16.12.08, 21:39

TVP Poznań: Boże Narodzenie na antenie TVP Poznań

Najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu zespołu AudioFeels, Poznańskiego Chóru Chłopięcego i Chóru Akademickiego, finałowy koncert akcji charytatywnej TVP Poznań „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz gala Fundacji Mam Marzenie w Auli UAM wypełnią świąteczny czas na antenie TVP Poznań.

Najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu zespołu AudioFeels, Poznańskiego Chóru Chłopięcego i Chóru Akademickiego, finałowy koncert akcji charytatywnej TVP Poznań „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz gala Fundacji Mam Marzenie w Auli UAM wypełnią świąteczny czas na antenie TVP Poznań. Specjalne życzenia dla Wielkopolan za pośrednictwem poznańskiej telewizji złożą arcybiskup Stanisław Gądecki i biskup Stanisław Napierała.

W Wigilię o godz. 16:55 TVP Poznań zaprasza na koncert pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu Poznańskiego Chóru Chłopięcego i Chóru Akademickiego UAM w Poznaniu pod dyrekcją Jacka Sykulskiego. Koncert „Śpiewajmy Panu” został zarejestrowany 20 grudnia 2007 w kościele farnym  w Poznaniu. O godz. 18:20, tuż po głównym wydaniu „Teleskopu” życzenia Wielkopolanom za pośrednictwem poznańskiej telewizji złoży metropolita poznański - arcybiskup Stanisław Gądecki, dzień później również o tej porze życzenia przekaże biskup diecezji kaliskiej Stanisław Napierała. Następnie w programie „Bóg się rodzi, moc truchleje” będziemy mogli posłuchać najpiękniejszych kolęd w wykonaniu różnych narodów. Początek 24 grudnia o godz. 18:25. Na godz. 22:05 zapraszamy na kolejny odcinek cyklu „Poza horyzontem” zatytułowany „Bóg się rodzi w Połajewie”.

Boże Narodzenie w TVP Poznań to przede wszystkim relacje z dwóch ważnych akcji charytatywnych. O godz. 18:25 wyemitujemy zarejestrowany 20 grudnia w studiu TVP Poznań finał akcji charytatywnej TVP Poznań „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. W tym roku już po raz czwarty poznańska telewizja zorganizowała akcję, z której cały dochód przekazany jest na rzecz trzech oddziałów Caritas w Wielkopolsce – Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Diecezji Kaliskiej i Gnieźnieńskiej. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia, przed głównym wydaniem „Teleskopu” wyemitowany zostanie specjalny blok reklamowy, a dochód z emisji reklam zleconych przez wielkopolskie firmy przekazany zostanie Caritas. Gościem specjalnym finałowego koncertu naszej akcji będzie zespół AudioFeels. Najciekawsze fragmenty koncertu pokażemy także 25 grudnia o godz. 22:05 i następnego dnia o godz. 19:40.

W drugi dzień świąt o godz. 18:25 stacja pokaże specjalne wydanie programu „Drabina Jakubowa” Anny Gruszeckiej. O godz. 18:55 stacja pokaże, jak przebiegał finał tegorocznej Wielkiej Gali Charytatywnej Fundacji Mam Marzenie zatytułowany „Spełniamy marzenia”. Podczas koncertu w Auli UAM 21 grudnia br. wystąpią m.in. Hanna Banaszak, Stanisław Soyka, VOX i Wolny Band. Koncert poprowadzi Małgorzata Kożuchowska. Całkowity dochód z uroczystości przekazany zostanie na spełnianie marzeń chorych dzieci. Gala odbywa się pod patronatem TVP Poznań. O godz. 22:00 wyemitowany zostanie reportaż „Cysterskie namioty” poświęcony  duchowości zakonu cysterskiego i jego zarysowi ideowo-historycznemu w Polsce.

W okresie świąteczno-noworocznym redakcja sportowa TVP Poznań przygotowuje także specjalne programy. W czwartek, 18 grudnia o godz. 18:30 program „Kolejorz Gol”  będzie gościł na Wigilii Lecha Poznań. W tym specjalnym wydaniu programu na żywo, Beata Oryl i Krzysztof Ratajczak podsumują pierwszą część sezonu wraz z prezesem Kolejorza, trenerem Franciszkiem Smudą oraz piłkarzami. Z kolei sportowe podsumowanie roku 2008 będzie można zobaczyć 30 grudnia o 18:30 w programie „Wielkopolski Sport 2008”. Ostatnim sportowym akcentem w 2008 roku w TVP Poznań będzie noworoczne wydanie „Sportowego Weekendu”. W niedzielę, 28 grudnia, tradycyjnie o 22:05 podsumujemy największe imprezy sportowe, które odbyły się w minionym roku w Wielkopolsce oraz powiemy o tych dużych wydarzeniach sportowych, które czekają wielkopolskich kibiców w roku 2009.

