10.08.09, 20:33

Rzeczpospolita najczęściej cytowanym dziennikiem

Rzeczpospolita była najczęściej cytowanym i najczęściej wspominanym dziennikiem w lipcu br. wynika z raportu, jaki przygotowała Newton Media Sp. z o.o.

"Rzeczpospolita" była najczęściej cytowanym i najczęściej wspominanym dziennikiem w lipcu br. wynika z raportu, jaki przygotowała NEWTON Media Sp. z o.o.

Badanie przeprowadzono na podstawie dzienników i tygodników ogólnopolskich oraz dzienników regionalnych. Uwzględniono w nim wszystkie artykuły, które ukazały się w mediach w okresie od 1-go do 31-go lipca br., w których to cytuje się i powołuje na badane media.

Zwycięzcą rankingu została "Rzeczpospolita", którą cytowano 406 razy. Lokata ta jest zasługą szeregu informacji na temat Pawła Piskorskiego i fałszywych dokumentów, jakie przedstawił on Urzędowi Skarbowemu oraz dzięki doniesieniom na temat kontroli skarbowej w fundacji Tadeusza Rydzyka. Na drugim miejscu znalazł się "Dziennik" (289 powołań), a na trzecim "Gazeta Wyborcza" (278). W pierwszej dziesiątce najczęściej cytowanych dzienników znalazły się także trzy tytuły biznesowo ekonomiczne: "Gazeta Prawna" (100 cytowań), "Puls Biznesu" (45) oraz "Parkiet" (17).

Jednak nie o "Rzeczpospolitej", a o "Gazecie Wyborczej" wspominano w lipcu najczęściej. To właśnie ten dziennik ogólnopolski pojawiał się w mediach najczęściej (153 razy). A wszystko za sprawą chociażby akcji „My, narkopolacy”. Druga w rankingu uplasowała się "Rzeczpospolita" o której informowano 107 razy. Daleko w tyle pozostały kolejne tytuły – trzeci w stawce "Fakt" pojawiał się w mediach 33 razy.

Lipcowym liderem wśród dzienników regionalnych zostało "Życie Warszawy", które dzięki informacjom na temat KDT cytowane było szesnastokrotnie. Drugie miejsce ex aequo przypadło trzem tytułom: „Dziennikowi Wschodniemu”, „Polsce Dziennikowi Łódzkiemu” oraz  „Polsce Głosowi Wielkopolski” (po 10 cytowań). Na trzecim, również ex aequo - „Gazeta Pomorska”, „Głos Pomorza” i „Kurier Poranny” (po 7 cytowań).

Podobnie jak w przypadku dzienników ogólnopolskich, tak i wśród dzienników regionalnych najczęściej cytowany tytuł nie był gazetą o której najwięcej informowano. W tym przypadku zwycięzcą okazała się być "Gazety Współczesnej", o której głośno zrobiło się za sprawą akcji zbierania podpisów na rzecz powstania ulicy 4-go czerwca w Białymstoku. Drugie miejsce zajął "Dziennik Wschodni", a trzecie "Gazeta Olsztyńska".

Raport NEWTON Media Sp. z o.o. przynosi także informacje na temat cytowania polskich tygodników. W tej kategorii liderem okazał się być "Newsweek Polska", na łamach którego ukazała się rozmowa z Waldemarem Pawlakiem. To właśnie za sprawą zawartych w tymże tekście informacji na temat problemów koalicyjnych, "Newsweek" cytowano 92 razy. Tuż za nim uplasowała się "Polityka" (64 cytowania) i "Wprost" (59).

Spośród tygodników najczęściej informowano o "Polityce" (54 razy), w której to opublikowano cykl artykułów o autorytetach. Niemal o połowę mniej razy informowano na temat drugiego "Newsweeka" (29 razy) czy trzeciego "Wprost" (20 razy).

Komentarze

Powiązane

28.02.24, 10:30
| prasa » informacje
Silna jak dziewczynka. Akcja społeczna Wysokich Obcasów
Startuje akcja społeczna “Wysokich Obcasów” pod hasłem “Silna jak dziewczynka”, która ma na celu wzmocnienie wiary i pewności siebie dziewczynek zarówno w codziennym życiu, jak i w dążeniach do osiągania swoich celów i marzeń. 
28.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 28 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 28 lutego?
27.02.24, 16:45
| prasa » informacje
Pani domu poradnik tym razem na Wielkanoc
28 lutego br. ukaże się „Pani domu poradnik” - „Wielkanoc” (Wydawnictwo Bauer).
27.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 27 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 27 lutego?
26.02.24, 14:35
| prasa » informacje
Spotkania z Zabytkami w odświeżonej formie sprzedaży notuje wzrost sprzedaży
Po przejęciu wydawania magazynu „Spotkania z Zabytkami” przez Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków, pismo notuje zwiększoną sprzedaż oraz większe zainteresowanie prenumeratą.
26.02.24, 09:51
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 26 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 26 lutego?
25.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 25 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 25 lutego?
24.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 24 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 24 lutego?
23.02.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 23 lutego (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 23 lutego?
22.02.24, 06:30
| prasa » ludzie
Karolina Bordo zastępczynią naczelnego magazynu K MAG
Karolina Bordo objęła stanowisko zastępczyni redaktora naczelnego magazynu „K MAG” . Dotychczas Bordo była sekretarzynią redakcji.