19.08.09, 21:39

Jesień w TVP

Jesień w TVP upłynie pod znakiem nowości programowych oraz nowych odcinków znanych, lubianych seriali. Poznaliśmy ofertę stacji telewizji publicznej na nadchodzące miesiące.

Jesień w TVP upłynie pod znakiem nowości programowych oraz nowych odcinków znanych, lubianych seriali. Poznaliśmy ofertę stacji telewizji publicznej na nadchodzące miesiące.

TVP1
Jedynka uraczy swoich widzów szeregiem nowych seriali. Wśród nich znajdzie się m.in. ekranizacja bestsellerowej powieści Małgorzaty Kalicińskiej „Dom nad rozlewiskiem” z Joanną Brodzik. Historia kobiety, która traci świetną pracę w agencji reklamowej i postanawia ułożyć sobie życie z dala od miejskiego zgiełku ma, zdaniem twórców serialu, stać się hitem tegorocznej jesieni. Pierwszy odcinek serialu pojawi się na antenie TVP1 w niedzielę, 4. października br. o godz. 20.15.
Na ekranach telewizyjnych pojawią się także inne nowości serialowe – „Przystań” w reż. Filipa Zylbera oraz „Siostrzyczki” z Magdaleną Warzechą, Marią Pakulnis i Martą Lipińską w rolach głównych. Pierwsza z propozycji to pogodna opowieść o perypetiach kandydatów na ratowników WOPR. Na specjalistycznym kursie przygotowują się oni do najtrudniejszego w ich życiu egzaminu. W serialu, który emitowany będzie w TVP1 w każdą środę o 20.20, oprócz młodych aktorów - Anny Czartoryskiej czy Zofii Zborowskiej, będzie można zobaczyć także Mariusza Bonaszewskiego, Sonię Bohosiewicz, Pawła Deląga czy Pawła Królikowskiego. Druga z nowości to opowieść o pięciu nieco „szalonych” siostrach zakonnych, które zawsze spieszą z pomocą, a przy okazji wpadają w poważne tarapaty. Losy tytułowych siostrzyczek będzie można śledzić w TVP1 w soboty o 17.20 od 17. października.

W jesiennej ramówce Jedynki nie zabrakło także seriali, które zdobyły już uznanie publiczności. Na dalsze losy „Londyńczyków” TVP1 zaprosi w czwartki o 20.20 (od 10 września br.). W Jedynce będzie można śledzić także kolejne kryminalne zagadki rozwiązywane przez „Ojca Mateusza” (niedziela, 17.20). Kontynuowane będą także seriale: „Zagubieni” (czwartki, godz. 21.25) i „Rzym” (poniedziałek, 20.20 od 5. października br.). W niedzielę, 6. września o 20.15 Jedynka zaprosi na 4-odcinkową komedię romantyczną „Mała wielka miłość” z Agnieszką Grochowską.

Jesienią w TVP1 pojawią się także nowe widowiska. Pierwsze z nich, o charakterze rozrywkowym, to program z udziałem par, które na oczach telewidzów postanowiły się sprawdzić mówiąc sobie „tak” i wygrać podróż marzeń. „Gotowi na ślub” pojawią się w Jedynce już w sobotę, 12. września, a poprowadzi go Piotr Pęgowski. Drugie widowisko, tym razem publicystyczne, zaserwuje TVP1 w poniedziałek, 31. sierpnia. Wtedy to widzowie Jedynki zmierzą się w „Wielkim Teście z historii.1939. Zaczęło się w Polsce”, którego emisja zbiegnie się z przededniem 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Widzom zainteresowanym publicystyką Jedynka proponuje dwa nowe programy: „Koniec końców” oraz „Gorący temat”. Od 24. sierpnia TVP1 zaprosi także na „Kulisy II Wojny Światowej”, a od 5. września na programy Discovery w Jedynce. TVP1 nie zapomni także o Teatrze Telewizji proponując jesienią cztery interesujące premiery.

TVP2
Nowości serialowych nie uświadczą widzowie telewizyjnej Dwójki. Nie zabraknie jednak sprawdzonych seriali, których nowe odcinki wracają na antenę.

Od 10. września w ramówce TVP2 zagości kolejna, druga już seria „Tancerzy”. Kilka dni później, 13. września br. Dwójka zaprosi swoich widzów na premierowe odcinki drugiej serii „Czasu honoru”. Obok bohaterów znanych z pierwszej serii pojawią się także nowe postaci, grane m. in. przez Daniela Olbrychskiego, Magdalenę Różczkę, Piotra Adamczyka, Olgę Bołądź i Grażynę Szapołowską. Od poniedziałku, 31. sierpnia, w każdy poniedziałek i wtorek wielbiciele losów rodziny Złotopolskich będą mogli poznać nowe perypetie swoich ulubieńców. Na nudę nie będą mogli narzekać także miłośnicy serialu „Dr House” Dwójka przygotowała emisję premierowych odcinków już od 2 września. W każdą środę i czwartek o godz. 20:40 widzowie będą mogli oglądać nowe odcinki piątej serii.

Jesienną ramówkę Dwójki w dużej mierze wypełnią nowości programowe spod znaku rozrywki. Od 20 września Zenon Laskowik i Waldemar Malicki zaproszą na „Laskowik & Malicki Show” - widowisko rozrywkowe, rodzaj kabaretu literacko-muzycznego opartego na znakomitych skeczach, świetnym aktorstwie oraz melodyjnym brzmieniu.„Podróże z blondynką” to nowe podróżnicze show z elementami geograficznego quizu, które od początku października w TVP2 poprowadzi Beata Pawlikowska. Od 5. października, w każdy poniedziałek i wtorek o godz. 19.05 pojawi się „Gilotyna” - gra, która opiera się na słowach i skojarzeniach. „Gilotyna” jest najpopularniejszym włoskim teleturniejem, emitowanym z sukcesem od 7 lat. Osiągnął lepsze wyniki oglądalności niż międzynarodowy hit – „Milionerzy”.„Powiedz TAK” to nowy program rozrywkowy, który w Dwójce będzie można oglądać od  października. Widzowie zapoznają się z przygotowaniami mężczyzn do zaręczyn. Prowadząca program, Wanda Ziembicka-Has, pomoże bohaterom programu podjąć najtrudniejsze decyzje: wybrać pierścionek, miejsce wydarzenia i wymyślić zaskakujący scenariusz.

W jesiennej ofercie programowej TVP2 pojawią także się nowe pasma dla programów dokumentalnych, publicystycznych i edukacyjnych, poszerzających zakres i formy realizacji misji telewizji publicznej.

W dni powszednie o godz. 19.35 Dwójka zaprezentuje programy dokumentalne o tematyce historycznej i kulturalnej, z udziałem najwybitniejszych postaci polskiej kultury i nauki: prof. Leszka Kołakowskiego, ks. Józefa Tischnera, Gustawa Holoubka, Janusza Szpotańskiego oraz Tadeusza Konwickiego. W sobotnie i niedzielnie popołudnia, po godz.16.00 pojawią się polskie filmy dokumentalne. Przedstawione zostaną zarówno filmy premierowe, jak i archiwalne, dotyczące polskiej historii oraz poświęcone osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla naszej  kultury narodowej.

W niedziele TVP2 zaprezentuje nowy cykl programów publicystycznych pod wspólną nazwą:„ Kwartet”. O godz. 10.00 będzie to „Kwartet polityczny”, gdzie  politycy skomentują wydarzenia mijającego tygodnia oraz „Kwartet publicystyczny”, w którym w roli komentatorów wystąpią znani publicyści. Wieczorem o 23.20 pojawi się natomiast „Kwartet literacki” oraz „Kwartet teologiczny”.

W październiku w ramówce TVP2 pojawi się nowe pasmo programów edukacyjnych pod nazwą „COGITO”. Między godz. 11.25 a 14.00 TVP2 zaprezentuje filmy i programy dokumentalne, filmy fabularne i widowiska teatralne tematycznie związanie z edukacją szkolną i akademicką .

TVP Kultura
Nadchodząca jesień także nowości w ramówce TVP Kultura. Stacja zaprosi swoich widzów spektakle Teatru TV, w tym m.in. na wrzesień ze Słowackim i październik z Witkacym oraz na muzyczną Tetralogię Wagnerowską i projekt Anny Sophie Mutter „Mozart”. Na antenie TVP Kultura pojawi się także transmisja słynnego "The Last Night of the Proms", koncertu kończącego tegoroczną edycję festiwalu BBC Proms, największego i jednego z najbardziej znanych festiwali muzycznych na świecie.

Ponadto jesienią TVP Kultura zaprezentuje m.in. klasykę kina rosyjskiego, kino polskie, cykl „Więcej niż fikcja” – czyli najszerzej dyskutowane filmy dokumentalne ostatnich lat oraz cykle „Panorama kina światowego”: najgłośniejsze współczesne fabuły z całego świata i „Kino jest sztuką” – ambitne dzieła dla wymagającego widza. Nie zabraknie także publicystyki na najwyższym poziomie, m.in. ekskluzywny wywiad z Orhanem Pamukiem.

TVP Historia
W jesiennej ramówce TVP Historia, dominującym tematem będzie II wojna światowa. Specjalnie na tę okazję wyprodukowano wyjątkowy cykl dokumentalny „Komunikaty wojenne”, debaty oraz szereg filmów dokumentalnych. TVP Historia włączyła się także w obchody roku Wojciecha Korfantego poprzez produkcję filmu o Korfantym pt. „W chwale i pogardzie – rzecz o Korfantym” (premiera w TVP Historia już 11 października o godz. 19.00).

Od początku nowego roku szkolnego TVP Historia kładzie mocny akcent na edukację., który zrealizuje pasmo „Lekcje historii w TVP” adresowane głównie do uczniów szkół ponadpodstawowych. „Lekcje…” nadawane będą od poniedziałku do piątku. Hitem jesiennej ramówki TVP Historia będzie również cykl „Mistrzowie dokumentu z historią w tle” oraz seriale dokumentalne BBC.

TVP INFO
Chcąc zaprezentować swoim widzom ciekawą i zróżnicowaną ofertę, także TVP INFO zaprezentuje na swojej antenie nowości programowe. Wśród nich znajdą się m.in. światopoglądowy program „Planeta według Kreta”, magazyn interwencyjno-informacyjny poświęcony niepełnosprawnym „niePotrzebni” czy też program analizujący najważniejsze wydarzenia w polityce, gospodarce, kulturze i modzie z kobiecego punktu widzenia „U Fryzjera”.

Znane programy - „Poranek Info”, „Info Dzień” oraz „Minął dzień” - jesienią otrzymają nowoczesną formułę realizacyjną, wzbogacone zostaną krótkimi materiałami społeczno-poradnikowymi, takimi jak: traffik, kalendarium muzyczne, kultura, magazyn niejadka, internetowa mapa Polski, ciekawostki zakulisowe parlamentu europejskiego. Wszystkie pozycje zostaną oprawione nowoczesną grafiką i scenografią, która doda dynamiki w odbiorze kanału TVP INFO.

TVP Polonia
Jesienna ramówka TVP Polonia to przede wszystkim lubiane przez widzów seriale „Klan”, „Złotopolscy”, „Plebania”, „Barwy szczęścia”, „M jak miłość”, „Na dobre i na złe” oraz doskonałe polskie kino. W ramówce w sobotnim paśmie filmu fabularnego będzie kontynuowany cykl „Kino Mistrzów”, raz w miesiącu widzowie zobaczą premierową pozycję w TVP Polonia w cyklu „Uwaga! Premiera!”. W TVP Polonia pojawią się także premierowe seriale produkowane przez TVP tuż po ich emisji na głównych antenach telewizji publicznej, premierowe filmy dokumentalne produkowane przez TVP Polonia oraz interesujące filmy dokumentalne z archiwum TVP, nie pokazywane dotąd w TVP Polonia.

W ofercie jesiennej nie zabraknie także cotygodniowych, dobrze widzom znanych programów „Śniadanie na podwieczorek”, „Z daleka a z bliska”, „Dzika Polska”, „Skarby nieodkryte”, „Tydzień polski”.  We wrześniu zadebiutuje także nowe pasmo „Łączy nas Polska”, w którym będą emitowane cykle poświęcone problemom mniejszości polskiej regionów i krajów ościennych „Goniec kresowy”, „Między Odrą a Renem”, „Wilnoteka”, „Zaolzie”. Z oferty anten ogólnopolskich i ośrodków terenowych po raz pierwszy na antenie TVP Polonia pojawią się: „Magazyn Expressu Reporterów”, „Niezwykłe podróże rzeczy i ludzi”, „Piękniejsza Polska”, „Portrety twórców”, „Saga rodów”, „Sprint przez historię Przemysława Babiarza”, „Wajrak na tropie”.

TVP Sport
Jesienna oferta programowa TVP Sport stoi głównie pod znakiem EuroBasketu – Mistrzostw Europy w koszykówce mężczyzn, które w tym roku odbędą się w Polsce. TVP pokaże nie tylko ostatnie mecze eliminacyjne do przyszłorocznego mundialu, nie tylko te z udziałem biało-czerwonych. Piłkarskie emocje w TVP Sport to ponadto mecze 1. ligi, a także finały Mistrzostw Świata do lat 20, MŚ do 17 i MŚ w piłce nożnej plażowej. W jesiennej ramówce TVP Sport nie zabraknie zmagań z krajowych rozgrywek ligowych: Polskiej Ligi Koszykówki, Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet i Polskiej Ligi Hokejowej, a także z rozpoczynającego się na przełomie listopada i grudnia nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich i biathlonie. Dużo ciekawych propozycji znajdą dla siebie także fani kolarstwa, lekkiej atletyki, hokeja na lodzie i piłki ręcznej.

TVP HD
Jesienią TVP HD gwarantuje rozrywkę w najwyższej rozdzielczości i powrót do prawdziwych emocji. W programie nie zabraknie wielkich wydarzeń sportowych, widowisk rozrywkowych i koncertów muzycznych. Produkcje Telewizji Polskiej jesienią znajdą w TVP HD nową odsłonę: „Tancerze”, „Na dobre i na złe”, „Czas honoru”, „Ojciec Mateusz”, „Londyńczycy”, „Przystań” oraz „Dom nad rozlewiskiem” – wszystkie seriale zostaną pokazane w technologii HD w najlepszym czasie antenowym.

W jesiennej ramówce TVP HD pojawią się także wkrótce propozycje zagraniczne - filmy fabularne, seriale, filmy dokumentalne, pozycje dla dzieci i młodzieży, m.in.: „Doktor House” oraz filmy: „Wojny Klonów”, „Lipstick Jungle 2” i  “Heroes 3”.

Obok nowości programowych na antenie TVP HD pojawią się także nowatorskie rozwiązania technologiczne oraz nowe elementy oprawy kanału.

Portal tvp.pl
Także portal Telewizji Polskiej, tvp.pl, uraczy widzów dotychczasowymi odcinkami seriali, których kontynuacje pojawią się w jesiennej ramówce: m.in. „Czas Honoru”, „Londyńczycy”, „Ojciec Mateusz”, „Tancerze”, czy „M jak Miłość”. Wraz z emisją antenową powstaną specjalnie dedykowane serwisy poświecone nowym serialom. Znajdą się tam odcinki przedpremierowe i archiwalne, aktualności, informacje o bohaterach i fabule, galerie oraz unikatowe materiały zza kulis produkcji.

Jesień w tvp.pl to nie tylko seriale, ale również programy informacyjne i sportowe, filmy dokumentalne i fabularne, programy rozrywkowe i publicystyczne oraz wiele innych.

Komentarze

Powiązane

18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
17.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Euro 2024 hitem weekendu. Ale oglądalność spotkań z polską drużyną była wyższa
Blisko 7,3 mln widzów oglądało w niedzielę, 14 lipca br. mecz Hiszpania – Anglia transmitowany na antenach TVP. Ponad 6,4 mln widzów śledziło spotkanie przed telewizorami w domach, a 900 tys. widzów oglądało finał Euro 2024 poza domem.
17.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
AVIOS ma nowy skład. Zarządu i plany ekspansji
Stanowisko Prezesa Zarządu w spółce AVIOS objął dr inż. Tymoteusz Biłyk, twórca marki AVIOS i członek Rady Metodologicznej ds. RPD (Return Path Data) przy projekcie Telemetria Polska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
16.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Nowa struktura programów dla zagranicy. Zmiany dotkną Biełsat i TVP World
Telewizja Polska włączy swoje obcojęzyczne kanały do jednej struktury organizacyjnej. W skład nowo tworzonej jednostki wejdą dwie anteny: obecny kanał TVP World nadawany w języku angielskim oraz Telewizja Biełsat, emitująca program po białorusku, rosyjsku i ukraińsku. Szefem nowej struktury będzie Michał Broniatowski.
16.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Milion widzów oglądało program Lepsza Polska Kontynuacja formatu od września
Program publicystyczny Doroty Gawryluk „Lepsza Polska” w pierwszym, wiosennym sezonie oglądało średnio milion widzów. Stacja zapowiada kontynuację formatu.
15.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » informacje
21 edycja formatu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Aleksander Sikora wśród uczestników
Polsat jesienią pokaże 21. sezon programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Do Macieja Rocka w roli gospodyni programu dołączy Agnieszka Hyży.
15.07.24, 12:14
| telewizja / VOD » informacje
Top of the Top Sopot Festival w sierpniu. Wystapią m.in. Ewa Bem, Urszula, Kayah i Rubens
19 sierpnia br. ruszy Top of the Top Sopot Festival. Podczas czterech dni koncertów w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Całość wydarzenia będzie transmitowana antenie TVN.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.