13.05.10, 22:53

Białystok: Pozytywne Wibracje Festival

Pierwsza edycja "Pozytywne Wibracje Festival" odbędzie się w weekend 23 i 24 lipca br. w Białymstoku.

Pierwsza edycja "Pozytywne Wibracje Festival" odbędzie się w weekend 23 i 24 lipca br. w Białymstoku. Podczas festiwalu zagrają legendarne brytyjskie zespoły: The Brand New Heavies oraz Us3. Zespół The Brand New Heavies wystąpi po raz pierwszy w Polsce wraz ze swoją najważniejszą, charyzmatyczną wokalistką N'Deą Davenport, z którą nagrał najwieksze przeboje m.in. „Dream On Dreamer“ czy „Midnight At The Oasis“. Grupa Us3 to znany i lubiany w Polsce globalny fenomen, jeden z najbardziej interesujących projektów w świecie muzycznym, który w wyjątkowy sposób łączy brzmienie klasycznego jazzu i nowoczenych tanecznych bitów.

Formacja Us3 powstała w 1992 roku. Jej założycielem i liderem jest londyński producent Geoff Wilkinson, który jednocześnie dba o jej muzyczny charakter. Już w 1993 zdobyli światowy rozgłos dzięki hiphopowej aranżacji klasycznego utworu "Cantaloupe Island" Herbiego Hancocka. - "Cantaloop (Flip Fantasia)". Dzięki temu Us3 zostało muzycznym symbolem nowego brzmienia lat 90-tych. Wydany na fali popularności album „Hand on the Torch” niebawem stał się globalnym fenomenem. Był także pierwszym krążkiem w historii słynnej wytwórni Blue Note, który osiągnął w USA status platynowy (ponad milion sprzedanych egzemplarzy). Światowy sukces Us3 utwierdził Geoff’a w przekonaniu, że wśród młodych słuchaczy jest ogromne zapotrzebowanie na jazz i wszelkie jego odmiany. Miksując klasyczne i nowoczesne jazzowe sample z elementami rapu, nie zapomina o pozostałych gatunkach muzycznych m.in.: funku, reggae, soulu, r’n’b, czy brzmieniach elektronicznych. Geoff Wilkinson marzył o tym, aby każdemu albumowi Us3 towarzyszyli inni wokaliści. Właśnie dlatego do każdej kolejnej płyty zaprasza muzyków reprezentujących różne style muzyczne. W Polsce zespół pojawi się w składzie: Geoff Wilkinson (lider,bity), DJ First Rate (dj), Sean Hargreaves(instrument klawiszowe), Chris Dodd (gitara basowa), Ed Jones (saksofon), Bryan Corbett (trąbka), Akil Dasan Baker (wokal, raper).

“The Brand New Heavies i Us3 to gwiazdy, które od samego początku towarzyszą wydawanym przez nas kompilacjom "Pozytywne Wibracje." Dlatego nie wyobrażałem sobie pierwszej edycji naszego festiwalu bez ich udziału. To było moje marzenie od 10 lat! Liczę na to, że na festiwal przyjadą oddani fani naszych płyt z całej Polski, chcemy do tego zachęcić także mieszkańców Białegostoku, a także tych miłośników dobrej muzyki, którzy spędzają tegoroczne wakacje na Mazurach i w okolicach Podlasia” – mówi Stanisław Trzciński, dyrektor artystyczny i współproducent nowego festiwalu, a także od 13 lat twórca wszystkich płyt z serii Pozytywne Wibracje.

Impreza odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym położonym w Parku Zwierzynieckim, który stanowi unikalny fragment dawnej Puszczy Knyszyńskiej zachowany w bliskim sąsiedztwie centrum miasta. Bilety na festiwal dostępne będą w ogólnopolskiej sprzedaży od piątku 14 maja br. w punktach sprzedaży oraz systemach internetowych.

Organizatorzy stawiają sobie także cel edukacyjny imprezy - poszerzenie świadomości ekologicznej wśród gości wydarzenia. Z nadzieją na zwiększenie działań, które wzmocnią status Białegostoku jako miasta ekologicznego. Realizacji tego celu ma pomóc ścisła współpraca przy organizacji promocji festiwalu z organizacją Zielone Płuca Polski.

