczególne znaczenie. Jim Morrison i Ray Manzarek poznali się właśnie jako studenci szkoły filmowej Uniwersytetu Kalifornijskiego. 

Zgodnie z tegoroczną dewizą Festiwalu z zupełnie inny świat wprowadza American Astronaut - komedia, musical i science-fiction  w jednym. Reżyser filmu, a jednocześnie muzyk - Cory McAbee pojawi się w Kazimierzu.

Teledysk to naturalne połączenie filmu i muzyki. Anton Corbijn stał za kamerą Strangelove, Personal Jesus Depeche Mode,  Heart-shaped Box Nirvany,  Atmosphere Joy Division czy One U2. W końcu doczekał się dokumentu na swój temat. Shadow  Play: The Making Of Anton Corbijan  to kolejna festiwalowa premiera. 

Razem Jackiem White’em i Meg White z Kazimierza widzowie udadzą się w podróż po Kanadzie. The White Stripes: Pod zorzą polarną reżyserii Emmetta Malloy’a to zapis trasy koncertowej z okazji dziesięciolecia istnienia zespołu. 

Obok rockowego uderzenia będzie też miejsce dla boogie. Dzięki Bikiniarzom Walerija Todorowskiego przeniesiemy się w świat pstrokatych marynarek, butów na „słoninie”, a wszystko to na tle Moskwy lat pięćdziesiątych. 

Dwa Brzegi to wędrówki dalekie i bliskie. Premierowo w sekcji Muzyka. Moja Miłość pojawią się dwa obrazy z Afryki – Kinszasa Symphony  Martina Baera i Benda Bilili w reżyserii Renauda Barreta i Florenta de La Tullaye’a.

 

Komentarze

Powiązane

30.08.23, 20:30
| kultura » teatr
VIII Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie” 2023
W najbliższy weekend, 2-3 września br. w Warszawie na Rynku Nowego Miasta po raz ósmy zawita „Lalka na Scenie”. To coroczna teatralna uczta dla każdego. Wszystkie dwudniowe wydarzenia festiwalowe są bezpłatne.
29.08.23, 19:30
| internet » informacje | kultura » film
Influencerzy po raz pierwszy na dużym ekranie. Trwają zdjęcia do dokumentu Krystiana Kuczkowskiego
Trwają zdjęcia do filmu dokumentalnego opowiadającego o życiu najbardziej znanych polskich influencerów. Głównymi bohaterami dokumentu są Natalia Karczmarczyk „Natsu”, Kamil Labudda „Budda” oraz Michał Baron „Boxdel”.
20.08.23, 17:00
| kultura » książki
Pociąg do czytania. Wakacyjna Strefa NPRCz 2.0 na dworcach kolejowych
4 sierpnia 2023 r. na Dworcu Wschodnim w Warszawie ruszyła akcja "Pociąg do czytania". Pasażerowie będą mogli czytać książki i korzystać z aktywności przygotowanych przez bibliotekarzy. Akcja odbędzie się także w Katowicach, Gdyni, Krakowie i we Wrocławiu.
19.08.23, 08:00
| kultura » film
Przysięga Ireny. Światowa premiera na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto
„Przysięga Ireny”, polsko-kanadyjska koprodukcja, zakwalifikowała się do udziału w tegorocznym 48. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Koproducentem filmu jest Telewizja Polska.
16.08.23, 09:00
| kultura » książki
Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej pod koniec września w sprzedaży
27 września ukaże się powieść biograficzna pt. "Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej" autorstwa Katarzyny Drogi.
12.08.23, 22:00
| kultura » informacje
Muzyczne Konstelacje na Dziedzińcu Kultury. Kto jeszcze wystąpi?
Od 7 lipca do 25 sierpnia br. dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego stanie się muzycznym obserwatorium. Gwiazdy rocka, electro, jazzu i popu przeniosą swoich gości w różnorodne sfery muzycznego wszechświata.
11.08.23, 10:06
| kultura » książki
Rozpoczął się III nabór wniosków do konkursu Infrastruktura bibliotek 2021-2025 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Można już składać wnioski na zadania dotyczące budowy, przebudowy, modernizacji i adaptacji obiektów bibliotecznych. W ramach konkursu „Infrastruktura bibliotek 2021-2025” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 do dyspozycji jest ponad 84 mln zł.
11.08.23, 07:30
| kultura » informacje
15. edycja SOLANINA zbliża się wielkimi krokami. Kto będzie gościem specjalnym?
23 sierpnia br. wystartuje 15. Solanin Film Festiwal 2023 w Nowje Soli. W czterech konkursach weźmie udział 32 niezależne filmy. W ramach wydarzenia zaplanowano także pokazy przedmierowe i sekcje specjalne.
05.08.23, 22:38
| kultura » informacje
Czas apokalipsy z kobiecej perspektywy. Kulczyk Foundation wspiera pamięć o Powstaniu Warszawskim
2 sierpnia 2023 roku odbył się wernisaż wystawy "Podróż bohaterek" w Muzeum Powstania Warszawskiego, który pokazywał doświadczenia kobiet podczas wojny. Kulczyk Foundation jest partnerem wystawy.
04.08.23, 10:20
| kultura » informacje
Cyfrowa Sowa. Rusza projekt Izby Gospodarki Elektronicznej
„Cyfrowa Sowa” Izby Gospodarki Elektronicznej to seria zajęć online przygotowali profesjonaliści z branży, pod okiem pedagogów. To ludzie, którym zależy na wykształceniu wartości i wiedzy w pokoleniu Z i Alfa, które będą potrzebne młodzieży do bezpiecznego i odpowiedzialnego poruszania się w cyfrowym świecie.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.