Komentarze

Powiązane

29.11.23, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Biuro Reklamy TVP przeprowadzi aukcję na sponsoring aplikacji TVP Sport
Biuro Reklamy TVP przedstawiło zasady aukcji w aplikacjach TVP SPORT. Licytacja odbędzie się w dniach 12-14 grudnia br., a jej przedmiotem będzie sponsoring aplikacji na wyłączność.
28.11.23, 10:45
| telewizja / VOD » informacje
Krzysztof Ziemiec i Tomasz Wolny twarzami kampanii informującej o zmianie standardu nadawania w MUX-3
27 listopada br. na antenach Telewizji Polskiej ruszyła kampania informacyjna prezentująca szczegóły zbliżającej się zmiany standardu nadawania w MUX-3 – z DVB-T na DVB-T2/HEVC.
28.11.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi zyskał dzięki Fundacji TVN gabinety psychologiczno-psychiatryczne
23 listopada br. odbyła się uroczystość otwarcia pierwszych gabinetów psychologiczno-psychiatrycznych, które powstały w ramach inicjatywy „Zdrowie w Głowie” Fundacji TVN. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniósł niemal 1,5 mln zł brutto. Wsparcie finansowe na ten cel uzyskano dzięki hojności osób i instytucji wspierających Fundację TVN oraz firmy Amazon.
27.11.23, 19:54
| telewizja / VOD » informacje
Super Polsat wyemituje reality show Dagmara szuka męża
Super Polsat 11 grudnia br. rozpocznie emisję nowego reality show, w którym Dagmara Kaźmierska poszukuje swojej drugiej połówki.
27.11.23, 11:53
| telewizja / VOD » informacje
Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni. Nowy sezon w Crime+Investigation Polsat
29 listopada br. na antenie Crime+Investigation Polsat rozpocznie się emisja nowego sezonu programu „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Emisja w każdą środę o godz. 22:30.
27.11.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Faceci ze stali. Nowy polski format w History Channel
28 listopada br. na antenie HISTORY Channel odbędzie się premiera pilotowego odcinka programu „Faceci ze stali”, w którym guru bursztynnictwa Tomasz Ołdziejewski i jeden z najlepszych polskich knifemakerów Artur Szyngwelski odwiedzą pracownię Michała Sielickiego, znanego jako Trollsky.
26.11.23, 20:54
| telewizja / VOD » informacje
Player.pl pokaże cykl dokumentów Martyny Wojciechowskiej
Player pokaże serię dokumentów Martyny Wojciechowskiej pod marką Player Original. Premiera pierwszego z nich - "Czas na taniec" odbyła się 26 listopada br.
25.11.23, 19:00
| telewizja / VOD » seriale
Polowanie na ćmy z nominacją na najlepszą środkowoeuropejską produkcję w 2023 roku w III edycji NEM Zagreb
Od 6 do 8 grudnia 2023 r. w stolicy Chorwacji odbędzie się 3. edycja NEM Zagreb. „Polowanie na ćmy”, serial kostiumowy wyprodukowany przez Telewizję Polską, znalazł się wśród 12 produkcji telewizyjnych Europy Środkowo-Wschodniej nominowanych do nagrody NEM AWARDS przyznawanej dla najlepszego serialu telewizyjnego tego regionu.
24.11.23, 14:30
| telewizja / VOD » badania rynku
1,2 mln widzów w jesiennym sezonie programu Kuba Wójewódzki
Talk-show stacji TVN „Kuba Wojewódzki" wciąż jest chętnie oglądany przez telewidzów. Ostatnia odsłona programu rozrywkowego zgromadziła średnio przed telewizorami prawie 700 tys. widzów w grupie docelowej 20-54 oraz ponad 1,2 mln w grupie ogólnej (dane: Nielsen Media).
23.11.23, 14:15
| telewizja / VOD » informacje
Twoja Twarz Brzmi Znajomo bez Pawła Domagały. Aktor odchodzi z jury programu
Paweł Domagała odchodzi z jury programu „Twoja twarz Brzmi Znajomo” (Polsat). Na razie nie wiadomo, kto zastąpi aktora w jury formatu.