13.05.10, 22:53

Białystok: Pozytywne Wibracje Festival

Pierwsza edycja "Pozytywne Wibracje Festival" odbędzie się w weekend 23 i 24 lipca br. w Białymstoku.

Pierwsza edycja "Pozytywne Wibracje Festival" odbędzie się w weekend 23 i 24 lipca br. w Białymstoku. Podczas festiwalu zagrają legendarne brytyjskie zespoły: The Brand New Heavies oraz Us3. Zespół The Brand New Heavies wystąpi po raz pierwszy w Polsce wraz ze swoją najważniejszą, charyzmatyczną wokalistką N'Deą Davenport, z którą nagrał najwieksze przeboje m.in. „Dream On Dreamer“ czy „Midnight At The Oasis“. Grupa Us3 to znany i lubiany w Polsce globalny fenomen, jeden z najbardziej interesujących projektów w świecie muzycznym, który w wyjątkowy sposób łączy brzmienie klasycznego jazzu i nowoczenych tanecznych bitów.

Formacja Us3 powstała w 1992 roku. Jej założycielem i liderem jest londyński producent Geoff Wilkinson, który jednocześnie dba o jej muzyczny charakter. Już w 1993 zdobyli światowy rozgłos dzięki hiphopowej aranżacji klasycznego utworu "Cantaloupe Island" Herbiego Hancocka. - "Cantaloop (Flip Fantasia)". Dzięki temu Us3 zostało muzycznym symbolem nowego brzmienia lat 90-tych. Wydany na fali popularności album „Hand on the Torch” niebawem stał się globalnym fenomenem. Był także pierwszym krążkiem w historii słynnej wytwórni Blue Note, który osiągnął w USA status platynowy (ponad milion sprzedanych egzemplarzy). Światowy sukces Us3 utwierdził Geoff’a w przekonaniu, że wśród młodych słuchaczy jest ogromne zapotrzebowanie na jazz i wszelkie jego odmiany. Miksując klasyczne i nowoczesne jazzowe sample z elementami rapu, nie zapomina o pozostałych gatunkach muzycznych m.in.: funku, reggae, soulu, r’n’b, czy brzmieniach elektronicznych. Geoff Wilkinson marzył o tym, aby każdemu albumowi Us3 towarzyszyli inni wokaliści. Właśnie dlatego do każdej kolejnej płyty zaprasza muzyków reprezentujących różne style muzyczne. W Polsce zespół pojawi się w składzie: Geoff Wilkinson (lider,bity), DJ First Rate (dj), Sean Hargreaves(instrument klawiszowe), Chris Dodd (gitara basowa), Ed Jones (saksofon), Bryan Corbett (trąbka), Akil Dasan Baker (wokal, raper).

“The Brand New Heavies i Us3 to gwiazdy, które od samego początku towarzyszą wydawanym przez nas kompilacjom "Pozytywne Wibracje." Dlatego nie wyobrażałem sobie pierwszej edycji naszego festiwalu bez ich udziału. To było moje marzenie od 10 lat! Liczę na to, że na festiwal przyjadą oddani fani naszych płyt z całej Polski, chcemy do tego zachęcić także mieszkańców Białegostoku, a także tych miłośników dobrej muzyki, którzy spędzają tegoroczne wakacje na Mazurach i w okolicach Podlasia” – mówi Stanisław Trzciński, dyrektor artystyczny i współproducent nowego festiwalu, a także od 13 lat twórca wszystkich płyt z serii Pozytywne Wibracje.

Impreza odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym położonym w Parku Zwierzynieckim, który stanowi unikalny fragment dawnej Puszczy Knyszyńskiej zachowany w bliskim sąsiedztwie centrum miasta. Bilety na festiwal dostępne będą w ogólnopolskiej sprzedaży od piątku 14 maja br. w punktach sprzedaży oraz systemach internetowych.

Organizatorzy stawiają sobie także cel edukacyjny imprezy - poszerzenie świadomości ekologicznej wśród gości wydarzenia. Z nadzieją na zwiększenie działań, które wzmocnią status Białegostoku jako miasta ekologicznego. Realizacji tego celu ma pomóc ścisła współpraca przy organizacji promocji festiwalu z organizacją Zielone Płuca Polski.

Komentarze

Powiązane

05.04.24, 17:12
| kultura » książki
10 książek w finale Nagrody Ryszarda Kapuścińskiego
Siedem polskich książek oraz trzy przetłumaczone z języków obcych ma w tym roku szansę na Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. Finał jubileuszowej, 15. edycji konkursu odbędzie się pod koniec maja br. Jego organizatorami są Miasto Stołeczne Warszawa oraz redakcja „Gazety Wyborczej”. 
27.03.24, 19:04
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | kultura » teatr
Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry powraca do Sopotu
27 marca br. w Sopocie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca XXIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”. Wydarzenie jest konkursem słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych, które miały premierę w roku poprzedzającym daną edycję. Sopot będzie gospodarzem tegorocznego wydarzenia.
13.03.24, 14:07
| radio » informacje | kultura » informacje
Mirosław Baka Człowieka Roku. MocArty 2023 wręczone
W warszawskim Muzeum POLIN odbyła się uroczysta gala, w trakcie której przyznano MocArty 2023 – nagrody radia RMF Classic. Statuetki wręczono w czterech kategoriach, dodatkowo redakcja stacji przyznała jedną nagrodę specjalną.
11.03.24, 14:28
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Wojciech Waglewski zagra w ramach MTV Unplugged
W 16. edycji MTV Unplugged pojawi się Wojciech Waglewski. Artysta wystąpi „bez prądu” przed publicznością i kamerami 10 kwietnia br.
11.03.24, 11:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | kultura » informacje
Przyznano O!Lśnienia – Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Galę transmitowała TVP Kultura
Joanna Kuciel-Frydryszak, Lech Janerka, L.U.C., Bartłomiej Topa, Krzysztof J. Czyżewski, Rafał Ochęduszko i Natalia Koziara-Ochęduszko oraz Mateusz Pakuła zostali laureatami VIII edycji plebiscytu O!Lśnienia - Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. 
10.03.24, 22:41
| radio » informacje | kultura » informacje
Uwspółcześnione powieści Kornela Makuszyńskiego w gwiazdorskiej obsadzie w ofercie Empik Go
Nikodem Rozbicki, Aleksandra Domańska, Antonina Litwiniak, Zbigniew Zamachowski i Martyna Byczkowska pojawili się jako bohaterowie buntowniczych historii Kornela Makuszyńskiego. Kultowe powieści dla dzieci i młodzieży powracają w nowej odsłonie na platformie Empik Go.
28.02.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
Dom Dobry. Wystartowały zdjęcia do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego
Ruszyły zdjęcia do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego „DOM DOBRY”. W rolach głównych grają, m.in.: Tomasz Schuchardt, Agata Turkot, Agata Kulesza, Arkadiusz Jakubik.
21.02.24, 13:04
| telewizja / VOD » informacje | kultura » film
220 tysięcy widzów zobaczyło w weekend otwarcia film Sami Swoi. Początek
16 lutego br. do kin w całej Polsce trafiła najnowsza koprodukcja TVN Warner Bros. Discovery "Sami swoi. Początek", prequel kultowej trylogii o waśni dwóch sąsiadów - Pawlaka i Kargula. W pierwszy weekend film przyciągnął przed białe ekrany ponad 220 tys. widzów.
17.02.24, 12:00
| internet » informacje | kultura » informacje
Rusza ósma edycja Plebiscytu O!Lśnienia – Nagród Kulturalnych Onetu i Miasta Krakowa
Po raz ósmy zostaną przyznane O!Lśnienia, nagrody kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Zwycięzców wybiorą internauci, a głosowanie potrwa do północy 1 marca br. 
17.02.24, 08:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nagrody MocArty RMF Classic 2023. Znamy pełną listę nominowanych
RMF Classic ogłosiło nominowanych do tegorocznej nagrody kulturalnej MocArty. Spośród propozycji nadesłanych przez słuchaczy redakcja wybrała 21 osób, wydarzeń i inicjatyw z dziedziny kultury i sztuki w czterech kategoriach.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy