29.06.08, 12:21

Portal edukacyjny Citi Handlowego

Z inicjatywy banku Citi Handlowy powstał Portal Edukacyjny www.ZrozumFinanse.pl. Realizację technologiczną portalu Citi Handlowy powierzył agencji Infinity Group.

Z inicjatywy banku Citi Handlowy powstał Portal Edukacyjny http://www.zrozumfinanse.pl/. Realizację technologiczną portalu Citi Handlowy powierzył agencji Infinity Group.

Portal http://www.zrozumfinanse.pl/ jest projektem realizowanym w ramach społecznej odpowiedzialności Citi Handlowy w zakresie edukacji ekonomicznej i zaangażowania w rozwój lokalnych społeczności oraz stanowi odpowiedź na stale rosnące zapotrzebowanie na wiedzę z zakresu zarządzania finansami osobistymi.

Portal Edukacyjny Citi Handlowy skierowany głównie do ludzi młodych – studentów, young professional, ale również do każdego, kto chce w przystępny sposób dowiedzieć się więcej na temat zarządzania własnymi finansami.

Portal http://www.zrozumfinanse.pl/ reprezentuje niekonwencjonalne, przyjazne podejście do tematyki finansów, również w warstwie wizualnej. Zawiera nowatorskie rozwiązania, których nie spotykamy w innych tego typu serwisach. Z myślą o różnych grupach odbiorców w Portalu dostępne są trzy podstawowe profile użytkowników tj. singiel (samotna kobieta lub samotny mężczyzna), para (ludzie posiadający wspólny budżet domowy), rodzina (posiadają pewne doświadczenie życiowe, dzieci). Dodatkowo treść podzielona jest na uzupełniające się grupy tematyczne. W efekcie nawigacja serwisu pozwala na łatwe docieranie do najbardziej interesujących użytkownika, profilowanych informacji.

W realizacji menu głównego zastosowano technologię 3D połączoną z animacją flash, uzyskując efekt głębi i dynamiki. Animowane elementy, obok efektownego wyglądu, pozwalają na intuicyjne odnalezienie pożądanych treści.

Oprócz tekstów, najważniejsze zagadnienia ze świata finansów, prezentowane są również jako krótkie filmy oraz prezentacje multimedialne. Ich bohater - Pan Oszczędny - staje wobec różnych życiowych sytuacji związanych z zarządzaniem jego osobistymi finansami. W ten sposób, na konkretnych przykładach, prezentowane są mechanizmy mądrego zarządzania budżetem domowym. Prezentacje przedstawiające postać Pana Oszczędnego przygotowane zostały w warstwie graficznej przez rysowników z zespołu Infinity Group. Pozostałe prezentacje pochodzą z akcji Światowy Dzień Oszczędzania.

Najnowszym elementem Portalu jest strategiczna gra edukacyjna „Finanse bez tajemnic”, w której Infinity Group na podstawie założeń otrzymanych z Citi Handlowy zrealizowała całą warstwę graficzną, a także technologiczną.

Portal jest przykładem nowatorskiego podejścia do prezentowania – wydawać by się mogło – niełatwej tematyki. Materiały dostarczone przez bank, architektura serwisu, funkcjonalności, grafika – wszystkie elementy zrealizowane zostały z myślą o użytkowniku i jego realnych potrzebach.

Założeniem Citi Handlowy jest stały rozwój Portalu oraz aktualizacja jego zawartości.

Komentarze

Powiązane

23.11.23, 17:45
| internet » informacje
Ruszyła III edycja Plebiscytu As Sportu Interii. W zeszłorocznej akcji oddano ponad 600 tys. głosów
20 listopada br. ruszyła trzecia edycja Plebiscytu Interii, w którym internauci wybierają najlepszego sportowca roku.
22.11.23, 06:30
| internet » informacje
WP Holding rośnie dynamicznie w III kwartale 2023 r. dzięki turystyce
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Wirtualnej Polski Holding S.A. w III kwartale 2023 r. wyniosły ponad 405 mln zł. To oznacza wzrost o niemal 50 proc. w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Największy wpływ na wyniki miał przede wszystkimniemal trzykrotny wzrost zysków w obszarze turystyki.
21.11.23, 16:00
| internet » e-commerce
Supermocje.pl. Nowy Serwis Gazeta.pl ma informować o wyprzedażach i promocjach
Gazeta.pl przed Black Week uruchomiła serwis Supermocje.pl, który ma informować o wyprzedażach, promocjach i zniżkach.
21.11.23, 09:47
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Finałowy turniej Davis Cup 2023 na platformie Pilot WP
21 listopada br. rozpocznie się kolejna edycja finałowego turnieju Davis Cup 2023. Wszystkie mecze będą rozgrywane w hiszpańskiej Maladze od 21 do 26 listopada br.
20.11.23, 08:30
| internet » informacje
WP inwestuje w Legimi. Spółka kupiła 12,5 proc. akcj
Spółka Wirtualna Polska Media nabyła mniejszościowy pakiet akcji spółki Legimi S.A. Działającej na rynku ebooków w Polsce. Za pakiet 12,5 proc. akcji spółki zapłaciła 5,3 mln zł.
19.11.23, 22:15
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Andrzej Sołtysik w Iberionie. Poprowadzi dwa formaty video
Do grupy mediowej Iberion dołączy Andrzej Sołtysik. To siódmy i ostatni z zapowiedzianych przez firmę transferów, które ogłaszane są w ramach procesu rebrandingu.
18.11.23, 08:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
DHL Parcel zmienia się DHL eCommerce
DHL Parcel, firma działająca na rynku usług kurierskich w Polsce, rozpoczyna proces zmiany nazwy.
17.11.23, 19:45
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Answear.com na dwunasty rynek. Tym razem do Włoch
Answear.com, e-commerce oferujący modę i produkty Home & Lifestyle w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, rozszerza działalność o rynek włoski.
17.11.23, 16:48
| internet » informacje
Wirtualna Polska wesprze strażników puszczy w ramach Strategii Zrównoważonego Rozwoju WP
Wirtualna Polska współpracuje z Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze i Funduszem Obywatelskim im. Henryka Wujca. Wspólnie realizują projekt wsparcia strażników lasów działających w całej Polsce. To kolejny projekt wpisujący się w realizację zobowiązań zawartych w Strategii Zrównoważonego Rozwoju WP na najbliższe lata.
17.11.23, 07:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Dla ludzi o zdrowym rozsądku tylko prawda jest ciekawa. Kampania reklamowa e-tygodnika Wprost i Wprost.pl
„Wprost” ruszył 15 listopada br. z kampanią promocyjną prowadzoną pod hasłem „Dla ludzi o zdrowym rozsądku tylko prawda jest ciekawa. Najważniejsze to mówić o niej WPROST”.