24.09.09, 19:37

Jesień w TVP Kraków: nowa ramówka stacji

Nowa, jesienna ramówka TVP Kraków startuje 28 września 2009. Widzowie zobaczą nowe programy m.in. magazyn „Tuba” poświęcony amatorskim filmom, program interwencyjny „Okiem kamery” oraz  magazyn poruszającym problemy osób niepełnosprawnych "Potrzebni!".

Nowa, jesienna ramówka TVP Kraków startuje 28 września 2009. Widzowie zobaczą nowe programy m.in. magazyn „Tuba” poświęcony amatorskim filmom, program interwencyjny „Okiem kamery” oraz  magazyn poruszającym problemy osób niepełnosprawnych "Potrzebni!". Ten ostatni program poprowadzą Anna Dymna i ks. Tadeusz Isakowicz–Zaleski, w roli prezenterki zadebiutuje również Angelika Chrapkiewicz-Gądek, poruszająca się na wózku inwalidzkim entuzjastka nurkowania i uczestniczka wyprawy na Kilimandżaro. W nowej ramówce TVP Kraków znajdą się także premiery reportaży i filmów dokumentalnych, nowości techniczne oraz nowa oprawa graficzna 3D programów informacyjnych.

„Tuba” jest nowym projektem TVP Kraków. W programie prezentowane będą filmy amatorskie z amatorskich klubów filmowych z terenów Małopolski (także te archiwalne), ciekawe niezależne produkcje, etiudy szkolne oraz filmy animowane powstające na krakowskiej ASP. Celem programu, poza prezentacją ciekawych produkcji filmowych, jest animacja środowiska filmowego w Małopolsce. Program, działając pod auspicjami Studia Dokumentu i Reportażu TVP Kraków, organizował będzie konkursy i pokazy w całej Małopolsce. Strona internetowa programu tuba.tvp.pl oraz forum mają wywołać dyskusję o emitowanych filmach. „Tubę” redagują Miłosz Kozioł i Maciej Grabysa. Emisja programy w środy o 18.10.

„Okiem kamery” to program poświęcony jest indywidualnym problemom nękającym zwykłych ludzi - mieszkańców Małopolski. Stanowi rozwinięcie niektórych „ludzkich” spraw anonsowanych przez "Kronikę". Program ma wspierać telewidzów, szukających w TVP Kraków pomocy, podejmował próbę rozwikłania problemu, wskazywał możliwości i rozwiązania. Autorką programu jest Anna Kaszewska.
Premiera w poniedziałek, 28 września, godz. 18.10
 
Kolejnym nowym programem jest „Kontrapunkt”. Pierwszy odcinek magazynu poświęcony będzie w całości Nowej Hucie i obchodom 60-lecia istnienia dzielnicy. Zobaczyć będzie można m. in. reportaż "Małe marzenia" Katarzyny Zariczny. Emisja we wtorki o 18.10.

„Potrzebni!” to magazyn interwencyjno-informacyjny "Potrzebni!" poruszający problemy osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Ten cotygodniowy program realizowany będzie we współpracy z Fundacją Mimo Wszystko i Fundacją im. Brata Alberta. Program prowadzić będą Anna Dymna i ksiądz Tadeusz Isakowicz –Zaleski. Oboje  podkreślają, że zależy im przede wszystkim na ukazaniu życia osób niepełnosprawnych w małych miejscowościach czyli tam, gdzie nie docierają kamery telewizyjne. W roli prezenterki zadebiutuje również Angelika Chrapkiewicz-Gądek, poruszająca się na wózku inwalidzkim entuzjastka nurkowania i uczestniczka wyprawy na Kilimandżaro. Premiera: sobota, 3 października, godz. 19.00, powtórka niedziela 4 października, godz. 11.00.

W nowej ramówce TVP Kraków znajdzie się także wiele dotychczasowych, lubianych przez widzów programów: program o bezpieczeństwie rychu drogowego "Jedź bezpiecznie” (niedziela, godz. 22.15); "Bez krawata” (sobota, godz. 18.00); „Kundel bury i kocury” (czwartek, godz. 18.10); "Etniczne klimaty" (sobota, godz. 14.45).

Nie zabraknie oczywiście flagowego magazynu informacyjnego "Kronika" nadawanego codziennie o codziennie o godz. 7.45, 17.30, 21.45. „Kronika” startuje z nową czołówką w 3D. Dominującym kolorem będzie stalowy. Nowe czołówki pojawią się także w „Kronice sportowej”, „Tematach dnia”  i prognozie pogody.

"W newsroomie „Kroniki” pracują nowe kamery przystosowane do pracy w HD/SD, o znacznej czułości, nie wymagające dużej ilości światła na planie"  - mówi Leszek Adamski, kierownik Działu Techniki TVP Kraków. "Działa też nowy mikser - najnowsza konstrukcja jednej z czołowych firm, o dużych możliwościach efektowych, sprzętowo przystosowany do pracy w HD/SD" - dodaje.

