18.02.09, 22:00

Plan ekonomiczno – finansowy TVP S.A. na 2009 rok

Skonstruowany i przyjęty przez Zarząd oraz Radę Nadzorczą Telewizji Polskiej plan ekonomiczno – finansowy na 2009 rok zakłada znaczące oszczędności.

Skonstruowany i przyjęty przez Zarząd oraz Radę Nadzorczą Telewizji Polskiej plan ekonomiczno – finansowy na 2009 rok zakłada znaczące oszczędności.

Bez przyjęcia konsekwentnych założeń prowadzących m.in. do restrukturyzacji kosztów działalności Spółki, zwiększenia dyscypliny i świadomości kosztowej w ramach całej Spółki, strata TVP w 2009 r. wynosiłaby ponad 300,0 mln zł.

W oparciu o prognozy Biura Finansów i Restrukturyzacji TVP Zarząd Spółki zmuszony był do podjęcia radykalnych działań zmierzających do obniżenia planowanej straty. Redukcja kosztów dotknęła wszystkie jednostki organizacyjne Spółki, w tym anteny TVP.

Plan ekonomiczno-finansowy na 2009 rok zamyka się stratą w wysokości 78 mln zł.Budżety wybranych anten będą kształtować się następująco: TVP1 – 179,3 mln zł, TVP2 – 159 mln zł, TVP Sport (łącznie z TVP HD) – 89,6 mln zł, TVP Kultura – 13,8 mln zł, TV Białoruś – ok. 22 mln zł (w tym ok. 20 mln kosztów zewnętrznych). Cały budżet TV Białoruś w 100 proc. pokrywany będzie przez przychody z MSZ oraz środki z USA i krajów Unii Europejskiej, a w przypadku zmniejszenia dotacji zostanie on odpowiednio ograniczony.

Plan ekonomiczno-finansowy zakłada również następujące poziomy kosztów zewnętrznych dla agencji producenckich, np.: Agencja Filmowa - 302,9 mln zł. Dodatkowo w ramach tego budżetu Agencja wydzieli środki na centralny budżet filmowy w wysokości 5 mln zł, a koszty działania Agencji Produkcji Telewizyjnej przyjęto na poziomie 261,4 mln zł.

Zredukowane zostały również koszty promocji zewnętrznej. W związku z powyższym budżet Biura Marketingu i Promocji obniżony został do poziomu 41,7 mln zł. W budżecie jednostki zarezerwowano kwotę 5 mln zł, której uruchomienie będzie uwarunkowane podjęciem radykalnych działań restrukturyzacyjnych tej jednostki w pierwszych półroczu 2009 r.

Budżet Biura Reklamy został ustalony na poziomie 55,9 mln zł. Koszty Biura Współpracy Międzynarodowej i Handlu wyniosą w 2009 roku 24,8 mln zł. W Biurze Finansów i Restrukturyzacji nastąpił wzrost o 3 mln zł do poziomu 17,8 mln zł. Jest to związane z powołaniem w tym roku Centrum Usług Księgowych, co pozwoli uzyskać oszczędności w Oddziałach Terenowych Spółki. Biuro Programowe osiągnie jednorazowy wzrost o ok. 2,2 mln zł względem 2008 r., co z kolei wynika z organizacji konferencji INPUT. Natomiast wzrost budżetu Biura o ok. 13 mln zł wynika z przesunięcia kosztów badań  telemetrycznych z Biura Reklamy. Poziom kosztów zewnętrznych w Oddziałach Terenowych Telewizji Polskiej w 2009 r. został założony na poziomie o 15,4 mln zł niższym w porównaniu do planu 2008 r.  i zamknie się kwotą 356,3 mln zł.

Komentarze

Powiązane

22.03.23, 11:29
| telewizja / VOD » badania rynku
Widownia Love Island. Wyspa miłości rośnie w Czwórce
Reality show „Love Island. Wyspa miłości” zyskuje widzów z tygodnia na tydzień. Nowy sezon emitowany jest przez po raz pierwszy przez Czwórkę.
22.03.23, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Arnold Boczek i Marian Paździoch dzięki technologii deepfake w specjalnym odcinki serialu Świat według Kiepskich
Platforma Polsat Box Go udostępniła specjalny odcinek „Świata według Kiepskich”, w którym dzięki technologii deepfake pojawili się Arnold Boczek i Marian Paździoch. Odcinek poświęcony pamięci aktorów grających te postaci Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa trafił do pakietu Polsat Box Go Premium.
21.03.23, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska ze wstępnymi wynikami za 2022 r.: przychody wzrosły o 11 proc.
Grupa Kino Polska opublikowała wstępne skonsolidowane wyniki finansowe za 2022 rok. Grupa odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży rok do roku i wyższy zysk z działalności operacyjnej.
21.03.23, 09:51
| telewizja / VOD » seriale | telewizja / VOD » badania rynku
Premiera serialu Polowanie na ćmy z ogromną widownią
Pierwszy odcinek nowego polskiego serialu „Polowanie na ćmy” oglądało aż 2,4 mln widzów.
20.03.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Kocha, lubi, pasuje. Nowy program randkowy w TTV w kwietniu
Nowy program randkowy „Kocha, lubi, pasuje” zadebiutuje na antenie TTV 15 kwietnia br. W nowym programie uczestnicy programu stworzą wizerunki partnerów idealnych.
19.03.23, 09:00
| telewizja / VOD » seriale
CANAL+ promuje nowy serial EMIGRACJA XD
"EMIGRACJA XD" to nowa produkcja oryginalna CANAL+, oparta na bestsellerowej książce Malcolma XD. Z początkiem marca br. rozpoczęła się szeroka kampania marketingowa wspierająca promocję serialu.
17.03.23, 17:19
| telewizja / VOD » informacje
Piracki serwis zalukaj.vip zamknięty. Właściciel platformy tymczasowo aresztowany
Policjanci z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości doprowadzili do zakończenia działalności pirackiego serwisu oferującego filmy i seriale – zalukaj.vip. Dwóm mężczyznom postawiono zarzut nielegalnego rozpowszechniana utworów chronionych prawem autorskim. Pomysłodawca i właściciel serwisu został tymczasowo aresztowany. 
17.03.23, 13:00
| telewizja / VOD » ludzie
Marek Solon-Lipiński koordynatorem grupy środkowoeuropejskiej EBU
Marek Solon-Lipiński został koordynatorem największej na świecie grupy środkowoeuropejskiej EBU, stanowisko zastępcy koordynatora obejmie Elene Gabashvili z Gruzji.
16.03.23, 21:35
| telewizja / VOD » seriale
Serial Grease: Rise of the Pink Ladies zadebiutuje 7 kwietnia na platformie SkyShowtime
Liczący 10 odcinków pierwszy sezon serialu „Grease: Rise of the Pink Ladies”, w którym główne role grają Marisa Davila i Cheyenne Isabel, będzie dostępny od 7 kwietnia br. na platformie SkyShowtime.
16.03.23, 19:55
| telewizja / VOD » informacje
Żywioł. Dokument Telewizji Polskiej i LRT z premierą w Wilnie
17 marca br. w Pałacu Wielkich Książąt Litewskich odbędzie się premiera dokumentu „Żywioł” polskiego reżysera Cypriana Demianiuka i scenarzysty Piotra Kornobisa. Film jest koprodukcją Telewizji Polskiej, studia „Oko i Ucho“, studia „Ketvirta Versija“, zrealizowaną przy wsparciu Biura Programu Niepodległa oraz we współpracy z litewską telewizją publiczną LRT.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.