17.02.09, 23:08

Trzy programy TVP w programie INPUT 2009

Serial „Londyńczycy”, film dokumentalny „Doskonalsi” oraz animowana seria „Pucuł i Grzechu” zostały zakwalifikowane do programu międzynarodowej konferencji telewizji publicznych INPUT 2009, która odbędzie się w dniach 10-15 maja br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Serial „Londyńczycy”, film dokumentalny „Doskonalsi” oraz animowana seria „Pucuł i Grzechu” zostały zakwalifikowane do programu międzynarodowej konferencji telewizji publicznych INPUT 2009, która odbędzie się w dniach 10-15 maja br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Trzy programy wyprodukowane przez Telewizję Polską znajdą się wśród 83 innych audycji z telewizji publicznych całego świata. Podczas konferencji, która odbywa się od ponad 30 lat, zawsze rezentowane są najlepsze, najciekawsze i najbardziej innowacyjne programy produkowane na potrzeby telewizji publicznych.

„Londyńczycy” w reżyserii Grega Zglińskiego i Macieja Migasa to pierwsza filmowa opowieść o losach nowej polskiej emigracji na Wyspach Brytyjskich. Bohaterami serialu są ludzie, którzy zdecydowali się odmienić swoje życie i zacząć je od początku za granicą. Serial opowiada o codziennym życiu, problemach i radościach, z jakimi stykają się bohaterowie. Pomysł na serial jest efektem autorskiej dokumentacji - scenarzyści, Ewa Popiołek i Marek Kreutz, spędzili wiele tygodni wśród Polaków w Londynie, dzięki czemu postacie i przeżycia bohaterów są w większości inspirowane autentycznymi historiami. Serial był emitowany jesienią ub r. w TVP1.

„Doskonalsi” to film dokumentalny Grzegorza Fedorowskiego o małżeństwie Marii i Staszka. Dla niego to drugi związek, ale ona stawała pięć lat temu na ślubnym kobiercu obok Staszka jako panna, w białej sukni. Są ze sobą bardzo szczęśliwi, nie wyobrażają sobie życia bez siebie. Nie mają problemów mieszkaniowych, kłopotów w pracy, trudnych szefów, problemów z niezaspokojonymi ambicjami, nie przeraża ich perspektywa wychowywania dzieci… Maria i Staszek mają po 80 lat. Mieszkają we wspólnym pokoju w domu pomocy społecznej.

„Pucuł i Grzechu” Witolda Górki, Jana Tomczaka i Wojtka Wojtkowskiego to seria krótkich filmów animowanych poświęconych poprawnej polszczyźnie. Każdy z dziesięciu 45-sekundowych odcinków w lekkiej formie przedstawia jeden konkretny błąd językowy, poprawną formę i krótkie, zabawne wyjaśnienie na czym ów błąd polega. Aby uniknąć nazbyt „belferskiego” tonu, filmiki zostały przygotowane w formie poradników. Bohaterom kreskówki głosów użyczają popularni aktorzy i dziennikarze – przebojowemu Pucułowi Zbigniew Zamachowski, zaś nieśmiałemu Grzechowi Wojciech Malajkat. W rolach kobiecych pojawia się głos Grażyny Torbickiej, a narratorem jest Maciej Orłoś. Seria emitowana jest w TVP 2, TVP Kultura i TVP Polonia.

Komentarze

Powiązane

22.03.23, 11:29
| telewizja / VOD » badania rynku
Widownia Love Island. Wyspa miłości rośnie w Czwórce
Reality show „Love Island. Wyspa miłości” zyskuje widzów z tygodnia na tydzień. Nowy sezon emitowany jest przez po raz pierwszy przez Czwórkę.
22.03.23, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Arnold Boczek i Marian Paździoch dzięki technologii deepfake w specjalnym odcinki serialu Świat według Kiepskich
Platforma Polsat Box Go udostępniła specjalny odcinek „Świata według Kiepskich”, w którym dzięki technologii deepfake pojawili się Arnold Boczek i Marian Paździoch. Odcinek poświęcony pamięci aktorów grających te postaci Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa trafił do pakietu Polsat Box Go Premium.
21.03.23, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska ze wstępnymi wynikami za 2022 r.: przychody wzrosły o 11 proc.
Grupa Kino Polska opublikowała wstępne skonsolidowane wyniki finansowe za 2022 rok. Grupa odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży rok do roku i wyższy zysk z działalności operacyjnej.
21.03.23, 09:51
| telewizja / VOD » seriale | telewizja / VOD » badania rynku
Premiera serialu Polowanie na ćmy z ogromną widownią
Pierwszy odcinek nowego polskiego serialu „Polowanie na ćmy” oglądało aż 2,4 mln widzów.
20.03.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Kocha, lubi, pasuje. Nowy program randkowy w TTV w kwietniu
Nowy program randkowy „Kocha, lubi, pasuje” zadebiutuje na antenie TTV 15 kwietnia br. W nowym programie uczestnicy programu stworzą wizerunki partnerów idealnych.
19.03.23, 09:00
| telewizja / VOD » seriale
CANAL+ promuje nowy serial EMIGRACJA XD
"EMIGRACJA XD" to nowa produkcja oryginalna CANAL+, oparta na bestsellerowej książce Malcolma XD. Z początkiem marca br. rozpoczęła się szeroka kampania marketingowa wspierająca promocję serialu.
17.03.23, 17:19
| telewizja / VOD » informacje
Piracki serwis zalukaj.vip zamknięty. Właściciel platformy tymczasowo aresztowany
Policjanci z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości doprowadzili do zakończenia działalności pirackiego serwisu oferującego filmy i seriale – zalukaj.vip. Dwóm mężczyznom postawiono zarzut nielegalnego rozpowszechniana utworów chronionych prawem autorskim. Pomysłodawca i właściciel serwisu został tymczasowo aresztowany. 
17.03.23, 13:00
| telewizja / VOD » ludzie
Marek Solon-Lipiński koordynatorem grupy środkowoeuropejskiej EBU
Marek Solon-Lipiński został koordynatorem największej na świecie grupy środkowoeuropejskiej EBU, stanowisko zastępcy koordynatora obejmie Elene Gabashvili z Gruzji.
16.03.23, 21:35
| telewizja / VOD » seriale
Serial Grease: Rise of the Pink Ladies zadebiutuje 7 kwietnia na platformie SkyShowtime
Liczący 10 odcinków pierwszy sezon serialu „Grease: Rise of the Pink Ladies”, w którym główne role grają Marisa Davila i Cheyenne Isabel, będzie dostępny od 7 kwietnia br. na platformie SkyShowtime.
16.03.23, 19:55
| telewizja / VOD » informacje
Żywioł. Dokument Telewizji Polskiej i LRT z premierą w Wilnie
17 marca br. w Pałacu Wielkich Książąt Litewskich odbędzie się premiera dokumentu „Żywioł” polskiego reżysera Cypriana Demianiuka i scenarzysty Piotra Kornobisa. Film jest koprodukcją Telewizji Polskiej, studia „Oko i Ucho“, studia „Ketvirta Versija“, zrealizowaną przy wsparciu Biura Programu Niepodległa oraz we współpracy z litewską telewizją publiczną LRT.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.