Na początku grudnia zaplanowano uruchomienie beztaśmowego toku produkcji programów - nośnik w postaci taśmy lub płyty optycznej XDCAM będzie pojawiał się tylko w dwóch miejscach - na początku procesu (wgranie do serwera) i na końcu (archiwizowanie). Cały pozostały tok produkcji oparty jest na pracy z plikami znajdującymi się w centralnej macierzy pamięci - na stacjach dziennikarskich, montażowych, rejestracyjnych i odtwarzających.

Komentarze

Powiązane

15.04.24, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
CANAL+ online i FAME rozpoczynają współpracę. Gala FAME 21 w usłudze serwisu
18 maja br. odbędzie się Gala FAME 21: Pretendent gdzie w walce wieczoru Patryk „Bandura” Bandurski zmierzy się z Tomaszem Adamkiem. Dzięki nawiązaniu współpracy FAME z CANAL+ online wydarzenie po raz pierwszy w historii będzie można obejrzeć wyłącznie za pośrednictwem serwisu streaminowego CANAL+ online.
15.04.24, 14:25
| telewizja / VOD » informacje
TVP kontra Fundacja Otwarty Dialog. Nadawca publiczny nie utożsamia się z audycjami ze spornego okresu
W apelacji od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie Fundacji Otwarty Dialog (i innych) Telewizja Polska S.A. w likwidacji kwestionuje wysokość zasądzonego zadośćuczynienia oraz formę i skalę przeprosin, a także innych zasądzonych środków, które według Sądu pierwszej instancji mają usunąć skutki naruszenia dóbr osobistych. 
15.04.24, 05:00
| telewizja / VOD » informacje
Atak na Izrael: TVP INFO i Polsat News nie zdały egzaminu. TVN24 i TV Republika z najdłuższym programem na żywo
Polskie kanały informacyjne szeroko informowały o wystrzeleniu przez irańską armię w kierunku Izraela drony i pociski. Jednak nie wszystkie zdecydowały się nadawać „na żywo” program nocą.
12.04.24, 13:00
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerskie monety „Rick and Morty”
9 kwietnia br. swoją premierę miała moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z bohaterami animowanego serialu komediowego “Rick i Morty”.
12.04.24, 10:00
| telewizja / VOD » seriale
Minuta ciszy 2. Ruszyły zdjęcia do kontynuacji serialu CANAL+
Rozpoczęły się zdjęcia do dalszej historii Mietka Zasady, emerytowanego listonosza, który zakłada dom pogrzebowy. Za reżyserię ponownie odpowiada Jacek Lusiński, który wraz z Szymonem Augustyniakiem jest również autorem scenariusza.
12.04.24, 07:40
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska w 2023 r.: zysk netto powyżej 50 mln zł
Na koniec 2023 r. Grupa Kino Polska odnotowała przychody na poziomie 294,2 mln zł (+3,3 proc. r/r), głównie za sprawą wzrostu przychodów z nadawania kanałów płatnych i sprzedaży praw licencyjnych. Zysk netto Grupy wyniósł 51,9 mln zł (+8,8 proc. r/r).
11.04.24, 16:15
| telewizja / VOD » seriale
Królowie. Ruszą zdjęcia do nowego serialu historycznego TVP
Rozpoczęły się zdjęcia do serialu historycznego TVP „Królowie”. Tytułowe role grają: Michał Kaszyński (Kazimierz Jagiellończyk) i Krzysztof Świłpa (Władysław Warneńczyk). Produkcja opowiada o synach Jagiełły, ostatnich władcach średniowiecznej Polski.
11.04.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
HISTORY Channel w Bułgarii rusza ze sprzedażą reklam
Od 9 kwietnia br. A+E Networks EMEA uruchomiło sprzedaż czasu reklamowego na HISTORY Channel w Bułgarii.
10.04.24, 13:50
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Bo źródło wciąż bije… Koncert poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w TVP1
W środę, 10 kwietnia br. o godz. 21:10 w TVP1 zostanie wyemitowany koncert „Bo źródło wciąż bije…” poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w 20. rocznicę jego śmierci. W repertuarze znajdą się słynne utwory artysty w interpretacji, m.in.: Jacka Wójcickiego, Katarzyny Dąbrowskiej, Janusza Radka, Krzysztofa Iwaneczki czy Krzysztofa Szczepaniaka. Koncert zrealizowano w industrialnych wnętrzach Stoczni Gdańskiej.
09.04.24, 14:45
| telewizja / VOD » informacje
MWE Networks: TVC Super i Szlagier TV już działają
Grupa MWE Networks uruchomiła dwa nowe kanały - TVC Super i Szlagier TV. Stacje będą szeroko dystrybuowane.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy