19.12.09, 15:11

Orzeł nowym prezesem TVP

Romuald Orzeł został powołany do dokończenia IV i rozpoczęcia V kadencji na Woronicza

W nocy z piątku na sobotę rada nadzorcza TVP wybrała nowy zarząd telewizji publicznej. Nowym prezesem został Romuald Orzeł. W skład zarządu weszli również: Włodzimierz Ławniczak, Paweł Paluch oraz typowany wcześniej na prezesa Przemysław Tejkowski. Nowy zarząd został powołany do dokończenia IV i rozpoczęcia V kadencji rządów na Woronicza. Przypomnijmy, że IV kadencja rozpoczęła się od powołania na stanowisko prezesa Jana Dworaka. W ciągu minionych trzech lat zastępowali go kolejno: Bronisław Wildstein i Andrzej Urbański, a tymczasowo Piotr Farfał, Bogusław Szwedo i Tomasz Szatkowski. Przez kilka dni funkcję tymczasowego prezesa pełnić miał także zawieszony wcześniej członek zarządu Sławomir Siwek.

Romuald Orzeł ma 46 lat. Przez ponad 10 lat (1991-2002) pracował w prasie regionalnej na Wybrzeżu. Przeszedł tam wszystkie szczeble kariery dziennikarskiej - od reportera, przez redaktora prowadzącego, wydawcę, po redaktora naczelnego. Jako dziennikarz Wieczoru Wybrzeża został uhonorowany w 1994 roku nagrodą „polskiego Pulitzera” (późniejsza nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich) za tekst „Grudniowe kule”, przyznaną „za odkrywanie nieznanych dokumentów o szczególnym znaczeniu dla śledztwa w sprawie odpowiedzialności za krwawe wydarzenia Grudnia 1970”. Był także członkiem zespołu projektującego i koordynującego połączenie Wieczoru Wybrzeża z Dziennikiem Bałtyckim, w wyniku którego powstała największa gazeta na Pomorzu Dziennik Bałtycki. Następnie odpowiadał za przygotowanie i przeprowadzenie fuzji Trybuny Śląskiej i Gazety Zachodniej. Efektem tej fuzji było stworzenie  Gazety Zachodniej, o nakładzie porównywalnym do największych gazet ogólnopolskich. W latach 2005-2009 był prezesem zarządu spółki Media-SKOK, odpowiedzialnej za całość działań marketingowo-reklamowych grupy SKOK. W tym czasie był także wydawcą i redaktorem naczelnym Gazety Bankowej. Ostatnio zajmował stanowisko dyrektora Biura Zarządu i Spraw Korporacyjnych TVP S.A.

Włodzimierz Ławniczak ma 50 lat. W latach 2004- 2007 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju, a następnie dyrektora Departamentu Rozwoju Korporacyjnego Polkomtel S.A. Odpowiadał za nadzór nad systemami zarządzania wynikami oraz procesami zarządzania projektami strategicznymi Spółki. Wcześniej zatrudniony był w TVP, gdzie kierował Biurem Reklamy w latach 1998-2004. Ostatnio ponownie związał się z publicznym nadawcą jako doradca zarządu.

Paweł Paluch ma 46 lat. Jest autorem zdjęć do wielu filmów telewizyjnych, dokumentalnych, reportaży i programów muzycznych. Od 1991 roku prowadził działalność marketingową i reklamową. Był współwłaścicielem agencji reklamowej YGREQ GROUP, współtworzył telewizję ES, a pod koniec lat 90-tych został wiceprezesem agencji reklamowej FOR TELE. Tworzył struktury i zarządzał Agencją Reklamową Radia Plus w Poznaniu. W latach 2002-2006 pełnił funkcję prezesa zarządu TV Promotion Design. Koordynował wiele projektów wydawniczych i filmowych m.in. „Świadectwo” z udziałem Kardynała Dziwisza. W latach 2006-2009 zajmował w TVP stanowiska dyrektora Biura Marketingu i Promocji, dyrektora Biura Zarządzania Programem i Marketingiem oraz pełnił funkcję prokurenta.

Przemysław Tejkowski ma 41 lat. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt kreacji scenicznych m.in. w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i Bagatela w Krakowie. Są wśród nich tak istotne jak: Grabiec w „Balladynie”, Lizander w „Śnie nocy letniej”, Poeta w „Weselu”, Jasza Mazur w „Sztukmistrzu z Lublina”, Alfred w „Mężu i żonie” Zbigniew w „Mazepie”, Filip w „Iwonie księżniczce Burgunda” etc. Występował także w filmach fabularnych („Gwiazda Piołun” „Szamanka”, „Ogniem i mieczem”) i serialach telewizyjnych. Był również producentem radiowym i telewizyjnym. Od kwietnia 2007 roku pełni funkcję dyrektora naczelnego Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Komentarze

Powiązane

23.07.24, 06:00
| telewizja / VOD » informacje
Marcin Bisiorek w Szkle Kontaktowym
Marcin Bisiorek, dziennikarz związany z Radiem 357, pojawił się pierwszy raz w "Szkle Kontaktowym" (TVN24). 
22.07.24, 22:54
| telewizja / VOD » seriale
Ruszyły zdjęcia do Furiozy 2. Film Netflixa zadebiutuje w 2025 roku
Rozpoczęły się zdjęcia do "Furiozy 2", kontynuacji filmu sensacyjnego, który zadebiutuje w 2025 r. na platformie Netflix.
22.07.24, 11:41
| telewizja / VOD » informacje
Piłkarki. Dziewczyny z boiska jesienną w TTV
Serial dokumentalny "Piłkarki. Dziewczyny z boiska" zadebiutuje jesienią w ramówce TTV. Produkcja śledzi rozrywki piłkarskie oraz pokazuje codzienne życie ośmiu kobiecych amatorskich drużyn z całej Polski.
22.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
#ineaczej. INEA z nową kampanią wizerunkową
Do 15 października br. potrwa kampania wizerunkowa firmy INEA. W nowej akcji wykorzystano motyw ucznia i mistrza.  
21.07.24, 08:00
| telewizja / VOD » informacje
Igrzyska Olimpijskie Paris 2024 na Eurosport w Vectrze
Widzowie będą mogli oglądać transmisje Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 na dziesięciu kanałach Eurosport dostępnych w ofercie Vectry. 
20.07.24, 08:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Interia i Polsat partnerami Polskiego Komitetu Olimpijskiego i reprezentacji Polski
Grupa Polsat Plus kontynuuje współpracę z Polskim Komitetem Olimpijskim oraz Olimpijską Reprezentacją Polski. Umowa została zawarta na cztery lata z opcją jej przedłużenia. 
19.07.24, 12:30
| telewizja / VOD » informacje
Polsat Box zaproponuje osiem dodatkowych kanałów Eurosport na IO Paris 2024
Abonenci Polsat Box i użytkownicy Polsat Box Go zyskają bezpłatny dostęp do 8 dodatkowych kanałów Eurosport poświęconych Letnim Igrzyskom Olimpijskim. 
19.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Box Go promuje swoją ofertę w nowej kampanii
Ruszyła kampania reklamowa promująca ofertę Polsat Box Go. Użytkownicy mogą zyskać dostęp do 140 kanałów telewizyjnych. 
18.07.24, 09:53
| telewizja / VOD » informacje
Immergo będzie współpracować z Pasjatv
Immergo, firma działająca na rynku rozwiązań OTT i dystrybucji treści wideo, rozpoczyna współpracę z Pasjatv.
18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.