Komentarze

Powiązane

09.03.23, 14:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Multikino sprzedaje swoje kino na Ursynowie
Multikino sprzedaje swoje najstarsze kino w Warszawie. Otwarty w 1999 roku multipleks na Ursynowie będzie jednak działać w niezmienionej formie przez co najmniej 18 miesięcy. Transakcja jest wynikiem znacznego wzrostu wartości działki, której Multikino było użytkownikiem wieczystym.
24.02.23, 20:30
| kultura » film
Pierwsza w historii polskiego kina transmisja z premiery filmu Filip trafi do 37 kin w Polsce
W kinach sieci Multikino 28 lutego br. odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Filip” nagrodzonego Srebrnymi Lwami na 47. FPFF w Gdyni. Uczestnicy tego wydarzenia w każdym z 37 kin w Polsce przed rozpoczęciem seansu zobaczą na wielkim ekranie transmisję na żywo z uroczystej premiery filmu w warszawskim Multikinie Złote Tarasy.
18.02.23, 13:06
| kultura » muzyka
Kolejni artyści dołączają do programu Olsztyn Green Festival 2023
Organizatorzy Olsztyn Green Festival zapraszają na jeden z najpiękniejszych polskich festiwali nad jezioro Ukiel w Olsztynie w dniach 11-13 sierpnia 2023 r.
15.02.23, 20:30
| kultura » książki
Igor Brejdygant rozpoczyna długofalową współpracę z wydawnictwem Znak
26 kwietnia 2023 r. nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się „Spirala”, czyli najnowsza książka autora powieści kryminalnych - Igora Brejdyganta.
14.02.23, 19:06
| reklama & PR » informacje | kultura » informacje
Rozdział II Historii Polskiego Hip-Hopu. Jimek i jego goście zagrają w Chorzowie
16 września br., JIMEK powróci z orkiestrą, by udowodnić, że legendy polskiego rapu i jego nowi idole mogą odsunąć na bok podziały i stworzyć widowisko muzyczne. Organizatorem wydarzenia jest Going. Wydarzenie promują agencje Cut The Mustard i Ekstrakt.studio.
28.01.23, 10:24
| kultura » muzyka
Ellie Goulding i The Kid LAROI wezmą udział w Orange Warsaw Festival
Do line-upu Orange Warsaw Festival 2023 dołącza Ellie Goulding i The Kid LAROI.
17.01.23, 10:00
| prasa » informacje | kultura » książki
Wydawnictwo Ale! Agora z nową marką wydawniczą
Agora wyodrębniła z Wydawnictwa Agora nową markę wydawniczą skierowaną do miłośniczek i miłośników literatury obyczajowej. Wydawnictwo Ale! zadebiutuje 8 lutego br. książką Katarzyny N. Haner „Dyrektor generalny”.
15.01.23, 10:49
| radio » informacje | kultura » informacje
Zmarł Marek Gaszyński
Nie żyje Marek Gaszyński – dziennikarz i prezenter muzyczny, autor tekstów ponad 150 piosenek oraz autor książek o tematyce muzycznej. Znawca historii polskiej muzyki rozrywkowej[2]. Absolwent Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
07.01.23, 09:00
| kultura » książki
Zielona Polska. Książka podsumowująca akcję Wyborczej Supermiasta i Superregiony dostępna online
W 2022 r. w akcji „Supermiasta i Superregiony" zespół „Gazety Wyborczej” wspólnie z czytelnikami szukał wyjątkowych zielonych przestrzeni w szesnastu regionach Polski. Akcję podsumowuje przewodnik po najbardziej polecanych na spacery miejscach w kraju - „Zielona Polska". 
28.12.22, 18:15
| kultura » muzyka
Nowa wersja kolędy „Carol of the Bells" zachęcająca do wsparcia ukraińskich dzieci dotkniętych wojną
„Carol of the Bells” – klasyczna bożonarodzeniowa kolęda znana również jako „Szczedryk” otrzymała w tym świątecznym sezonie nowe brzmienie. Celem jest wsparcie ukraińskich dzieci dotkniętych wojną w ramach programu Fundacji Ołeny Zełenskiej, który zapewnia im pomoc edukacyjną, medyczną, finansową i prawną.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 17.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.